cep telefonundan km saati

Tepki
17
arkadaşlar bende samsung galaxy gio cep telefonu var, android programlarına bakarken strava diye bir program ve de move bike diye bi program buldum. Deneyeniniz bileniniz var mı cep telefonunu km saati olarak kullanabiliyor muyuz?

Scudo
Tepki
10
Samsung Galaxy hiç kullanmadım ama Nokia 5800 Xpressmusic telefonum vardı ona bi' uygulama indirmiştim adını hatırlamıyorum ama km saati olarak kullanılabiliyordu, Galaxy daha gelişmiş bir telefon pek yanılacağını sanmıyorum, kullanabilirsin kanımca... :)

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Endomondo'nun java versiyonunu kullandım, çalışıyor. Ayrıca sitesinden rotanızı, önceki performanslarınızı, bölgenizdeki diğer kullanıcıları görebiliyorsunuz. Yanılmıyorsam android versiyonunda, hız vs. dışında haritadan da konumunuzu anlık olarak gösteriyor.

(link) burada özellikleri var

Tepki
22
Ben de android markette bir kaç program görmüştüm hatta birisi güzeldi ama adlarını hatırlamıyorum bicycle diye aratınca geliyordu hepsi.

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
bır arkadasımda htc var. navigasyonunda hızı gosterıyor ama ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılemeyecegım. araba ıcın normaldı degerler ama 2-3 sanıyede bır yenılıyor hızı. onunda yanılma payı vardır yanı.

Tepki
69
@Mustafa Güllü

bu mesajı görmeden bir saat önce falan indirmiştim. bende de galaxy s var
iki saat sonra falan deneyeceğim, haber veririm

Derin Öz

Üye
Tepki
50
Bike Hub, Endomondo, imapMyRide, miCoach, Move Bike Computer, SportsTracker, Strava...

Bende kurulu olanlar daha yarısını zor denedim baya var. Endomondo epey iyi. Sürüş sonrası sitesine tüm yolu kaloriyi hızı falan gösteriyor.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
yanılma payı var, mesela bende turlarda genelde max hızı 80-85 falan gösteriyor. bazen tam gps den yerini bulamayıp hızını fazla okuyor. 30-40 km lik turda da 1.50km civarı sapma oluyor

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Bende de Samsung Omnia var. Ama bir türlü Endomondo (Endorfin Monitor Doing) benim telefonda çalışmadı. Bir ara Java sürümünü denemeyi düşünüyorum. Sorun yaşadığım için bende (link) yöneldim. Tabi çalışması için Windows Mobile 6 gereklidir. Google Earth için KML dosyalarını telefonunuza kayıt etmesi çok güzel bir özellik. Yazılım bunun dışında anlık hız ve rakım bilgileri ile toplam yol ile yükseklik farkı değerlerini veriyor.

Tepki
22
android'te bende Move! Bike Computer'ı beğenmiştim

Markette yazdığı gibi özelliklerini yazıyorum

10 Concurrent, user configurable readouts
imperial and metric units
Current speed
Pace (minutes per mile/km)
Max. Speed
Average Speed(gross or net)
Total Trip time
Active Trip time
Idle Time
Altitude
Total uphills
Total downhills
Bearing
Position Error
Visible/fixed satellites
Track Recording(works in background too)
Export track to KML,GPX or CSV. Save it to your SD Card or email
View track on a map,just in application or use your favorite software
Track statistics - view or share by any of your messaging apps.
Extensive customization options

Benim hoşuma gitti hele ki mail olarak yollaması falan

Buyrun bu da sitesi

(link)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Ekentok
Tepki
23
strava'yı kullanın cihazınızda gps var ve düzgün ve (gerekli değil ama olabilirse) hızlı çalışıyorsa kesinlikle öneririm bu tür programları araştırdım ve indirdim fazlaca sonra sile sile tek bıraktığım bu program cihazım Htc Desire HD :)

ozgurturk

Üye
Tepki
0
Cardiotrainer android uygulamasını tavsiye ederim . Birçok spor dalı için uygun. özellikle bisiklet için GPS üzerinden hız , ortalama hız , mesafe , Google maps üzerinden kayıt, Facebook ve Twitter üzerinden rota paylaşımı, google heath üzerinden kayıtların saklanması, GPS sinyali olmadan koşu ve yürüyüş için adım sayma özelliği , entegre müzik player gibi birçok özelliği mevcuttur. Ayrıca entegre ek fitness, kalori kaydı programları eklenebilir.
Ayrıca bluetooth heart rate monitor uyumludur.

programın android market linki

(link)

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Nokia N8 cihazında, cihazda bulunan GRPS 'i açtığınızda uydudan yolu ve hızınızı göstermekte. Bisiklet km sayacı ile grps in hızı aynı herhangi bir sapma yok...

Tepki
0
bende ios uygulaması smart runner var yeni yükledim henüz kullanamadım.ve az önce de endomondo yükledim.test ettiğimde buradan yazacağım

Derin Öz

Üye
Tepki
50
@Emre Cengizoğlu

İlk önce üye olman gerekiyor ama facebook üzerinden de giriş yapabiliyorsun. Daha sonra telefonun Gps ini aç trainer durumunu seç bisiklet koşu gibi daha sonra metrik yarlarını yapıyorsun kg - metre gibi sonra start diyip çalıştırıyorsun. Hareket halindeyken Gps den yerini hızını kaydediyor. Sonlandırdığında haritada gittiğin rotayı değerle görüyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Emre Cengizoğlu

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
evet iş görüyorlar ama gps tabanlı bu aletlere ne kadar güvenebiliriz? benim yaşadığım örnekleri yazayım.

tomtom xl2 navigasyon cihazımı kia rio'da ve opel astra'da denedim ve hız bilgilerini karşılaştırdım. 110 km/s'yi geçtiğimde kia ile tomtom bambaşka şeyler yazıyor. örneğin istanbul-düzce arası giderken kia 180 km/s ile gittiğimi söylüyor tomtom 160 km/s ile gittiğimi söylüyor (yükseklikle mi alakalı?).

google earth'teki yükseklikler ile bendeki gps tracker/logger cihazının yükseklikleri farklı (holux marka, sitesinden inceleyebilirsiniz). bisikletle dün gittiğimiz başıbüyük-uğur mumcu arası yol her ikisinde farklı yükseklikte gösteriliyor. yükseklik doğru olmazsa doğal olarak hız da tutarsız olacaktır.