Bacak Kılları Hk.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bu aralar bacak kıllarını almaya baya bir takmış durumdayım, aklımda iki yöntem var makine (berberlerde fovorileri almak için kullanılan) veyahut tüy dökücü krem ikisi arasında kaldım.

Fakat asıl sorun şu ki ailem pek sıcak bakmıyor, babamla daha konuşmadım ama annem ilerde almayı bırakırsan çok sert çıkar vs. dedi sizce haklı mı?

Tavsiye ve önerilerinizi şu genç kardeşiniz için eksik etmeyin. :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Çok amaçlı tıraş makineleri ve sonrasında çift bıçaklı bir tıraş bıçağı ile kalan tüyleri alabilirsin. Kestikten sonra ufak tefek kaşıntılar olabiliyor ama tüyler bahsedildiği gibi sert ve kalın çıkmıyor. Ben de mesela daha yumuşak tüyler çıkıyor. Endişlerin varsa, diz üstünde ufak bir bölgeyi tıraş edip deneyebilirsin.

Schwarzeagle

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Ozan
Bisiklet
Sedona
Erkekler için tüy dökücü kremler var onlardan kullanabilirsin. Sonunda uzarken nasıl çıkıyor bilmiyorum, ama önerim bu yönde olacaktır.

Uğur Can S.

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Uğur Can Saraçoğlu
Bisiklet
Scott
Tüy dökücü sprey veyahut kremleri kullanabilirsiniz. Benim pek takıntım olmadığı için almıyorum :) Fakat çevremdekilerden bildiğim kadarıyla tavsiyem tüy dökücü ürünler kullanmaktan yana ..

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Konu açılmış, güncel iken benimde bir sorum var :) şahsen yarışlara katılmak gibi bir durumum söz konusu değil fakat haftada, zamanım oldukça biri uzun ikisi, üçü kısa olmak üzere (işimden dolayı; hafta sonu uzun 80-150 km arası, hafta içi kısa 15-30 km arası) toplamda 100-200 km arası mesafelerde sürüş yapıyorum. Yol bisikletim var, 2 yılın ardından yeniden başladım 2 ay önce. Özellikle uzun turlarda bu tüylerin alınması/alınmaması arasında ne gibi avantajlarım yada dezavantajlarım olur? Şimdiye kadar önceki yıllarda dahil hiç almadım ama aklımda hep soru işareti vardı.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben zamaninda cok almistim. Beyonce gibi geziyorduk ortamlarda. Bir zaman sonra gereksiz oldugunu dusunerek biraktim.
Ama ille de alicam diyorsan oyle agda krem gibi feminen materyallerden uzak dur derim. Bu isin makineleri var ve gayet basarili.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En güzeli lazer fakat bunun için bir miktar para gerekli. Ama ağda ile de alabilirsin bir süre sonra azalacaktır. Diğer yöntemlerde sadece mevcut kılı kesersin fakat azalma olmaz eğer genetiğinde varsa artış bile olabilir.
Bu linkte rüzgar tünelindeki sonuçları görebilirsiniz.

Cüzi miktarda rüzgarı kesmede etkisi var fakat benim almamdaki en büyük amacım rahat masaj yapmak. İlacı veya kremi daha verimli bir şekilde deriye yedirtmek.
11754308_10207604525937016_8096685789326961781_o.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
sprey veya krem tavsiye etmem. çünkü çok maliyetli oluyor.
geçen gün nivea'nın tüy dökücü spreyini kullandım ve 10 gün bile olmadan tüyler 5 mm falan uzadı. 24 liraya almıştım kutuyu ve bir defada bitti. :agla:
tabi bu ilk ve son kullanışım oldu spreyi... bir ara hamam tozu kullanmıştım 3-4 defa... onun da rezalet bir kokusu var ve cildi biraz yakabiliyor. ucuz ama.

en iyisi berberlerin kullandığı makine. gerçi onunla da 10 günde bir almak gerekecektir ama en azından bir makineyi en az 5 yıl kullanırsınız. moser markası iyi galiba.

@Kuzey Ege
bir ürün önerebilir misiniz? birkaç kullanımda bozulmayacak ve tüyleri-kılları iyi kesen.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende şu var . Bunla alınır mı bacak kılları
Şu en sağda duran kısım tarak gibi 1 den 18e kadar derecesi var.Sakal inceltme ayarı imiş ama bende sakal yok ..
Ayrıca ıslak da kullanılabiliyormuş. Duşta ıslakken alınabilir mi ? (daha az acır diye tahmin ediyorum ondan soruyorum)

http://cdn.mizu.com/mnresize/530/666/urunler/obkisphilisqg3320/L/philips_qg_3320_erkek_bakim_kiti-1141.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@x-rayted
bununla ağda yapmayacaksınız ki niye acısın? bence kuru bir şekilde alın. su içine girerseniz kıllar makinenin ağzına gelmez.

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
ben rahatsız değilim kıllardan ama yapacak olsam da lazer yaparım her uğraşmaktan kurtulurum. Ayrıca gelişen bacak kaslarıyla kıl olmayınca gerçekten çok estetik duruyor.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cumali55 teknosa'da satilan "remington" marka bir makine var. 70-80 tl civari. Ben 5 yildir kullaniyorum ve gayet kaliteli.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@Hasan Tunalı
Bence lazerin acısı çekilmez. Hele bir de ağdanın acısı var. O yüzden en mantıklısı makine.

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Bisikleti sadece ulasim amaciyla kullaniyorsan veya kisin kalin seyler giyecegini de goz onunde bulundurursan degmez derim ben ama sen bilirsin tabi.Illa killari yok edecegim diyorsan da,temizligi yaptiktan sonra ve surusten hemen once, bacaklara iyice bengay surup oyle surus yap derim.

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@tugrulboraerkil Bengay'ı kasların ısınması için mi öneriyorsunuz, yoksa bilmediğim kullanım amaçları da var mı?

Tepki
36
İsim
Kerem T
Bisiklet
Salcano
Kendinden uzunluk ayarli bir traş makinesiyle arkadaşim şakasina 2 numarayla gecmisti ilk gunler makineyle alindigi cok belli ama sonraki haftalar normale dönüyor 20 gun oldu yaklasik alali sıklığı ayni fakat uzunlugu oncekinin yarisi bile olmadi oneriririm :)

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
@Volg
Ruzgari tam olarak bacaklarimda da hissetmek istiyorum diyorsan eger,bengay seni ucuracaktir:)

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR