Alur 700 İncelemeye çalışmaya çalışmak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Auron Sanchez
Göbekten gelen sürekli sesten bahsetmiyorum.Çıt Çıt ses her dönüşte gelmiyor değişik

Scudo

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
(link) ne diyorsunuz ayaklı pompaların yerini tutar mı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Arkadaslar dış lastigi sökeniniz oldu mu bilmiyorum ancak bu hichinson dış lastigi sökmesi ve takmasi çok dertli. Geçen gün yolda kaldim yine. 150 küsür km yol gittim 70. Km sinde arka tekerim patladı. Yine zımba teli patlatti. 4 kere lastigim patladi 3 ünde zimba teliydi. Bildigin şehirler arasi yolda bile zimba teli geldi benim lastigi buldu :koptum::koptum: Söktüm lastigi ugrasa ugrasa ki daha once de söve söve söküp takmisligim var ancak bu sefer yolda o yorgunlukla olunca ayri bir sinir ayri bir stres oluyor insan. Neyse söktüm, yeni ic lastigi takacaktim birinin sibobu acilmadi. Uyariyim sizi decathlondan ic lastik aldiginizda sibobunu vs kontrol edin. Evde karga burnuyla zor actim ucunu o kadar sıkıydı sibobunun bası. Allahtan iki tane ic lastigim vardi neyse digerini taktim. Dış lastigi takayim derken yaklasik 25-35 dakika ugrastim. Cidden o nasil lanet bir dis lastiktir o nasil bir seydir oyle. Otostop cekerek eve donecektim o kadar sıktı canimi :agla::agla:

O degil ben burda decathlonun ic lastigini ve dis lastigini cekistirirken arka teker tıssss etti. Dedim kedim mi bir sey yapti baktim kendi kendine patlamis arka teker aniden havasi indi yazarken :komik::komik::komik: Ettigim beddualar tekere işledi demek ki :koptum::koptum::koptum: yemekten sonra bakacagim neden patladigina muhtemelen sibop ucundan yaridi durdugu yerde patlamaz baska yerinden diye dusunuyorum. :agla::agla::agla::agla::agla:

84094 dosyayı görüntüle

Böyle yarildi ic lastik durdugu yerde :eek::eek::eek::eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Mrttkgz sagolun hocam cidden çok zorlandim :( Bu arada deminki patlamanin sebebi jantın uzerine sardigim bantin kaymasiymiş, yani jant yarmiş ic lastigi :( ben bisikletle gelen jant korumasini cikartip yerine elektrik bandi sarmistim da ic lastik degistirirken onu da kaydirmisim simdi gordum.

Hocam ama cidden sökmesi neyse diyorsunuz da takarken levyeleri kiracagim az kaldi aşırı sert son kismi takarken çok zorluyor. Bikkinlik getiriyor insana:agla: En yakin zamanda dis lastigi degistirecegim muhtemelen

mehmet gumus

Aktif Üye
Tepki
254
İsim
Mehmet Gumus
Bisiklet
Sedona
Henüz lastiği patlatmadim yalnız okuduktan sonra tırstim biraz ugrasacaz sanırım gerçi benim de kırmızı dış lastik alasim var bakalim
Geçmiş olsun bu arada kötü olmuş
SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Cesmeonu tesekkurler hocam. Cts'nin dış lastigi de böyle sertmiş. Geçen gün arkadasin carraro cr052 sinin michelin lastigini hiç zorlanmadan söküp taktim. Yolda öyle lastige can kurban.

mehmet gumus

Aktif Üye
Tepki
254
İsim
Mehmet Gumus
Bisiklet
Sedona
@Auron Sanchez Rubena kullanıyordum eski bisiklette 700×32 almıştım en son problemsizdi çek mali fiyati da uygun sporcupazari.com dan bakabilirsin hediye çorap filan da yollamislardi en son alışverişte sevdim firmayı da, ama bir michlen midir bilmiyorum değildir heralde fiyat farkı fazlaysa denenebilir yalnız karışık işler :)

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Dün patlayan lastigimden sonra jantin uzerine bir.kat elektrik bandi cekip yeni ic lastik taktim. Dedim ön lastige de yapayim belki o da eskimistir söktüm ona da yaptim. Tam taktim hava basiyorum ön tekere fıssssss diye bi hava gelmeye basladi. Iç lastikte kucucuk bi delik olmus nasil olduysa. Yedek ic lastigim de yok :acpsnr::acpsnr: nasil patliyor anlamiyorum saglam lastik cikarip taktim delik olusmus:acpsnr::acpsnr:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Fakir Kemancı yok hocam igne girmiste cikmis gibiydi kesik degildi ikinci olan. Ya durduk yere 2 ic lastik yedik :acpsnr::acpsnr:

@cenkildas suan bakiyorum zirhli lastik alacagim muhtemelen sök-tak iş degil ya varsin yarim kilo agir olsun da yolda o sıkıntiyi cektirmesin bana

Bugün lastiklerin içindeki bantları yeniledim ve lastik bir türlü oturmadı yerine. Bisikletçi arkadaşta oturtamadı bir türlü. Bende Rubena syrinx kırmızı şeritli lastiğini alıp taktım sonunda. Bıktım gerçekten şu lastiklerden bir de utanmadan sitesinde 70 lira yazmışlar şuna :( bugün ulaşamadım ancak pazartesi ulaşınca decathlona iade veya değişim isteyeceğim bakalım ne diyecekler. Cidden lastik oturmuyor yerine şaka gibi. Düz yolda bile sürekli tümsekten geçer gibi sürmekten bıktım. Kimseye de önermiyorum şu lastikleri. İnşallah ucuz rubenalar biraz idare eder beni de uğraşmam bir daha. Rubenalar biraz daha ağır ve biraz daha kalın olmakla birlikte hafif dişli yanları. Daha zor patlayacağı kanaatindeyim. İkisini 55 liraya aldım bu arada.

Baya da şık durdu bisiklete, şuan biraz daha kırmızılık katma kararı aldım. Furç kapağını ve sele borusunun aşşağısındaki kısmı da kırmızı yapacağım :D

Decathlon ne diyecek onu merak ediyorum. Cidden oturmyor lastik bir türlü kimseye önermiyorum. Şu rubenaları takmam 2 dk mı almıyor onlar ise 30 dk şaka gibi :(

Arkadaşlar merhaba. Ya sizden ricam arka tekerinizi kaldırıp tekeri çevirdiğinizde yukarı aşşağı yalpalıyor mu bakar mısınız? Yanal değil yukarı aşşağı yalpalama. Teşekkürler

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Akort kaçmıştır, iyi sıkılmamıştır. Yada göbekte sıkıntı vardır. Bi bak bakalım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@HakanMaktav akort yaptirdim ancak yalpalama kesilmemis anlamadim ben de. Yolladim jantlari da lastikleri de ne diyecekler bakalim :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@HakanMaktav
Malesef daha bekliyorum, kargo sirketi daha persembe gunu ulastirmis :acpsnr: