Bisiklete binerken istemediğiniz şeyler nelerdir?

Tepki
65
herkesin yazdığı ortak sorunlar arasında benim en çok sinir olduğum şey yolda trafik zaten sıkışıkken yayaların yola inerek geçebileceğimiz tek yer olan sağ tarafı işgal etmesi. üstüne bir de bisikleti araçtan saymayıp yol vermemesi :)

Scudo

orcunkacar

Üye
Tepki
6
1.Bisikletten gelen sesler
2.Şehir içinde çamurru yollar (dağda kullanırken sorun değil tabiki :)
3.Teyzelerin amcaların vede kafası basmayan arkadaşlarımın '' Bu yaşa geldin bisiklet mi biniyorsun demesi ''
4.Kro tiplerin sağlam bir hıza ulaştığımızda abuk subuk tepkiler vermesi ( ya deli ya gibi ne anlama geliyor bu ? :)
5.Çok sert bir yokuştan çıkarken vites atması ( özellikle ayaktayken olduğunda bacağımı gidona çarpıyorum )
6.Ve arka tekerimin dibine kadar girip beni kovalamaya çalışan köpekler ( ezmekten korkuyorum )

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Park etmiş arabanın yanından geçerken aniden kapının açılması

tempoyu yakaladığım anda kırmızı ışığa yakalanmam veya aklından sorunu olan bı sürücünün önüme direksiyon kırması

antrenman sırasında önemli bı telefon almam

bazı görmemişlerin garip bakışları

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Anadolu yakasında sahil bisiklet yolundaki yayalar. Başta yavaşlayıp yol vermelerini bekliyordum ama baktım ki sonu gelmiyor ben de gözümü karartıp basıyorum Allah ne verdiyse (çoğu zaman içimden rhmet okuduğum da oluyor :)
Çözüm olarak şu arabalardaki tamponlar gibi bişey takıcam maşaya, dalıcam içlerine, gör bak curcunayı akşam haberlerde :)

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
1-Onu gördüğümü bile bile korna çalmaları(istisnasız bir halde),
2-Vitesin atması,
3-Bisikletten ses gelmesi,
3-Kask takınca arkamdan gülen ve konuşanlar,
4-Bir tur versene diyenler,
5-Bayır aşağı inerken benle yarış etmeye çalışan ve normalde 240 basan otomobiller.

• Beğen
Tepkiler: Bariskkk

snnemr

Üye
Tepki
39
arabayı görüp sağa veya sola çektiğim halde arabanın yinede kornaya yüklenmesi. sanki arabayı görmüyorum birde korna çalıyorlar

Gökhan TESKİ

Aktif Üye
Tepki
156
3-yola dik olarak boydan boya döşenmiş kanal ızgaraları.özellikle de araları çok açık olan ızgaralar.(bu kanal ızgaraları İzmir de çok var.)
4-yoldan daha alçak seviyede bulunan kanal kapakları.
bunların hiç birini istemiyorum,çok mu şey istedim sizce?

Bunlar benimde rahatsız oldugum sorunlar arasında...

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
hep dış etkenlerden bahsedildi. oysa önce kendimize bakmalıyız. ben bisikletime bindiğimde trafikte gidip kurala uymayan bisikletci görmek istemiyorum. 3 hafta içinde 3 arkadaşım kurallara uymadığından kaza geçirdi. biri sokakta 60-70km/h hızla giderken (ön tekere değen top nedeniyle attığı takla sonucu kol parmak ve köprücük kemiğinde kırık) diğeri de kırmızı ışıkta duran aracın yanından geçerken(araç durduğu yerde direksiyonu kırdığında arkadaşımın pedal takılıyor ve bisiklet havalanıyor yara yok) ve son olarak biri de yaya geçidinden geçen bi bayana hızla çarpıyor...