Adana

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ExKyotoo aslında forum sanki hayalet gibi geldi cevap alabileceğimden bile şüpheliydim. Sizin mesajınızı görünce açıkcası çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

Boy :167cm
kilo:74
iç bacak boyu: 75 cm ölçtüm.

Bütçe ikinci el olacaksa 1500-1750(nakit)
sıfır olacaksa 2250 kadar çıkabilirim. Tabi sizlerin önerileri önemli.

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo
Scudo

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@undefined cevabınız için teşekkür ederim. Bu konunun çok cahili olduğum için öncelikle kullanıcı yorumları almak istedim. Siz tavsiye etmişseniz tabi ki güvenilirdir ancak biraz bilgi sahibi olursam kandırılma şansımda azalır :)

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@ExKyotoo aslında forum sanki hayalet gibi geldi cevap alabileceğimden bile şüpheliydim. Sizin mesajınızı görünce açıkcası çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

Boy :167cm
kilo:74
iç bacak boyu: 75 cm ölçtüm.

Bütçe ikinci el olacaksa 1500-1750(nakit)
sıfır olacaksa 2250 kadar çıkabilirim. Tabi sizlerin önerileri önemli.
Bu bütçeye sıfır Mosso Legarda(2021 serisine yetmeyebilir), Carraro 321, Kron TX150(bir ihtimal), Peugeot T, Corelli Fit Bike ve Trivor modelleri gibi gibi liste uzar. İkinci elde de bunların aynısı veya bir üst modelleri bulunabilirse güzel olur. Altus vites sistemi olan bir şeyler bulunabilirse gayet tatmin eder. Nakit alacağınızı belirtirseniz indirim yapabiliyorlar fakat kart ile alacaksanız taksitte bir şey yapılmıyor diye biliyorum. Kadro boyunuz da 48(18-19") civarı olacaktır büyük ihtimalle.

• Beğen
Tepkiler: Despot

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mosso Legarda bu markayı o kadar çok okudum ki, oturup araştırdım. ancak piyasada hiç yok.( bulsam belki de direk alacaktım :) ) Kadro boyumu şehir bisikletine göre bende baktım dediğiniz gibi çıktı.

Alırken dikkat etmem gerekenleri yavaş yavaş netleştiriyorum. önerdiğiniz modellerin internet fiyatlarına bakıp bayilere öyle gideceğim.

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Mosso Legarda bu markayı o kadar çok okudum ki, oturup araştırdım. ancak piyasada hiç yok.( bulsam belki de direk alacaktım :) ) Kadro boyumu şehir bisikletine göre bende baktım dediğiniz gibi çıktı.

Alırken dikkat etmem gerekenleri yavaş yavaş netleştiriyorum. önerdiğiniz modellerin internet fiyatlarına bakıp bayilere öyle gideceğim.
İnternet fiyatlarından düşüğe alabilme ihtimaliniz yüksek ama en azından aklınızda kalsın tabii ki. Legarda üstündeki parçalarla(çoğu markadaki tourney set fiyatına Mosso, altus satıyor) fiyat/performans oranını çok güzel tutturduğu için bu kadar tutuluyor. Tabi bu sene işler çok değişecek malum fiyatlar dolayısıyla.

• Beğen

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mosso dışındafiyat/performans ürünü iyi dediğiniz marka varmı ?

kullanıcı şikayetlerini biliyorsunuz ?

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@Despot şehir bisikleti kategorisinde çok sorun duymadım. En çok duyduğum şey amortisör maşaların pek işe yaramaması. Onun dışında duyduğum şey lastik patlaması ama bunun bisikletin markasıyla ilgisi yok. Lastik sorunları ya kullanılan lastikten ya da bayinin jant bandı vs. ilgilenmemesinden kaynaklanıyor. Düşük bir ihtimal de hatalı üretim çıkması oluyor. Başka duyduğum büyük sorun yok. Mosso almasam Corelli Fit Bike alırım(tourney olsa bile ileriye dönük bir kadro olarak düşünüyorum onu), onu da almazsam, Carraro 300 serisi alırım, onu da almazsam Peugeot alırım onu da almazsam Corelli Trivor alırım gibi sıralarım kendimce. Tabi düşük bütçede böyle.

• Beğen

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ExKyotoo bana ne kadar fazla yardımcı olduğunuzun farkında değilsiniz. Binlerce marka ve seriden 4-5 düşmek :) hepsini araştıracağım ve karar aşamasından önce buraya tekrar döneceğim.

emeğinize sağlık teşekkürler

• Beğen

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@ExKyotoo bana ne kadar fazla yardımcı olduğunuzun farkında değilsiniz. Binlerce marka ve seriden 4-5 düşmek :) hepsini araştıracağım ve karar aşamasından önce buraya tekrar döneceğim.

emeğinize sağlık teşekkürler
Rica ederim. Daha farklı sorular aklınıza geldikçe forumdaki konuları takip edin veya mesaj yazın elbet cevap bulunur. İyi forumlar.
Sonucu ve karar aşamanızı burada merakta bırakmayın :)

• Beğen

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ExKyotoo ikimci el bir mosso legarda buldum. 1621 seri numaralı. Bu 2016 model 21 vites oluyor değil mi? Ayrıca 28 jant var. Kadro bıyunu bügün ölçüp cevap verecek. Başka bakmam gereken bir özelliği varmı ?

• Beğen

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@ExKyotoo ikimci el bir mosso legarda buldum. 1621 seri numaralı. Bu 2016 model 21 vites oluyor değil mi? Ayrıca 28 jant var. Kadro bıyunu bügün ölçüp cevap verecek. Başka bakmam gereken bir özelliği varmı ?
Evet 21 vites 2016 model. Hepsinde 28 jant var o standart. Gidip görürseniz fren pabuçlarına ve yüzeye falan bakın, lastik durumu, kadroda kırılan, çatlayan yamalanan yer var mı vs. vs. sağlamlığını kontrol edin masrafsız gibiyse ve yaşı da çok sorun değilse alabilirsiniz. Tabi fiyatı da önemli.

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ExKyotoo kadro boyu 51 cm ölçmüş. benim ise 48 olması gerekiyor. Biliyorum ki önemli etmenlerden birisi bu? 3 cm büyük sorun oluşturacağını düşünüyorum ancak yine de size danışmak istedim.

Bu kısma karar verirsem kozmetiğine vs yöneleceğim. Bakalım beklemedeyim :)

• Beğen

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@Despot 3 cm ne fark edebilir diye düşünmeyin derim. 2 mm sele yüksekliği farkı, 2 cm gidon uzaklığı gibi şeyler çok büyük rakamlardır kadro boyunda. Legarda'da 48 kadro yok zaten, ben 46 kadro almanız taraftarıyım. 51 biraz büyük gelebilir. Zaten Adana'da Mosso satan Camgöz ve Sökmen ticaret var. Eğer bütçe arttırabilirseniz önümüzdeki aylarda gelecek, yeni model 2121 Legarda'yı nakit 2000'e alabilirsiniz gibi düşünüyorum. Açıkçası pek farkları yok fakat yeni model yeni modeldir bir de sıfır olma faktörü var. Nakit oluşturabilirim derseniz böyle de bir seçeneğiniz olur. Bu sadece Mosso için bir fikirdi. Tabi bir de yeni model geldiğinde bitmeden almak var :)
Olası fiyat listesini şu şekil bulmuştum galiba forumda paylaşılmıştı;

Dosyalar

• Beğen

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2000 gayet uygun ve alabilirim. zaten 2.eller 1500-1700 arası. fiyat bilgisi göremeyince ben yüksek açılış yaparlar dedim. Teşekkürler beklemede kalayım o zaman. En yakın sürede sizlere katılmak ümidiyle. Sizi bu süreçte gerçekten yordum. Olur da tanışırsak bir yerlerde bir içecek borcum olsun üstadım. Sağlıcakla kal :)

• Beğen

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
2000 gayet uygun ve alabilirim. zaten 2.eller 1500-1700 arası. fiyat bilgisi göremeyince ben yüksek açılış yaparlar dedim. Teşekkürler beklemede kalayım o zaman. En yakın sürede sizlere katılmak ümidiyle. Sizi bu süreçte gerçekten yordum. Olur da tanışırsak bir yerlerde bir içecek borcum olsun üstadım. Sağlıcakla kal :)
Estağfirullah ne demek, rica ederim. Camgöz ve Sökmen ticaret ile iletişimde kalın derim. Bu arada umarım fiyatlarda ekstra değişiklik olmaz ve bisikletinize kavuşursunuz. Siz de sağlıcakla kalın.
Edit: Bu arada şehir içinde, stabil asfaltta veya benzer zeminlerde kullanacaksanız ve çok konfor odaklı düşünmüyorsanız düz maşa önerimdir. Hafifliği ve atikliği konfordan önde tutuyorsanız tatmin eder.

• Beğen

Albatros_65

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Mert Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Despot Iyi akşamlar hocam.Benim Mosso Legarda 1921 mdm v bisikletim var.Keşke 2-3ay önce denk gelseydik.1300tl ye satıyordum.Satıp yol bisikleti alacaktım.Fakat fiyatlar uçunca mossomu yol bisikletine çevirmeye karar verdim.Bisikletten memnun muyum derseniz aldığım ilk yıl acaip bezmiştim.Lastik sürekli patlıyordu.1 yılda en az 20-30 kere patladı.3-4tane yeni şambiyel aldım.Baktım böyle olmayacak 200tl ye bir çift zırhlı lastik aldım.Dünya varmış yemin ederim.1.5yıl oldu.Tek bir kere patlamadı.Şuan 300-400tl olmuş olabilir belki zırhlı lastikler.Bisikletin başka bir sıkıntısı yok bence.Mossoyu tavsiye ederim.Fiyat performans.Vites sistemi güzel.Kadrosu da çok iyi.4-5kere sert düşüş yaptığım halde ufak çizikler oluştu.Selesi çok ağrıtıyor😊 bu arada.Birde ikinci el mosso almayın.Adamlar çok pahalıya satıyor.Dediğiniz gibi 1700tl civarlarında.Hadi 2019,2020 model olsa neyse.Benim bisikletim 2019 model.1400tl ye aldım.Millet sıfırından pahalıya satıyor.Eğer mosso alamazsanız Bisan almanızı tavsiye ederim.Fiyatlarını bilmiyorum ama kalitelidir.Artı olarak kelebek gidon taktırabilirsiniz.Bilekleri çok rahatlatıyor.Şimdiden hayırlı olsun.Bol pedallamalar.

• Beğen

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@Despot Iyi akşamlar hocam.Benim Mosso Legarda 1921 mdm v bisikletim var.Keşke 2-3ay önce denk gelseydik.1300tl ye satıyordum.Satıp yol bisikleti alacaktım.Fakat fiyatlar uçunca mossomu yol bisikletine çevirmeye karar verdim.Bisikletten memnun muyum derseniz aldığım ilk yıl acaip bezmiştim.Lastik sürekli patlıyordu.1 yılda en az 20-30 kere patladı.3-4tane yeni şambiyel aldım.Baktım böyle olmayacak 200tl ye bir çift zırhlı lastik aldım.Dünya varmış yemin ederim.1.5yıl oldu.Tek bir kere patlamadı.Şuan 300-400tl olmuş olabilir belki zırhlı lastikler.Bisikletin başka bir sıkıntısı yok bence.Mossoyu tavsiye ederim.Fiyat performans.Vites sistemi güzel.Kadrosu da çok iyi.4-5kere sert düşüş yaptığım halde ufak çizikler oluştu.Selesi çok ağrıtıyor😊 bu arada.Birde ikinci el mosso almayın.Adamlar çok pahalıya satıyor.Dediğiniz gibi 1700tl civarlarında.Hadi 2019,2020 model olsa neyse.Benim bisikletim 2019 model.1400tl ye aldım.Millet sıfırından pahalıya satıyor.Eğer mosso alamazsanız Bisan almanızı tavsiye ederim.Fiyatlarını bilmiyorum ama kalitelidir.Artı olarak kelebek gidon taktırabilirsiniz.Bilekleri çok rahatlatıyor.Şimdiden hayırlı olsun.Bol pedallamalar.
Lastikleriniz ne marka olarak takılmıştı? Sonradan ne aldınız? Bende üstünde gelen Mitas'lar var ve camların üstünden geçip durdum yapışan camları elimle ayıklayıp yola devam ettim zamanında. Nazar etmeyeyim ama daha hiç patlamadı 1 yıldır kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Albatros_65

Despot

Üye
Tepki
69
İsim
Hakan C.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Albatros_65 Nasip değilmiş. Adana'ya yeni geldim. şans eseri yolda topluluğu görünce araştırmaya başladım sonrası forum ve sizler. pazartesi bayileri arayıp 2021 modellerin ne zaman geleceğini soracağım. kendime uygun modeli bir an önce alıp başlamak ümidiyle diyorum bende. Bu kadar mosso kullanıcısı varsa bende çok fazla kurcalamamalıyım.

Albatros_65

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Mert Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ExKyotoo Yanlış hatırlamıyorsam Mitas rubena flash 700x35 takılmıştı.Aldığım lastik Cst Sensamo Master 700x35.Zırhı çok iyi ama yol tutuşu o kadar iyi değil.Bisikleti kuru yolda hafif yatırdı mı düşüyorsun.Islak yolda ne olduğunu siz düşünün.Lastik te bence schwalbe den şaşmayacaksın
@Despot Aynen hocam.Mossodan yana sıkıntınız olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Despot ve ExKyotoo