Bisiklete binerken istemediğiniz şeyler nelerdir?

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Bisiklete bindikten sonra hiçbir sorun yoktur benim için.

Scudo

coskunyp

Üye
Tepki
0
bisikletle caddeden giderken arkadan sollamak istiyolar bende fren sıkıp yavaşlamak zorunda kalıyom yoksa arada sıkışcam sağa park edilmiş araçlar yüzünden düzgün gidemiyorum

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Hımmm...

Ben küçük bi anımı anlatayım bari.

Yarış bisikletimle düz yolda hızlı bir şekilde ilerliyorum. Daha çok iş yerleri olduğu için çocuk çıkma sorunu yok. Sadece sağ tarafta komple araçlar park etmiş durumdalar. Yol normalde kalabalık olur ama bu sefer tek tük araç geçiyordu. Ben yinede caddeyi ortalamadan, park etmiş araçların yanından hızlı bir şekilde ilerlemekteyim ve aynı zamanda sağdan önüme fırlama ihtimali olan insanları kestirmeye vede park etmiş araçların kapı açma ihtimallerine göre içindeki insanları kestirmeye (stop lambaları) çalışıyordum. Ben bu şekilde kontrollü ve hızlı bir şekilde ilerlerken hiç bir hareket belirtisi olmayan biraz ilerdeki aracın kapısının bir anda 90 derece açılması ve benim duracak mesafenin olmamasından dolayı bisikleti yola kırmam ve tekrar sağ şeride geçmem... Allah korusun o anda yoldan araç geçse; Ya aracın önüne çıkacağım için altında kalacağım ya da adam bana çarpmamak için direksiyonu kıracak veya frene basacak ve arkadaki ona çarpacak.

Ya ben kontrollü gitmeyip sadece ilerleseydim. Sanırım havalarda uçmamdan kaynaklanan bir sebep nedeniyle buralarda olmayabilirdim... :46:

İnsan bi kapıyı açmadan aynadan arkaya bakar, bari bakmadın kapıyı yavaş yavaş açta arkada farketmediğin bir araç varsa ona göre önlemini alsın... :brutal324

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
beni de ticari taksi şöförlerinin durma kalkma dönüş esnasında hiç sinyal vermemeleri direkt önüme kırmaları sinir ediyor bir de bugün bir olay yaşadım karaköyden unkapanı istikametine giderken unkapanı köprüsünde balık tutanların arasından yaşlı bir adam oltayı yola doğru salladı(hiç yola bakmadan) ben de böyle bir şeyi düşünerek sağ şeridin orta şeride yakın tarafından gidiyordum. adam atınca önüme çengeli hemen frene bastım duramasydım adam yüzümü yırtacaktı(çünkü daha sonra oltayı denize attı)

ocanakci

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Lapierre
1.Bisikletimin özellikle jantlarından gelen sesler
2.kaldımda değilde, yolda aylak aylak yürüyen yayalar
3.Kaskı görünce UFO gibi bakanlar (özellikle yaşlı amcalar).
4.Yolu sulayıp duranlar
5.Bisikleti sevmeyen, bu bisiklete o kadar para verilir mi diyen, hayatan zevk alamayan insanlar.

Tepki
12
Benim en çok kızdığım şeyler;
Sinyal yakmadan dönen arabalar,
Birden yavaşlayan arabalar,
Bilinçsizce park edilmiş arabalar,
Teker patlaması,
Bisikletin gezi sırasında yarı yolda bozulması en sinir olduğum şeyler bunlar.

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Arabalardan çektiğimiz yetmiyormuş gibi bir de geçen gün polis arabayla önce arkadan hoparlörden bağırdı bir şey anlamadım,sonra yanıma gelip kaldırımdan git yoldan gitme deyince sinirlerimi nasıl zıplattı anlatamam.Bisiklet yolu olsaydı da gitseydik,bisiklet bir taşıt burası da taşıt yolu olduğuna göre giderim buradan vs. gibi bayağı bir tartıştık adamla arabalar yetmezmiş gibi polislerle de uğraşacağız artık :)

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
yolda giderken hiç bisey yokken kornaya basmaları beni deli ediyo bide geçerken el kol hareketi yapmıyolar mı.deli ediyolar beni.çok sinir oluyorum ya.

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
bide kendileri harika araba kullanıyolar da bize suç atıyolar.

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
1)Bisiklet kullanırken, pedal basmayı bıraktığımda çıkan sesi,

2)Mazgallardan nefret ediyorum.Yolun dikine yerine enine yapılsalar hiçbir tehlike yaratmayacaklar.Ancak özellikle şehir bisikletlerinin ince lastikleri, bu mazgal boşluklarına girerek büyük tehlikelere davetiye çıkarıyorlar.Bu sebeple dikey mazgalları,

3)Yolun en sağından giderken, yanımdam silme geçen ve beni tehlikeye atan sürücüleri,

4)Yokuş çıkarken harcadığım yüksek eforu,

5)Bisikletler için bir türlü bisiklet yolu yapılamamasını ve bu sebeple bozuk yollardan gitmek, yayaların arasından geçmek veya trafikte yüksek hızla seyir halinde ilerlemekte olan araçlar ile yolu paylaşmak konusunu,

6)Toplu taşıma araçlarında bisiklete yer verilmemesini,

7)Bisiklet ve bisiklete ait her türlü parçanın yüksek vergiler sebebiyle son kullanıcıya pahalıya patlamasını,

8)Bisiklet satıcı ve tamircilerinin bazılarının!, kullancıları yolunacak kaz gibi görmeleri yada işlerini iyi yapmamalarını,

9)Yol kenarlarındaki cam parçaları ve benzeri sert cisimlerin sürüşü olumsuz etkilemesi ve lastiğin patlamasına ön ayak olmasını,

10)Patlayan yada yarılan lastiğin oluşturduğu yada oluşturacağını düşünmenin bile üzerimizde yarattığı psikolojik baskıyı,

sevmiyorum.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
YOLLARIN çukurlu olması,mahhaleden geçince çocukların abi yarış yapalım mı sen yenersin ama olsun demeleri,kırmızı ışıkta araçların heryeri işgal etmeleri,pazar günleri her tarafın sucuk kokması(pekte kötü değil :p) bisikletten çatur çutur seslerin gelmesi :D

Tepki
59
gözlüksüz giderken gözüme sinek kaçması !!! ( biliyorum benim hatam ama çok sinir bozucu !!! =))) )

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
Tam hızımı almışken yandan gelen rüzgar, bide sadece lastik sesini duymalıyım eğer müzik olayına girmediysem=)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Yanımda bir kadının hızlı gittin, yavaş gittin, dur bekle, ben yoruldum, kıl, tüy gibisinden dırdırlanması:D

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bisikletten ses gelmesi tahammül edemediğim birşeydir.bastırmışız parayı almışız kendimize göre en güzel parçayı.bisikletin üzerinde olduğumuz anlar mutlu olmayı en çok hakettiğimiz anlar.ama sen kalk bi yerden çıtırtı çıkar.kesinlikle ses gelmemeli.

Tepki
2
ben en çok yüksek tempoda çıktığım bi rampadan inerken ters rüzgardan dolayı cıktığım hızdan daha yavaş inmekten nefret ediyorum.. ne rüzgarmış arkadaş ya:S

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Efe Yıldırım

Bayır yukarı çıkmak deyince aklıma geldi,stv de ayna programının Norveç bölümünü izlediyseniz dikkat etmişsinizdir.Norveç te bayırların başında bisikletlileri yukarı çıkarmak için bir sistem vardı,makineye para atıp ayağını yerden çıkan pedal gibi birşeye koyuyorsun o seni yukarı kadar çıkarıyor.Süper bişeydi yaavvv... bir de burada olsa :(

sefasahin

Aktif Üye
Tepki
88
Bende en çok arabaların beni sıkıstırmasına ve bisikletin hala cocuk oyuncağı olarak gözükmesine sinir oluyorum.

Erman ALKAYA

Daimi Üye
Tepki
71
Bisiklet sürerken önümde yürüyen insanların yol vermeyip üstüne üstük birde acayip acayip bakmaları sinir ediyor hepsini ezesim geliyor. :D