Bisikletimle İlgili Bir Kaç Önerileriniz ve Cevaplarınızı Bekliyorum.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, forumda yeni olduğumdan pek bir bilgim yok aslında takip ediyordum da üye değildim. Uzatmadan hemen sorularımı sorayim.
2627-neo-cycle-dag-bisikleti-z.jpg

Bende bisiklet olarak ümit neo cycle 26 jant dağ bisikleti var.(2 Sene Önce bu kadar bilgi pek bilmiyordum ve başlangıç olarak almıştım.)

Bisikleti şehir içinde sürüyorum su son haftalardır daha çok yoldayım ve sokak arasında eğer çok trafikli yer vb. sokakta gidiyorum. Sizce kask ve eldiven almalı mıyım?

Sizce bu bisiklet beni şuanlık idare eder mi? Araziye pek gitmiyorum. Boyum 1.62 kilom ise 56 önerileniz, söylemek istedikleriniz varsa yazarsanız sevinirim. :)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Kask tabiki takmalısın kazanın nereden geleceği hiç belli olmaz . eldivende taksan iyi olur, dustugunde el ayan zarar gormesini onler . bisikletin yetip yetmeyecegi tamamen sana bagli birsey.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@furkan.zaman
Bide bir şey sormak istiyorum başlangıç olarak zaten bisiklet şuan bana yetiyor ve başlangıçta sizce şehir içi günde kaç km yapmalıyım çoğunlukla bayır var onuda belirtmiş olayım. Kendimi geliştirmek istiyorum bayadır böyle bir hedefim vardı ancak sınavlarımdan dolayı pek etkili olamamıştım ancak artık günde veya en geç 2 günde bisiklete binebilirim yani hava şartlarına göre tabiki.

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@FURKAN MTB Öncelikli olarak bisiklet uygun giyinme ile 4 mevsimde kullanılır :) Kask kesinlikle edinin bu işin şakası yok :)

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@FURKAN MTB Kardeşim açık ve net konuşmak gerekirse sakat kalmak istemiyorsan kaskın kafanda eldivenin elinde olsun.Mutlu pedallamalar..

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Canince
Zaten kışın vb. süreceğim ancak çok yağmurlu havalar gibi şartlar için dedim. :) Birde diğer sorularıma cevap verebilirsen çok sevinirim. :)

Bide bir şey sormak istiyorum başlangıç olarak zaten bisiklet şuan bana yetiyor ve başlangıçta sizce şehir içi günde kaç km yapmalıyım çoğunlukla bayır var onuda belirtmiş olayım. Kendimi geliştirmek istiyorum bayadır böyle bir hedefim vardı ancak sınavlarımdan dolayı pek etkili olamamıştım ancak artık günde veya en geç 2 günde bisiklete binebilirim yani hava şartlarına göre tabiki.

@serdarkoc
İnşallah bayram sonu almayı düşünüyorum yorumun için teşekkür ederim hocam. :)

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
@FURKAN MTB Kardeşim kondisyonunu ve kaslarını geliştirmek istiyorsan bizim sana şu kadar kilometre yapman lazım dememizle olmaz,Bunu sen kendine göre yapacaksın kendini tam anlamıyla zorladığın zaman ondan sonrakinde bir artış göreceksin bu böyle devam ederek gidecek şehir içinde bu dediklerimiz olurmu olmaz malum türkiye koşulları :)

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Canince

Haklısın ancak inşallah devam edip kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. :)

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Canince

Yorumun için çok teşekkürler Kendimi geliştirdikten sonra gruplar vb. girip daha da çok geliştiririm inşallah.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
kask ve eldiven olmadan yola çıkmamanı öneririm. hatta gözlükte elzem.

benim tavsiyem güzel bir fiyata bu bisikleti kaptırıp düz maşalı asfalta uygun bir bisiklet alman. mesela carraro sportive serisinden ya da salcano city fun lardan.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Kask mutlaka takın ben bir hafta kasksız kullandım, bir hafta sonra akşam alarım dedim son anda sabah aldım, taktıktan 10 dk. sonra kafama branda halatı vurdu. Eldiven de tavsiye ederim özellikle düşmelerde vs. destek için iyi oluyor.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Sinan A.
Şuanda öyle bir durumum yok ancak teşekkür ederim yinede. İşte zamanında bilmeme hataları. :)

@sezgindurmus
Bayramdan sonra almayı düşünüyorum. :) Teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@FURKAN MTB

bu kadroyu kullanacaksan bu güzel bir lastik, shimano göbekli bulabildiğin en ucuz jant seti, kaset ruble, düz maşa seni bambaşka biyere getirecektir ama o kadroya değer mi diye soracak olursan... değmez. aynı şeyleri ben yaptım çünkü o bisikletin tadı olmuyor. yolun tadı yol bisikletinde yoldan imtina ediyorsan hibritte.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Sinan A.
Haklısın. İnşallah ileride daha iyi bir bisikletimi yazmak dileğiyle. :))

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Kasksız türkiyede şehiriçinde bisiklete binilmez...

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@FURKAN MTB Artık sizi de bu başlığa alabiliriz; hoş geldiniz! :) (link)
Kilometreyi yavaş yavaş artırmanı öneriyorum. Aslında başlarken önemli olan kilometreden ziyade sende oluşan yorgunluk. Yokuş çıkmak hangi seviyede olursan ol faydalı olacaktır kanaatindeyim. Zamanla daha fazla kilometreleri tek turda kat eder hâle gelirsin inşaallah. Yaklaşık 2400 kilometredeyiz biz. Trafiğe çok dikkat etmelisin. Hata kimde olursa olsun, bu can-sağlık gittikten sonra gerisi hikaye oluyor.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@alifurkan390
Çok haklısın tabikide dikkatli sürüş yapıyorum. Zaten o konuda (bayır) sıkıntım yok bursa merkez çoğunlukla bayır olduğundan :D

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@FURKAN MTB Kullanıcı adında MTB yazıyor; mümkün olduğunca yolu bir kenarı bırak, trafikten uzaklaş, toprakta sür, daha güzel... :) @chnkrmz beyefendinin konularını biraz incelersiniz... :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
idare eder kardeşim. 14 yaşında olmana rağmen türkçeyi çok düzgün kullanıyosun helal olsun yolun açık olsun :)

• Beğen
Tepkiler: hemrefb