Büyükada

B

BF Okuru

Misafir
@ilse

tabi tabi adlar arası dolaşım olacak sırayla hepsini dolaşırız adalar arası geçiş bedavaydı en son yanlışmı hatırlıyorum ?

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Arkadaşlar daha erken bir saate alamaz mıyız bu turu. Pazar günü bende çalışanlardanım. Akşam işe gideceğim için daha erken bir saate alınırsa gelebilirim. Mesela saat 11:00 gibi.

yunussal1

Üye
Tepki
20
adalara gidelim gitmesine ama, istanbulda yeni olduğum içinmi anlamadım acaba, hangi adadan bahsediyoruz? heybeli? büyük? kınalı? bildiklerim bunlar :) yoksa adalar deyince büyükadayımı düşünmeliyim?

B

BF Okuru

Misafir
@yunussal1

istanbulda başka ada yok zaten :)
su ada var ama oraya bisiklet vs girmesi yasak zaten yapay bir ada :D

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Eskiden bazı adalar arası geçiş ücretsizdi ama geçen sene bir arkadaşım artık ücretli olduğunu söylemişti. Şu an durum nedir bende bilmiyorum.

Adalar arası gezilecekse Büyükada ve Heybeliada dolaşmak için uygun. Kınalıada biraz dik kalıyor.

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
@ilse

Esasen demek istediğim her tur adalar a mı düzenlenecek,hani diyelim bu hafta adalara gidildi ve bütün adalar sıra ile gezildi, haftayada mı bütün adalar gezilecek,malumunuz çoğumuzun gönlü şehir ortamından ve gürültüden uzak doğanın bolca kendini gösterdiği düzgün parkurlarda pedal çevirmekten yana,
Daha önce kuzenimle amatörce denediğimiz (hoş halen amatörüz ya:D )kandıra-kefken-kerpe turu oldu, İzmit-kandıraya kadar araçla gidip buradan bisikletle kefken ve kerpe ye geçtik,kandıranın müthiş yoğurdu, kefken in inanılmaz temizlikteki denizi,kumsalı ve kerpe nin harika doğası bizi çok etkiledi,kat ettiğimiz toplam yol 55 km civarı idi (bisiklet üstünde)..yolları çok düzgün ve yolda trafik çok az..herşeyiyle bulunmaz bir parkur.. Öneri olarak Mert beye (sports-man) ilettim ancak pek olumlu bakmadı (İşin içine araç girdiğinden)
toplu olarak böyle bir organizasyon kararı alır isek bisikletleri ve bizi götürecek araç tahsis edebiliriz, Burada maksat daha önce görülmemiş, bilindik ortamdan uzak ve doğal atmosferde pedallamak.. görüş-fikir öneri ve paylaşımlarınızı bekliyorum , sevgi ve saygılar...... isa

• Beğen
Tepkiler: mzkaraaslan
B

BF Okuru

Misafir
@beyzade1978

tabi yaz geldi malum herkesler gezmek anlamında güzel parkurlar istiyor, ilse arkadaşım da bir öneri ile adalara gidelim dedi sende yeni yerlere grup halinde gitmek istersen yeni konu başlığı ile yaparsan eminim talepler daha fazla olacaktır

sevgiler

ilse

Üye
Tepki
12
@beyzade1978

HOş olur tabi... Çok isterim ama araç nasıl ayarlanır bilemem...Araştıralım o halde. denize girme kısmı beni cezbeden şey :) o yüzden varım planlayalım :)

mzkaraaslan

Daimi Üye
Tepki
135
@beyzade1978

Selamlar,

Bahsettiginiz sekilde il dısına cıkmak zor olur.Ve de katılmak isteyen cok olursa baya karısıklık olur.Benimde cok degisik projelerim var kafamda.
İnsallah bu yaz gerceklestireceğim bu projeleri.Kamplı bir sekilde.Hayırlısı yani...Pedalseverlere haber veririm ;)

Görüsmek üzere...

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
Arkadaşlar forumda daha yeniyim malum ama bisiklet üstünde anadolu yakasında gitmediğim parkur kalmadı gibi,polonezköy-den şile ye bayramoğlundan-ağvaya, kartaldan-izmite bi çok parkurda pedal çevirdik ki en beğendiğim (yolun yapısı,sakinliği,doğası ve parkur sonunda deniz ödülü:D )
nokta kefken-kerpe yolu idi..sayıya göre otobüs vs.ayarlanabilir (ki bunu ben üstlenebilirim) 25 haz.erikli turunda idim ve daha iyi anladımki şartlar ne kadar zor olursa olsun gönüller pedallar bir iken her zorluk bir eğlence oluyor...
sevgiler & saygılar:eek:

ilse

Üye
Tepki
12
@yunussal1

Merhaba :)

Biz 8 Haziran Pazar günü saat 11 de Bostancı Adalar iskelesinde buluşmayı planlıyoruz. Ve seninde bildiğin bütün adaları turlamayı planlıyoruz...BEkleriz :)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@ilse

Gelmeme engel olacak çok büyük birşey olmazsa kesin ordayım. Yine şom ağızlılık yapıyorum :D

B

BF Okuru

Misafir
liste yok şart şurt yok saat 11 den sonraki ilk vapurla kınalıdan başlıyoruz gelen takılsın mı yapıcaz :)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@baldasare

Pazar günü bütün adalara 10:45'te vapur var. Buna yetişmek lazım. Bir sonraki vapur 13:00'da. En geç saat 10:30'da Bostancı İskelesi'nde buluşursak problem olmaz. Adalar arasındaki vapurların saatinide öğrenip bir tur planı yapabiliriz. Ben bunu bugün araştırırım. Şart olarak standart kask, eldiven diyelim :)

outoftune

Daimi Üye
Tepki
68
Bisiklet
Trek
Adalar arası geçiş paralı
ne kadar bilmiyorum
eskiden bedava idi
bu arada sıcağın en tepesinden adaların genelde tepe noktalarındaki buyuk tur yollarının magma derecesinde sıcak olacağını unutmayın

büyükadada dalınıcak orman çok ama mangal mafyası mevcut
heybeli ise daha sakin

fezapilotu

Üye
Tepki
35
Ben hiç adalar denemedim. Zevkli mi olur bilmem ama 8 Haziranda gelirim. Denemiş olurum. 11 saat olarak biraz geç değil mi ? Yoksa pazar pazar uyku daha mı ağır basıyor ?

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@fezapilotu

Aslında banada geç gibi geliyor ama 13:00'ten 11:00'e indirtince dahada indirmeye yüzüm tutmadı :D Vapur 10:40 gibi kalkıyor. En geç 10:30'da iskelede olmak lazım. Daha erken saate almak istenirse ben yine gelirim. Zaten adaların tümünü dolaşmak istiyorsak daha erken gitmemiz gerekecek gibi. Adalar arasında neredeyse her saat başı vapur var. Buna göre bir ayarlama yaparsak dolaşmamaız birkaç saati bulur.

fezapilotu

Üye
Tepki
35
Yeni okudum. 8 haziranda boğaz köprüsü geçişi de varmış. ne yapmalı desteklesek mi acaba?