Canyon Kullanıcıları Kulübü

a.latif

Üye
Tepki
50
İsim
latif bakır
Bisiklet
Mosso
@mustafa ç

@clubber

@Erdal YILMAZ
Herkese verdikleri cevaplar için teşekkür derim. Görünüşe göre ya vazgeçmem gerekiyor ya da kargo için dhl dışında hızlı bir seçenek varsa onunla getirtmem gerekiyor. Son seçenek olarak siparişi verip ürün gelmediği takdirde siparişi iptal etme şansımda olabilir. Önceden mail atarım canyona bu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç
Scudo

a.latif

Üye
Tepki
50
İsim
latif bakır
Bisiklet
Mosso
@clubber
Evet hem canyonla hem de otelle önceden konuşmak lazım. Benim otelde olduğum güne denk gelirse sorun çıkaracaklarını sanmıyorum. Rezervasyon bilgilerimle teslim alsalar zaten canyonla irtibata geçmeye bile gerek kalmıyor. Şimdiden veririm siparişi gittiğim tarihte alırım. Bakalım gitmem yaklaştığında otelle de canyonla da irtibat kurarım. Canyon için değer. Yoksa aliminyum cube alacağım. Cube leride severim ama almışken karbon olsun diyorum.

• Beğen
Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
soracağım soruyla ilgili bilgi verilmiş olabilir ama bulamadığım için burdan sormak durumunda kaldım.

Canyondan bir bisiklet alıp ödemesini kendi kredi kartımdan yapıcam, faturası benim adıma düzenlenecek ve almanyada bir arkadaşıma kargolanacak, arkadaşım orada yaşıyor (Eğitim için orda bulunuyor) türkiyeye dönerken bisikletimi kendisi getirse vergi iadesi için gümrükten onaylatsa türkiyeden vergi iadesi için gerekli belgeleri gönderip vergi iadesini alabilir miyim?

Tepki
16
Bisiklet
Canyon
@Bilgi ÖZKAN

Bende uzun caplı araştırmalar sonucunda Canyon Ultimate Cf Sl 9.0 aero siparişi verdim. Forumda araştırdıgım kadarıyla Almanyadaki gumruk fatura ismi ve bisikleti getiren kişinin aynı olmasını istiyor. Faturayı arkadaşınızın adına duzenlemeniz daha iyi olacaktır.Ayrıca Canyon'a konu ile ilgili mail atmıştım vergiyi geri almak icin gerekli olan formun hem almanya hemde turkiyedeki gumrugun onaylaması gerektigini soylediler.

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
@Burak Taşcı Fatura Almanya'da ikamet eden biri üzerine de kesilirse vergi iadesi alınamıyor. Eğitim için Almanya'da bulunuyorsa büyük ihtimalle de oturma izni vardır. Dolayısı ile vergi iadesi olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.
Tepki
16
Bisiklet
Canyon
Sevgili canyon kullanıcıları , aslında bu sorunun cevabını canyondan aldım fakat başına bu durum gelen biri var mı yoksa sadece benmiyim diye merak ettim. Ben canyon ultimate cf sl 9.0 aero siparişi yaptım fatura tutarı 3250$(icinde bikac bişey daha var) ve 2 hafta once provizyon cektiler. Ama 3250 $ olan tutar 3250euro olarak çekildi. Bende mail atıp sordum ve iki hafta sonra şu yanıt geldi. Avrupa birliğiyle ilgili bir kural sebebiyle provizyon 3250 euro olarak cekildi fakat para hesabınızdan çekilirken fatura tutarı kadar çekilecektir merak etmeyin . Basına bu durum gelen varsa eger sizcede merak etmemelimiyim?

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Canyon Endurace AL 6.0 vs. Scott Speedster 20

Arkadaşlar herkese merhaba. Yaklaşık 3 aydır MTB'den yol bisikletine geçiş için bütçe çalışmalarım sürüyor. Almış olduğum bilgiler doğrultusunda bu işe orta seviye bir set ile giriş yapmak daha sonra değişiklik isteğimi azaltacak. Bu nedenle 105 setli bir yol bisikleti arıyorum.

Sizlerin yorumları kararımı etkileyecektir. Bu arada Canyon'un toplam maliyeti Scott'a göre 1200 TL daha uygun. Almanya'ya devamlı gidip geldiğim için arkadaşımın adresine sipariş edip uçakla kendim getirebiliyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@fblisaru
Selamlar,

(link)
(link)

1. Karşılaştırdığınız modeller farklı displinlerde, Canyon daha rahat geometri sunan endurance tipindeki iken, Scott road-race katogerisinde. Bu ikisi arasındaki fark konuları forumda mevcut.
2. Canyon üzerinde Shimano 105 5800, 2x11 en yeni seri mevcut. Scott' da 5700 serisi 2x10 eski seri mevcut.
3. Canyon 1 kg daha hafif. Sürüş hissiyatları için inclemelerini okumak gerekiyor.
Tarz farklılığı göz ardı edilip ikisi arasında seçim yapılacakse Canyon derim.

Speedster ın tarz olarak eşleniği şu (link) ancak bunda da ultegra geliyor, fiyatı da artıyor tabi.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@NKurtuldu,

Zaman ayırıp yorum yazdığın için teşekkür ediyorum.

Canyon'un online desteği ile konuştuktan sonra MTB'den yola geçtikten sonra alüminyum kadrolu, endurace tipin bana daha rahat geleceğini söylemişlerdi. Açıkçası daha çok üzerindeki sete ve fiyatına odaklanıyordum. Ultimate AL SLX 9.0'a çıkmam mümkün değil maalesef. Fiyatı tax-back dahil 1550 Avro'ya geliyor ki benim bütçemi aşıyor.

Gönlüm Canyon'dan yana. Ancak onun da teslim tarihi Haziran sonuna geliyor.

• Beğen

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@fblisaru
Rica ederim.

Endurance dusuncesi var ve Almanya ya gidip gelmek problem degil ise, ben olsam Canyon' dan baskini dusunmem bile.

Hayirlisi olsun.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@NKurtuldu

Bunun dışında bence sipariş vermeden evvel belirlenmesi gereken en önemli şey kadro büyüklüğüne karar vermek. Beğendiğim modelde medium size bana yeterli olur mu bilemiyorum.

Bunun için web saayfaları var. Bike fit gibi. Canyon'un canlı destek hattı vücut ölçülerini verdikten sonra bike size'a karar veriyor mu?

Bu arada boy 1.73

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü