Brooks b17 sele hakkında

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ihtiyar

Bu deri Chamois olarak adlandırılıyor. Assos şortlarda hala kullanılıyor.

Scudo

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Brooks konularının olduğu yere yazıyorum. 27 martta ben de Evencycle'dan B17 aldım fakat sipariş kodu dışında hiçbir takip no vermediler. PTT barkod no istiyor. Evencycle ile irtibata geçtim "biz Royal Mail Post firmasına teslim ettik" diyorlar. Yurtdışından ve Evencycle'dan alan arkadaşlar; size bir kod verilmişmiydi ve en fazla kaç günde elinize ulaştı. Pazartesi uzun bir tura çıkacağım, cuma yada cumartesi elime ulaşsa çok iyi olacak. Yoksa o kadar yolu Brooks'suz gideceğim :(

Gelen e-posta'da sadece Your order number is: W001386568 şeklinde sipariş kodu var.

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Brooks B 17 nin çelik tellisi, krom ve bakır tellisi mevcut bunlar kaliteyi ne kadar etkiler? hangisini tercih etmek lazım?
Teşekkürler.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
hafiflik bakımından etkiler birde ömür olarak etkiler çelik iyidir krom çook uzun bir süre sonra dağılır, bakır kaplamadır görüntü olarak hoş ama paslanma sonucu yeşile döner, hepsi uzun ömürlüdür ancak ben çelik olanı öneririm ti olanlarda var ancak cep yakıyor

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
@olgun şenel

Evans'dan kargo olarak değil adi posta olarak geliyor, o yüzden takip no bir işe yaramıyor maalesef. Postacı da adrese kimlik vs. dikkate almadan mektup bırakır gibi bırakıyor. O yüzden sizin bölgeye bakan Ptt şubesi ile iletişime geçerseniz iyi olur. Bir de 1 hafta-10 gün kadar sürüyor gelmesi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bugün 20. gün ve hala seleden haber yok. PTT denilen aptal kurum da barkod no olmadan hiçbir şeye bakamayız diyor :mad:

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Evans ile iletişime geç istersen, en azından gönderi, barkod vs. numaralarını vermeleri hususunda.

Hazır Brooks sele konusu güncellenmişken, kendi selemi alalı 6 aydan fazla oldu, 500 km kadar yaptım, hafif bir matlaşma var. Bir kaç yerden okuduğum kadarıyla da kendi orijinal bakım kremi yerine badem yağı kullanılabilir gibi şeyler denmişti. Youtube'da baktığım Brooks saddle proofide videolarında asıl uygulama yerinin selenin alt kısmı olduğunu gördüm, seleyi söküp öncelikle alt kısmına yediriyolar, en son üst kısmına hafifçe sürüyolar. Soracağım şey, badem yağı uygulayan oldu mu hiç, olduysa sonuçtan memnun kaldı mı, bir de tabi selenin alt kısmına da uyguladı mı? Sonuçtan memnun kalındıysa ben de o yolu deneyeceğim, yoksa başka bir sipariş verirken bir de proofide siparişi vermeyi düşünüyorum.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Aslan 1981

Brooks sele için geçerli midir bilemem abi ama deri ceketlerin bakımında genelde vazelin kullanılıyor. Besleyici etkisi var sanırım. Belki vazelinde kullanılabilir brooks bakımında.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bir arkadaş yazmştı bakımı "binicilikte kullnılan ve eğere sürülen kremlerle de yapabilirsiniz" demişti.
B17 yi bilemem ama bana bu daha güzel görünüyor..
http://www.totalcycling.com/Images/Models/Full/17385.jpg ama sadece görünüyor :))))

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Konuyu yukarıya alıyorum.

Bende bugün bir Brooks B17 aldım ama gidip Ladies modelini almışım :bsmagryr: Kutusunu falan da attım,geri de veremem. İnternetten bakınca uzunluk ve 1mm'lik genişlik farkı dışında pek bir değişiklik göremedim,sizce satmalı mıyım ? Selenin yanında sadece "Ladies " ibaresi var bu benim için sorun değil ama rahat edemem diye de korkmuyorum değil..

İşte sele bu elinde normal Brooks olan yada bundan kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

image.jpeg

image.jpeg

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@Tolga Çelebi satmana felan gerek kullan gitsin alisirsin ben normal kullaniyorum brooks b17 ne fark var bilmiyorum acikcasi arasinda

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.605
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Çelebi nasıl kullanacaksınız onu her zaman kafanızın bi köşesinde BAYAN SELESİ diye bir yankılanma olmayacak mı? :kötü::ckskc:o_O

Seni bilmem de benim için takıntı yapacağım zor bir durum olurdu.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Yusuf'san

Dediğim gibi fotoğraftan falan anlaşılmıyor hiçbir şey. Kim anlayacak ki zaten ? Ben sorun yapmıyorum,anatomik olarak sorun yaşamazsam yeterli benim için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Aslında Brooks'un kendi sayfasından incelediğimizde ölçülerde sadece 1 mm'lik bir fark yok, incelemek isterseniz her iki modelinde linklerini paylaşıyorum, ölçü farklarını göreceksiniz. Bu durumun sorun yaratıp yaratmaması biraz da sizin ölçülerinizle ilgili bir durum aynı zamanda kanımca. Konfor açısından belki bir süre rahatsız edebilir ancak biliyorsunuz Brooks selenin tercih sebebi kullanıcının anatomisine uyum sağlaması, bence çok büyük bir sıkıntı yaratmayacaktır tabii zamanla bunu deneyimleyecek olan sizsiniz maalesef, umarım sorun çıkarmaz.

(link)

(link)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@ÖmerMurat

Sizinle o kadar fikir alışverişinde sonra kahverengi yerine bal rengi aldım onun nazarı olsa gerek :) Bende dikkatli bakınca gördüm ki bayan selesinin arka kısmı daha geniş,öne doğru daralıyor. Aynen dediğiniz gibi kullandıkça anlayabileceğim bir fark bu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Tolga Çelebi Gözümden kaçmadı :) önemli olan öncelikle sizin içinize sinmesi, sağlık olsun, güle güle güzel günlerde kullanırsınız umarım, darısı Brooks hayalleri olan herkesin başına :tskler:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@ÖmerMurat

Ve bugün değişikliğimizi yaptık üzerine bir miktar daha vererek artık Dünya'da üretilmeyen Türkiye'de 2-3 tane olan Brooks B68 seleyi aldım bu sefer doğru seçim oldu. Kahverengiye geri döndüm,bu sele çok daha kibar geldi bana çünkü arka kısmı muazzam gözüküyor yan detayları da daha kısa olunca alıverdim seleyi. Üzerindeki logo bence ayrı bir hava katmış,bana sorun yaratmaz.

image.jpeg image.jpeg

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.605
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Çelebi hayırlı olsun güle güle kullan.
Şimdi oldu bak ben bile rahatladım. :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Fotoğraflarda çok geniş duruyor, sanki dedelerin kullandığı şehir bisikletleri için üretilmiş gibi :confused: