Bursa

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeş;

Zaten sende böyle izlenim oluşturan bisikletli veya guruplarla sürme zaten. Hafta içi ben sabahları uygunum. İstediğin zaman ve yeri söyle. Ben seninle, senin temponda sürerim.
Abi,

Ben sabahları Bağcılardan çıkıp Topkapıya işe gidiyorum hergün. Tek başıma canım çok sıkılıyor yollarda. Eşlik edersen sevinirim. Tempom da fena değildir 20+ ortalama ):

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak
Scudo

mydreams

Üye
Tepki
155
İsim
Alper
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Screenshot_20230805-110820.png
Bugün, sıcağı ve güneşi gözüm kestiği zaman MTB ile Demirtaştan Kumsaza gitme niyetim var. Hız ve spor amaçlı değil ulaşım ve olursa biraz da keyif için yapacağım bu sürüş için resimdeki güzergah nasıldır? Yoksa Dürdane-Engürücük tarafından mı gitmeliyim? Kask alamadım henüz, köpek için de deyneğim yok :) bu duruma göre tavsiyelerinizin ricacısıyım efendim

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
beyler size bir sorum var. Ben sürüşe çıktıktan 30-40 dk sonra sol elimde uyuşma başlıyor nedir ne yapmam lazım önlemek için fikir verir misiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
38.570

mydreams

Üye
Tepki
155
İsim
Alper
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
beyler size bir sorum var. Ben sürüşe çıktıktan 30-40 dk sonra sol elimde uyuşma başlıyor nedir ne yapmam lazım önlemek için fikir verir misiniz.
Rahat sürüş pozisyonu için sele, gidon ayarlarını değiştirerek yaptığın denemelerin bazılarında benim ellerimde uyuşma oluyordu. Ağırlığı gidona dolayısıyla ellere vermekten ve avuç içinin geniş bir yüzeyinin elçiklere tam baskı yapmasından kaynaklanıyor olabilir. Gidonu bir miktar yükseltip elcikleri de kendime biraz daha yaklaştırdığımda ellerdeki baskı ve uyuşma ortadan kalkmıştı. Forumda ellere fazla baskı yapacak şekilde sürüş pozisyonu almanın el sinirlerine zarar verdiği ve ciddi sorunlara yol açabileceği belirtilmişti. Bir kaç ayar değişikliği yaparak denemeniz uygun olur.
Mete Can Karahasan'ın dediği gibi bileğiniz bükülü şekide kullanmak da sorun. Fren kollarının ayarını da bileğinizin düz olduğu tutuş durumuna göre yapıp bu tutuş şekline alışmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: mrdadash

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karpal tünel için doktora gitmesine gerek yok.

Eldiveniniz jelli mi? Bileğinizi bükmeden gidonu tutarsanız şikayetiniz hafifler.
Eldiven jelli değil değiştireyim 5 6 ay ara verdim kilo aldım 16 kilo ondan mı acaba

MaliSen

Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet Ali Senturk
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rahat sürüş pozisyonu için sele, gidon ayarlarını değiştirerek yaptığın denemelerin bazılarında benim ellerimde uyuşma oluyordu. Ağırlığı gidona dolayısıyla ellere vermekten ve avuç içinin geniş bir yüzeyinin elçiklere tam baskı yapmasından kaynaklanıyor olabilir. Gidonu bir miktar yükseltip elcikleri de kendime biraz daha yaklaştırdığımda ellerdeki baskı ve uyuşma ortadan kalkmıştı. Forumda ellere fazla baskı yapacak şekilde sürüş pozisyonu almanın el sinirlerine zarar verdiği ve ciddi sorunlara yol açabileceği belirtilmişti. Bir kaç ayar değişikliği yaparak denemeniz uygun olur.
Mete Can Karahasan'ın dediği gibi bileğiniz bükülü şekide kullanmak da sorun. Fren kollarının ayarını da bileğinizin düz olduğu tutuş durumuna göre yapıp bu tutuş şekline alışmak gerekiyor.
selenin ayarını yaparak bende benzer bir şikayeti ekarte ettim. sele öne doğru eğik olduğu için ağırlık bileklere ve omuzlara biniyordu seleyi yere paralel hale getirdiğimde bu şikayetim kalmadı bu konuda da kontrol etmeniz gerekebilir.

• Beğen

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.750
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
konuyu hortlatmak gibi olacak ama 3 gün önce bursa dan gemliğe taşındım arka fren hava yapmış gemlik de düzgün bir bisiklet tamircisi varmı acaba

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba küçükkumla migros market yanında var. Ayrıca gemlikte var. Kendileriyle iletişime geçerseniz, bir de whatsapp grupları var, "bisikletini al da gel" , sizi gruba da dahil ederler. Yaz aylarında orada olduğum sürece bazen ben de katılıyorum sürüşlere.
Salih Manavoğlu (link) - (link) - (link) (küçükkumla gemlik)
(link)

Dosyalar

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazar günü 29. Ekim de bir etkinlik var mı.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
980
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Pazar günü 29. Ekim de bir etkinlik var mı.
Spontan bisikletçiler, Eşpedal Bisikletçiler ve Bursa Teknik Üniversitesi'nin Engelsiz Üniversite Topluluğu ile bir etkinliği var saat 12 gibi Fsm'den Emir Sultan'a gidilecek. Instagram üzerinden bilgi alabilirsiniz.

• Beğen

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İyi günler. Yakın zamanda Bursa'ya taşınacağım. Bursa'yı hiç bilmem bu sebeple birkaç sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Evi Nilüfer Üçevler bölgesinden ayarladım sayılır iş yerim Osmangazi Küçükbalıklı'da olacak günlük bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum ama güzergahta sıkıntı bölgeler var mı? (Trafik vs açısından.) Şu anda ikamet ettiğim il küçük şehir ve bisiklet ve yayaya saygı konusunda bazı ahmaklar çıksa da Türkiye şartlarının çok üstünde bir şehir o yüzden çekincelerim var açıkçası.
Bisiklet bakım ve tamiri için tavsiye edebileceğiniz bisikletçi var mı? Biliyorum en iyisi kendimizin yapması ama maalesef ufak tefek şeyler dışında tamir ve onarım işleri elimden gelmiyor.
Hafta sonları tamamen gezinti amaçlı bol yemeli içmeli ama az performanslı tur yapan gruplar var mı? Mesafe uzunluğu çok önemli değil ama hız yapmayı sevmiyorum. Güzel bir yer görünce durup çay kahve içip dinlenip öyle devam etmeyi seviyorum. Böyle yapan turcular varsa tanışmak isterim.
Son olarak daha az trafik olan eşimle ve cocuklarımla en fazla 25-30 km gezinti yapabileceğim rotalar var mı?
Biraz uzunca oldu ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılar sunarım.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi günler. Yakın zamanda Bursa'ya taşınacağım. Bursa'yı hiç bilmem bu sebeple birkaç sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Evi Nilüfer Üçevler bölgesinden ayarladım sayılır iş yerim Osmangazi Küçükbalıklı'da olacak günlük bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum ama güzergahta sıkıntı bölgeler var mı? (Trafik vs açısından.) Şu anda ikamet ettiğim il küçük şehir ve bisiklet ve yayaya saygı konusunda bazı ahmaklar çıksa da Türkiye şartlarının çok üstünde bir şehir o yüzden çekincelerim var açıkçası.
Bisiklet bakım ve tamiri için tavsiye edebileceğiniz bisikletçi var mı? Biliyorum en iyisi kendimizin yapması ama maalesef ufak tefek şeyler dışında tamir ve onarım işleri elimden gelmiyor.
Hafta sonları tamamen gezinti amaçlı bol yemeli içmeli ama az performanslı tur yapan gruplar var mı? Mesafe uzunluğu çok önemli değil ama hız yapmayı sevmiyorum. Güzel bir yer görünce durup çay kahve içip dinlenip öyle devam etmeyi seviyorum. Böyle yapan turcular varsa tanışmak isterim.
Son olarak daha az trafik olan eşimle ve cocuklarımla en fazla 25-30 km gezinti yapabileceğim rotalar var mı?
hoş geldiniz, geliyorsunuz.
1-Sıkıntılı bölge derken rotanız sürekli sıcak asfalt. Ama birden fazla alternatif var. Trafik durumuna göre hangisi kullanacağınızı siz seçersiniz. Genel olarak yükseltisi olmayan düz bir rotanız olur. Ankara yolu daha sağlıklı olur sanırım. Sabah akşam trafik olacağı için pek rahatsız etmez diye düşünüyorum. Çevre yolunda nilüfer tarafında sanırım emniyet şerifi yeterli değil.
2-bakım için bulunduğunuz bölgede yeterli sayılacak servisler var. ( Dr bisiklet, aydın bisiklet vb. )
3-Yine bulunduğunuz çevrede pek fazla bisiklet grubu var. Spontan bisikletçiler, bursa bisiklet kulübü, Bursa tur komitesi aklıma ilk gelenler bunlar.
4-Trafiği az olan gürsu kestel tarafında köyler var trafik az. Bazı bazı yokuşlu rotalar var.

Gürsu da yaşıyorum. Bursa nın doğu tarafı bisiklet topluluğu için biraz kısır. Batı tarafı çok daha aktif. Bakım a o tarafa geliyorum ben.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok teşekkür ederim güzel bilgileriniz için

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.059
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Öncelikle hayırlı olsun. Bursa'ya yerleşip bisiklet binmeye hazır olduğunuzda haber verin, tanışalım, bir oryantasyon yapalım :)

Üçevler ile Küçükbalıklı arasında hatırı sayılır bir mesafe var. Başka bir güzergah olsa sıkıntı çekersiniz derdim ama siz çok şanslısınız. Nilüfer Çayı tam o güzergahta akıyor ve Nilüfer Vadisi adı verilen trafiğe kapalı yürüyüş ve bisiklet yollarına sahip bir parkımız var akarsu boyunca. Yalnız baştan söyleyeyim, bir gidişiniz veya dönüşünüz bir saati bulacaktır çok rahat.

Üçevler'de oturan çok sayıda bisikletçi var, sürüş yaptığınız ve grup etkinliklerine dahil olduğunuz sürece onlarla tanışır, bilgi alışverişi yaparsınız. Makul yakınlıkta bisiklet mağaza ve servisleri mevcut, o konuda da şanslısınız.

Haberleşelim :harika:

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bursa da etkinliklere en uzak bisikletçi benim. Hepiniz diğer taraftasınız :aglyrmngaa:

• Beğen
Tepkiler: Özcan