Bacak Kılları Hk.

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@tugrulboraerkil
Bir nevi tıraş olup tıraş kolonyasını sürüp bisiklet sürmek gibi yani. :D

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de aynı dertten muzdariptim, makineyle aldım, denilen gibi daha sert çıkıyor. Tüy dökücü kremler işe yaramaz. Senin makineyle yaptığın işin aynısını yapıyorlar ve onda da sert çıkıyor. Şimdi lazerle epilasyonun el cihazları çıkmış. 4 - 5 ayda sonuç veriyo deniliyor, onu kullanıcam. Bir de algıda seçicilik mi bilmiyorum ama kılları aldıktan sonra bacaklarımın antrenmana verdiği tepki değişti. Şimdi kaslarım daha hızlı şekilleniyor gibi geliyor. Yani önceden 1 ayda yaptığım bacak kası şimdi 2 haftada falan oldu. Sert çıksa bile umursamıyorum, yol bisikleti kullanıp tayt giyiyorsan kıllı bacak hiç hoş durmuyor, en azından benim izlenimim böyle. Benim gözlemlerim bunlar :)

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.073
Bisiklet
Corratec
Ortalama 10 günde bir jilet - köpük almaktayım.Görüntü ve rahatlığı tercih meselesi tabi ;)

shryr

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Bianchi
http://img6a.flixcart.com/image/shaver/z/8/v/philips-bg2024-15-bodygroom-400x400-imadnzzsyypuez8m.jpeg

Philips Bodygroom.
Göğüs bacak koltuk altı falan her alanda işe yarayan makine. Vücut kılları için zaten adı üstünde.
Kullanıyorum memnunum..

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@Ozan Cansel Anlayabiliyorum ne demek istediğini baslında biraz psikolojik bir etki sayılabilir. Kas geliştirmeyi etkiler ancak 2 kat hızlanmaz.

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@Ozan Cansel Psikolojik ben ilk yüzme antrenmanlarında çirkin durmaması için almıştım. Çok aşırı bir psikolojik etkisi oldu. Normalde 10-15 tur attığım zaman havuzda yorulurdum. Ondan sonra 25 tur yüzüp herhangi bir sorun yaşamadım.

Tepki
17
Bisiklet
Trek
Bacak kıllarını kesmenin "efektif" tek faydası yaraların pansuman kolaylığı ve iyileşme sürecindeki ızdırabı azaltma ve masaj keyfidir. Aerodinamic vb diğer performansı artırdığı kısmı hikaye. Aşağıdaki link faydalı olabilir.
(link)
yaral_3101_-bisiklet_E700_i1.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Taylan

Üye
Tepki
32
Su topu takımında olduğum zamanlar alıyordum.Tüy dökücü kremde kullandım fakat en iyi yöntem lazerle aldırma gibi bir imkanınız yoksa makina ile almak.Öncelikle şunu söyleyim su topunda bile performansla ilgili bir şey hissetmedim aldıktan sonra.Bisiklette hiç olacağını zannetmiyorum.Fakat bacağınız hafif kaslıysa güzel görüntü açısından ve masaj kolaylığı, yaralanmalar olduğunda iltihaplanma ihtimalini düşürmek ve kolay müdahale etmek için alınabilir.Tüy dökücü kremler bazen kıl dönmeleri yapabiliyor ve farkedip cımbızla çekmezseniz ilerde sorun yaratabilir.Ama makina ile aldığımda hiçbir problemle karşılaşmadım(philipsin önce kısaltma aparatı ile alıp sonra 3 başlı aparatıyla tamamen alıyordum.).Teknosadaki remington makinalarda iş görür.Ama tam ve kuralına göre almak istiyorum dersen philips bodygroom bu iş için yapılmış bir makine.
Son olarak jilet için bir şey diyemem fakat ne makina ne de tüy dökücü krem kıllarda gürleşme ve kalınlaşma yapmadı.Sert Sert çıkıyor hissine kapılan arkadaşlar kılların ilk çıkarken sağa sola yatmadan dik durduklarından dolayı o hisse kapılıyorlar.Biraz daha uzadıktan sonra kesmeden önceki hali gibi çıktığını farkederler.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@dcmavideniz
Makine ile alabilirsin sıkıntı olmaz
lazer e eşim gidiyor biraz pahalıya geliyor onun dışında iyi bir çözüm, ama bir defa 4 seans gittim bir daha çıkmayacak durumu yok, bir seans gidiyorsun 15 gün sonra kontrol var sonra bir seans daha 6 - 7 seans sürüyor erkeklerde ne kadar sürer bilmiyorum
tüy dökücü ucuz kremler de var depitak
kremle kılların çıkması makineden daha uzun sürüyor
bu arada performansa hiçbir katkısı yok, ben duş alırken temizlenmek daha kısa sürdüğü için alıyordum (düzenli spor salonuna gittiğim zamanlardı)

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Bacaklarımda normal bir erkeğe göre çok az kıl var ve seyrek. Ama yine de bazen onlardan kurtulmak istiyorum. Lazer imkanım yok, traş makinası ile alsam sert ve sık çıkar mı jiletle alınmış gibi? Sırt bölgemdeki kıllar çok rahatsız ediyordu sıcaklarda, ağda ile aldırdım, oldukça rahat ettim ama ağda işlemi müthiş acı veriyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@akndgl
çok az kıl ve seyrekse en iyisi ağda olur. aslında bütün yöntemler içinde en iyisi ağda. ama verdiği acı bizi korkutuyor. :D
geçenlerde göğüs bölgeme ağda yapmaya kalktım, tişört altından görünen kıllar rahatsız etti. şu hazır satılan ağda bantlarını kullanarak... çok çok feci ağrıtıyor. neredeyse öleceğim sandım. ölmeyeceğimi bilsem komple ağda ile yaparım :D

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Bu işle neredeyse 10 yıldır profesyonel anlamda uğraşıyorum. Envai çeşit tüy dökücüler , kremler ıvır zıvırlar kullandım ve denedim. Onlar hep para tuzağı , hikaye. Laser işi kökten çözüm. Ama her yer bu hizmeti vermek için gerekli lisans / sertifika ve kaliteye sahip değil. Her yere güven olmuyor. Ve çok pahalı.

Dayanabiliyorsan kökten çözüm ağda en iyisi , ama dayanamam dersen traş köpüğü ve jiletlere alış derim. Neredeyse 9 yıldır jiletle alıyorum. Bir sıkıntı yok. Abartıldığı durumlar sadece bence söylentiden ibaret.

Ayrıca eklemek isterim. Kaç yaşındasın bilmiyorum. Ailene takılıp kalırsan kesinlikle olduğun yerde kalırsın. Aileler duygusaldır. Sana kalmış.

Kolay gelsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben agdayla aliyorum, 3 ay filan oldu 2 kere yaptim daha su 1 ay daha gider yani 2 ayda bir almak yeterli oluyo. simdiden biraz seyreklesti killarim ben hem hazir sir agda bandi (veet pembe olan) hemde el agdasini denedim, hazir olanlar daha basarili 6x2 lik bir kutu iki tam bacaga yetiyor abarti bir fiyati da yok ama el agdasi cok daha ucuz ve cok kullanimlik. ben evde var diye denemistim biraz daha zahmetli yapmasi zaten her turlu agda baya zaman aliyor aci konusu ise bence dayanilamayacak aciyi gecin neredeyse hic acimiyor kiz arkadaslarima soyleyince biraz degisik bir tepki aldim :D bence en mantikli yontem agda hem seyreklesiyor dedigim gibi ve purussuz uzun sure kaliyor disarida bir salonda yaptirmadigin surece de uygun bir fiyati var

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
@x-rayted

abi, aynı makine bende de var. sıfır konumuna getirip kesiyorum. hemen hemen bir ay idare ediyor.

arkadaşlar da belirtmiş, bacak kıllarını kesmemizdeki en büyük sebeb; yaralandıktan sonra tedavisinin daha kolay olması.
ayrıca yaptığımız spor zor ve sürekli ter kaybediyoruz.
kıllı ve terleyen bir bacak kiri tozu daha çabuk topluyor. aerodinamik avantajlarını gözetip, sırf o yüzden bacaktaki kılları keseyim diyen kişi sayısı yok denecek kadar azdır sanırım. :)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Demir
Acıyor mu ? Ben şöyle bir deneyeyim dedim sanki yoluyormuşum gibi acıdı sanki bıraktım hemen :)

googoo__

Üye
Tepki
36
İsim
gökhan
800 ile 1200 lira arasi satilan ev tipi laser cihazlarindan almayin sakin paranizi çöpe atarsiniz bir ise yaramiyor cunku markasi philips olsa bile :)) alanlar oldu pisman hepsi, 1500 liraya kiyip bir guzellik salonuna gideceksin diode laser yaptiracaksin 7 seansda tüm vucuttaki killardan acisiz ömür boyu kurtulacaksin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@googoo__
7 seans ve seans başı 1500 mü?

yani toplamda 7*1500=10500 mü, yoksa komple mi 1500?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti