Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Diabelica

Üye
Tepki
30
İsim
Emre Bingöl
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce sportive 230 alarak aranıza katıldım. Bursa'da Canda oyuncaktan aldım.2350 TL fiyat verdiler 2050 TL'ye aldım. Oradaki arkadaşın bana söylediği 2016 model kadrolara Michlen lastikli olarak istiyorlarmış üreticiden. CST olarak sipariş vermiyoruz dedi.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Diabelica İşte böyle bayii inisiyatifiyle olan değişiklikler zaten kullanıcı da kafa karışıklığı yaratıyor. İyi niyetle düşünerek muhtemelen Michelin lastikler daha çok tercih edildiği için böyle bir şey istiyorlardır diye düşünüyorum, tüketiciye geçen yılın modelini satmaya çalıştıkları için değil diyelim hadi ama fabrikanın bu değişiklik isteğine nasıl olumlu yanıt verdiğini veya nasıl yapabildiğini pek anlamış değilim, açıkçası ihtimalde vermiyorum bu değişikliği yapabileceğine. Çünkü listede duyurduğu ve satışa sunduğu bisikletin üzerindeki donanım değişikliği tüketici istemiyorsa ayıplı mal olarak bile adlandırılabilir. Barkod numarasına bakıp almak en akıllıca hareket olur sanırım, size de barkod numarasına bakmanızı tavsiye ederim, tabii yapmaları da ihtimal dahilinde, önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi bir tutarlılık yok maalesef bir çok konuda.
Bisikletiniz hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız günlerde kullanınız :harika:. 2015 veya 2016 çok önemli değil bence, sadece kafaları netleştirmek adına yapılan bu tartışmalar, bisikletinizin keyfini güzel günlerde çıkarmanız ümidiyle :tskler:

ankemir

Üye
Tepki
8
@ÖmerMurat

Nisan ayı sonunda çalıştığım şirketin bisiklet kulübüne toplu bisiklet alımı için Accell Manisa fabrikasına giderek satış müdürü ve ekibi ile görüştüm.

2015 yılına kadar sadece 46 ve 51 cm kadro üretiliyor ve bedenler de buna göre adlandırılıyor iken 2016 yılında 49 cm kadro da üretilmeye başlandığı için bu konuda bir karmaşa var. Bayiler bile emin değil bedenler konusunda. 49 cm kadro diye bir ölçü olmadığı konusunda benimle iddialaşan Accell Bike Shop oldu.

Şu andaki bedenler 46 cm - S, 49 cm - M ve 51 cm - L şeklinde. Ama en güzeli deneyerek satın almak.

Lastik konusunda bayiye özel uygulama yaptıklarını düşünmüyorum. 2015'ler Michelin Protek ve 2016'lar CST idi tüm CS modellerinde.
Hem bu yüzden hem de Mat Gri - Siyah kadro çok hoşuma gittiği için ellerinde bulunan 1 adet 2015 CS 225'i aldım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ankemir Açıkçası bizde daha önce yaptığımız tartışmada S=46, M=51, L=54 olarak uzlaşmıştık çünkü 54 cm 2015 modeli de forumda görmüştük, hatta bisiklet sahipleri kendileri ölçerek bu sonuçları belirtmişlerdi, en azından 2015 modeller için kesin böyleydi ancak 2016 yılıyla birlikte bu 49 cm kadro boylarını duymaya başladık ve orada da kafa karışıklığı başladı zaten. Şahsen ben de bir ay önce sanırım sadece buradaki tartışmalar yüzünden fabrikayla görüştüğümde bile 49 cm kadro boyunu söylememişlerdi. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi 49 cm kadro boylarını artık görüyoruz belki 54 cm olanları da kaldırmışlardır artık üretimden satışı yeterli olmadığı için bilemiyorum. Deneyerek almak her halükarda en mantıklısı bu durumda, üzerinde uzlaşılan en net şey bu.

Sizin de hayırlı olsun bisikletiniz, kazasız belasız keyifli sürüşler :harika:

Diabelica

Üye
Tepki
30
İsim
Emre Bingöl
Bisiklet
Specialized
@ÖmerMurat Evet hocam şimdi seri numarasına baktım 2015'miş bizim bisiklet. Benim için önemli değil ama alırken gerçekten deselerki biz lastikten dolayı üreticiye 2015 sipariş veriyoruz daha doğru olurdu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Diabelica Ben Şubat ayında 1 adet CS 225, 1 Adet CS 227 aldım, ve özellikle 2015 model aldım, 2016 alma imkanım vardı ama beklemedim, sadece michelin lastiklerden dolayı bile doğru tercih yaptığımı düşünüyorum, o yüzden bence sıkıntı yok. Bana kalırsa satıcı kendince uyanıklık yaptığını düşünerek aslında size iyilik yapmış :harika: Bisikletinizin keyfini çıkarın bence, verdiğimiz paralara sonuna kadar değecek bir ürün kullandığımız bisikletler, selamlar :tskler:

Tepki
5
İsim
Bugra Ustundag
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba .. İnşallah bugün anlaşabilirsek suan forumda satılık olan carraro 227 yi alıyorum .. Satan arkadaş sağolsun çok ilgili ve sıkılmadan sorularıma cevap veriyor .. Sizce doğru tercih mi ilana bakıp yorum yaparsanız sevinirim .. Benim göremediğimi tecrübeli olarak siz daha iyi görebilirsiniz .. Bu arada bisiklet Ankara'dan İstanbul ' a gelicek .. Desteginizi bekliyorum ..

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhabalar, bir sorum olacak; CS 225'in kendisiyle gelen park ayağını değiştiren var mı? Nasıl bir park ayağı takılabilir? Bir ben memnun değilim sanırım, gönyede durmuyor bisiklet :)

yahya09

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
yahya y.
Bisiklet
Carraro
@sspl
Benim 227 ninkide çok kötü.Neredeyse 4 cm bi esneme yapiyor.Bisiklete hafif dokunsam devrilecek.Servismi takamadi yoksa kendindenmi oyle bende begenmedim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

istemiyaki

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Hocam benimkinde bi sikinti yok. Ayaklikta uzunluk kisalik ayari var ordan ayarladiniz mi

yahya09

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
yahya y.
Bisiklet
Carraro
@istemiyaki
tam olarak neresinde acaba hiç farketmemiştim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scherwin

Aktif Üye
Tepki
287
İsim
Scherwin
Bisiklet
Carraro
@sspl
Bu modellerin kronik sorunu, ama ne hikmetse ben dahil kimsenin aklına gelmemiş paylaşmak [emoji1]
Ben bu sorun ile karşılaşınca, bir araştırma yapıp XLC nin ters Y biçiminde olan sehpalardan almak üzere bisikleti satın aldığım yere götürdüm (Kızıltoprak İleri Bisiklet - Ben bu mağazadan hep memnun kaldım). Oradaki usta ise bana o sehpayı satmak yerine teşhirdeki yaklaşık 10 tane bisikleti inceledi ve bir tanesinden söktü benimkine taktı! Benden çıkanı da çöpe atıp, teşhirdeki bisiklet için fabrikadan isteyeceğini söyledi. Yanılmıyorsam yeni seri CS 230 lardan birinden! Eskiden bisikletim neredeyse hiç ayakta duramıyordu, şimdi ise duruyor ama asla güvenemiyorum, titrek bir hali var, oraya buraya dayayarak ek önlem alıyorum [emoji6]

Dipnot: Eşimin CS 222'si aynı tip yan sehpaya sahip ama çok daha istikrarlı duruyor. Problem yok diyebilirim. Olay bisikletin ağırlığı ve yüksekliği ile de alakalı elbet.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yahya09

istemiyaki

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Su sekilde uzerinde cocuk varken dahi stabil duruyor benim bisiklet. Tabi cocuk cok hareket etmezse [emoji1]
Acaba sehpalar mi farkli. Yoksa montajda mi sikinti var
uploadfromtaptalk1464886599307.jpg

• Beğen
Tepkiler: Emin ak
Tepki
4
Arkadaslar herkese iyi pedallamalar.Ben bu bisiklete iyice kafa yormaya basladim.Aklimda Carraro Sportive 225 var.Fakat internetteki fiyatlar şişirilmis mi ? O kadar cikamam maalesef.1200-1300 bandinda bulabilir miyim ? Tesekkurler

istemiyaki

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Hocam cs225 i iki haftaonce gittigidiyordan 1339 tl etiketli bisikleti yuzde 5 indirim gunu (bugunde %5 var) + 100 tl cip para ile 1172 tl ye gelmis oldu.

Tepki
4
Evet o fiyati magazada bulabilir miyim sizce ? Cunku internetten almak pek istemiyorum.Çizik olayi falan ufak şeyler canımı sıkıyor.Umarim kazasiz belasiz kullanirsiniz

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Scherwin
Orta ayak aslında güzel bi çözüm ama malesef gördüğüm kadarıyla orta ayaklık için yer yok 225lerde.

@istemiyaki

Uzunluk ayarının olduğunu bilmiyordum aslında biraz daha uzatırsak iyice kötü olur gibi. Bahsettiğiniz yerin fotoğrafını gösterebilir misiniz?

Ayrıca sizin alt boru şekli bizimkinden farklı olduğu için sorun yaşamıyor olabilirsiniz bu 2016 model sanırım. bizimkinde düz geliyor bahsettiğim boru sizinkinde kavisli görünüyor. Zira montajdan dolayı bi hata olma şansı yok. Çünkü 2 alyan vida tutuyor ve zaten tek şekilde montaj edebiliyorsunuz. Başka bi alternatifi yok