Canyon Kullanıcıları Kulübü

Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@NKurtuldu
birkaç saattir ara ara deniyorum. sepeti boşaltıp, tarayıcıyı kapatıp modemi yeniden başlatayım bir de öyle deneyeyim.

@Erdal YILMAZ
olmadı öyle yapacağız madem.

@hashus1099

benzer sorun yaşayabilecek arkadaşlar için kendi ürettiğim çözümü yazayım. online yardıma birkaç saat denemenin ardından bağlandım. konuştuğumuz arkadaş "birkaç saat sonra tekrar dene istersen" dedi, ben de gün boyu 100 kere denedim galiba dedim. bu sefer "tamam sen bilgilerini ver ben manuel sipariş hazırlayayım" dedi. ad soyad, adres vs, istediğim ürünleri yazdım, sipariş oluşturuldu. daha sonra para çekileceği zaman bir link göderip o zaman ödeme yapacakmışım galiba.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Herkese merhaba,

Aynı kredi kartı sorununu ben de yaşadım. Sonra uzun uğraşlar sonucunda Canyon'a telefonla ulaştım. Telefondaki bayan "Siparişini pre-payment yöntemi ile oluştur. Sonra ödeme soracağımız anda kredi kartı bilgilerini paylaşırsın. Biz de ödemeyi alırız." dedi. Ben de bu şekilde siparişimi oluşturdum.

MTB'den yol bisikletine geçişte kriterlerimi fazla yüksek tutmak istemedim en başta. Arkadaşlarım beni hep "105 set alırsan tekrar yatırım yapmak zorunda kalmazsın." diye uyardılar. Ancak maalesef Canyon'da benim ölçülerime uygun Endurace bulamadım. Velhasıl kelam ben de "Bari Tiagralı olsun." deyip bir adet Canyon Endurace AL 5.0 siparişi verdim. Bu arada sitenin PPS'ini uyguladığımda XS ebat çıktım. Ancak ben çok paradoks yaşasam da small size siparişi verdim.

Önümüzdeki hafta Almanya'da olacağım. Umarım stoktan sevkiyat yaparken 6-10 Haziran arasına yetiştirebilirler.

Bu aşamada bana herhangi bir konuda uyarıda bulunmak isteyen varsa müteşekkir olurum.

Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: İlker Karakuş

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
@fblisaru

Boyunuz ve iç bacak boyunuz kaç? Bence canyon un sisteminde ne öneriyorsa onu alın.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@İlker Karakuş hocam iç bacak boyumu 1 cm kısa yazınca M verdi bana. 184 boyda m pek gerçekçi oluyor mu? Hani sınırdaysan bir küçüğünü al muhabbeti için denemiştim de L'ın alt sınırındaymışım, ben yine de L aldım.
Dağ bisikletinde de XL'ın alt sınırında çıkıyorum. :D ne talihsiz insanım yahu. :D

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
@hashus1099
170 boyda XS kadro da pek gerçekçi durmuyor ama canyon öyle diyo sa vardır bi bildiği :) ben XS alıcam arkadaş. :)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@İlker Karakuş ben de sizin gibi yaptım şafak 35 bekliyorum. Beklerken insan bakıyor krank kol boyu ve gidon genişliği xs lerde opsiyonel.. vücut ölçülerinizi tam ocup girin ayrıca siparisten sonra müşteri temsilcisi ile paylaşın ve sizin icin en uygun parçaları kullanmalarını rica edin.

Tepki
19
Bisiklet
Mosso
Merhaba Arkadaşlar
benimde bir sorum var. Almak istediğim bisiklet Endurace AL 6.0 fiyatı herşey dahil 1.152 dolar gösteriyor. Türkiyede ödemem gereken gümrük vergisi ne kadardır.? Tesekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@AhmetArslan

Anlıyorum, bütçe kısa bir zaman sonra uygun olacak ise, karbon kadro alın derim. Yani düşündüğünüz modelin alımı çok acil değilse, ben öyle yapardım. Hayırlısı olsun şimdiden.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Şu bisikletleri.bizim icin alip almanyada stoklayacak birileri cıksa keşke , siparişi buradan verip gidip alamamak ne kadar saçma :mad: eskiden fabrikaya gidip alıyormuş sanki millet . simdi oyle bir olay yok

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
Arkadaslar diyelim ki bisikleti Avusturya ya kargolattik ama Türkiye ye dönerken uçağa Almanya dan bindik. Alman hava alanında ihracat belgemizi onaylatip vergi iadesini alabilir miyiz? Yoksa uçağa Avusturya dan mi binmek zorundayız?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@İlker Karakuş

Avrupa birliğinin herhangi bir yerine teslim edilebilir. Fatura gene Avrupa'nın herhangi bir yerinde oturma izni olmayan biri adına kesilmeli ve sipariş edilirken Tax Free istediğinizi belirtmelisiniz. Almanya'nın vergi oranı %19, Avusturya'nın bilmiyorum. Avusturya'ya teslim ettirirsiniz, Avrupa birliği sınırlarından Avrupa birliğinde olmayan bir ülkeye geçiş yaparken belgeyi onaylatırsınız. Bilgim bu yönde.

Sizin durumunuza benzer örnek olarak Almanya üzerinden değil de Türkiye'ye dönüşü Fransa üzerinden yapsaydınız eğer gümrük belgelerinin Almanca olmasından dolayı sorun olabilirdi. Eğer öyle yapacak arkadaşlar olursa belgelerin dili konusunu göz önünde bulundursunlar.

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
@drumbanger

Yani anladigim kadariyla önemli olan AB dışına çıkarken belgeleri onaylatmak. Çıkışı hangi ülkeden yaptığımızın bi önemi yok. Almanya daki görevli ürünü Avusturya da teslim almissiniz burda onaylamam diyemez yani. Birde tax free istediğimizi siparişin hangi aşamasında belirtiyoruz. Herhangibir açıklama yazabiliyormuyuz ki?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@İlker Karakuş

Aynen, dediğiniz gibi. Tax free için de siparişi verip ödeme yapmanızdan önce sitelerindeki canlı yardımdan, (link) sayfalarından veya info@canyon.com dan iletişime geçip "Merhaba benim sipariş numaram budur, ben Tax Free fatura istiyorum." demeniz gerek.

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
@drumbanger
Anladım çok teşekkür ediyorum. Son bişey daha siparis verirken ilk istenen adres teslimat. Ikincisi fatura adresi oluyor değilmi. Bu arada fatura adresinin de Türkiye olmasi gerekiyor.