34 YJ 0642 öküz arabası plakası

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
böyle konuları okuduktan sonra cinnet geçirecek gibi oluyorum. aklıma kötü kötü şeyler geliyor

Scudo

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
kadın şoförler (birbirlerine bile saygıları yok :p) ve büyükşehir belediyesinin otobüsleri hariç haftada en fazla 2-3 kşiyle anca karşılaşırsın burda. için rahat olsun. Bunların dışında uzun gezilerde olsun şehir içinde olsun en azından denk gelirse selam verir, arabanın içindeki tüm ahali destekler :) yanına yanaşır sohbet bile eden çıkar. Ayrıca konyaaltından lara plajlara kadar ve şehir içinde bazı noktalarda bisiklet yolu mevcut. Antalya sıcaklık dışında Türkiye'de bisiklet binmeye en elverişli şehirlerin başında gelir bana göre. Bisikleti mutlaka getirmeye bak.

48 Vites

Üye
Tepki
53
İsim
48 Vites
Bisiklet
Salcano
Bir öküz plakası da benden olsun.

34 LH 1534

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Hocam araç sahibi dibinizden geçerek çok yanlış yapmış. Ama siz de trafiğin hızlı aktığı bir yolda sağ şeridi ortalamışsınız. Sizin de yanlışınız var...

sailorcun

Üye
Tepki
9
İsim
Orcun
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar ister ortadan gitsin ister sağdan, kimsenin kimsenin canına kast etmeye hakkı yok. O şeritte aynı hızda bir iş makinesi veya, tır gidiyor olsa ne olacaktı? Beklersin, müsait olunca da sollarsın, bu kadar basit.

• Beğen
Tepkiler: Hurol Yoney

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hatasiz kul degilim fakat bu olayda bir hatam yok. Hiz sınırınin 50 oldugu yolda 30 ile gidiyorum . gece saat 11:00 , yol cift seritli ve genel olarak boş . bisikletcilerin bile bu tutumda olmasi beni uzuyor . benim arabam yok fakat vergi veriyorum , o yollarda benimde hakkim var(kanunen) , bu canda bana ait . hatam nerede ? @uguryilmaz144

@tahirrcann olay kotu olsada , videoyu cok guzel hazirlamissin :)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@furkan.zaman
Amacım tartışma yaratmak değil. Fakat genel olarak boş dediğiniz yoldan vızır vızır arabalar geçiyor. Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda sağ şeridin bile sağında kalmanız gerekirken, sırf kanunda sağ şerit bisikletin hakkı diye 30'la şeridi kapatıp gidiyorsunuz. Ben araç sahibini savunmuyorum. Ama siz canınızı sokakta bulmuşsunuz anlaşılan. Gece vakti, göz gözü görmeyen yolda sağ şeridin ortasından 30'la gidiyorsunuz. Sonra da araç dibimden geçti diyorsunuz. Vergi veriyorsunuz diye yolun ortasından gidip kazaya davetiye çıkartmaya gerek yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen gün tamamen iki şeritli bomboş yolda saatte 15 km ile sağdan giderken bi kadın arkamdan dibime kadar gelip korna çaldı dönüp baktım şaşırmış bi halde çünkü yanımdan abartmıyorum tren geçer dedim ne oldu bana baktı baktı sonra yanımdan geçip gitti arabadan hiç anlayıp direksiyona geçen bi sürü insan var 5 metre yeden geçemiyor trafiğe çıkmış geçekten kamera şakası gibi acaba bilerek yapıyor olabilirlermi yoksa insan aklı bukadar düşük seviyedede çalışıyor olabilirmi

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadasin seridi ortalamis olmasi anormal ve kural isgali teskil eden bir durum degil. Lakin en kenardan gitmek her zaman daha risklidir.
Istanbul icinde bisiklet kullanan arkadaslar ne demek istedigimi anlar.
Tabii bir de su var, bahsedilen guzergah son derece tehlikeli ve kazalarin cok yasandigi bir bolge olup, suruculerin de birbirinden ayı olduğu bir yoldur, ben orada bir cok kez bisiklet kazasina sahit oldum, zorda kalmadikca tercih etmedigim bir yol.
Iste bu tehlikeler nedeniyle orada saga sikisik sekilde gitmek daha buyuk sorunlara yol acacaktir.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çarşıda sadece 30 km ile gidiyorum bir gün ardından araba park yerinden çıkan bir araç beni kale almayıp önüme çıkınca daha dikkatli olmaya başladım. Millet öküzün önünde giden (bisiklet düşmanları sadece)