34 YJ 0642 öküz arabası plakası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
bunun gibi olayları hemen hergün hepimiz yaşıyoruz ama yinede paylaşmak istedim . plakanın iletişim bilgilerine ulaşabilen varsa lütfen özelden yada konu altına yorum olarak paylaşsın . o numarayı ne kadar reklamcı tacizci tefeci varsa hepsine ulaştırıcam . daha önce yaptım çok zevkli oluyor :)

Yenikapı- Yedikule güzergahında 30 km/h hız ile gidiyorum . bu hayvanda arkamdan beni takip ediyor hafif bi kornaya dokunuyor ama yan şeridimiz boş o esnada. akıllı sollamıyor arkamdan devam ediyor . 20 sn kadar böyle devam edip aracın burnunu bulunduğum şeride sokup yanındaki arabayla beraber beni solluyorlar .bu olaylar olurken ben sağ şeridin tam ortasından gidiyorum. adam yada kadın tam emin olamadım 1.5 şeride iki araba sığdırıp yanımdan geçip gidiyorlar. ilerde ışıklarda yakalamaya calıstım ama olmadı . eğer yakalasaydım o araba kesinlikle spdnin kalını yemiş olacaktı . biliyorum yanlış bir davranış ama bu gece daha rahat uyuyabilirdim.

65944 dosyayı görüntüle 65945 dosyayı görüntüle 65946 dosyayı görüntüle 65947 dosyayı görüntüle 65948 dosyayı görüntüle 65949 dosyayı görüntüle 65950 dosyayı görüntüle 65951 dosyayı görüntüle

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun. Kazasız atlatmanız tek tesellimiz. Bu ara arabalardan ziyade bende yayalarla anlaşamıyorum. Yola atlayıp yaya geçidi bura diyenler... 25 km hızla giderken yavas sür bee diye arkamdan bağıranlar.. yol verdiğim halde ben engelliyim bana yol verceksin mecbursun diyerek sinirlerimi zıplatanlar... Yaşıtım biri denk gelmiyor ki yoğurayım...

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege ve AliG.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
İfşa edeceksin böylesini...Benimde başıma böyleleri geliyor bende bundan sonra fotoğraf çekmeye çalışayım..
Neyse ki size bir şey olmamış..

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
o yolda şeridi ortalayarak kendi canını tehlikeye atmaktan başka bir şey yapmıyorsun hocam. Bulunduğun yer trafikte saygının bir anlamı olmadığı bir yer. O sürücü de senin bu başlık altında ona ithaf ettiğin sözlerin hepsini eminim o anda sana gönderdi. Onun da, senin de yaptığın büyük bir hata, araba sürücüsünü koruduğum falan yok ama bisiklet kullanan insanlarda gözlemlediğim bir olay var o da karşı taraftan beklediği saygıyı asla kendisinin göstermemesi. İster yayaolsun ister araç hatta bisikletliye bile...

geçmiş olsun.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Saygı görmek isteyen saygı göstermelidir tamam ama saygıdan hiç bahsedemeyeceğimiz bu pozisyonda bisikletliyi bu şekilde eleştirmek, nasıl olduysa haksız bulabilmek bilmiyorum.. ilginç. Bisikletli yasal olan hakkını öngörülen hız limitleri içinde kullanması nasıl bir hata olabiliyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Yalnız fotoğraflardan bile anlaşılıyor size ne kadar yakın geçtiği, dengenizi falan kaybetseniz olabilecekleri akla getirmek bile ürkütücü. Bunları ifşa etseniz de bir şey olacağını sanmıyorum, o kadar yüzsüz ve vicdansızlar, ama etmeli misiniz tabii ki evet, en azından bizler birilerini bilgilendirebiliyoruz bu tür deneyimleri paylaşarak. Yakın zamanda Bakırköy sahil yolunda çekilen videoda bu ve buna benzer tiplerin örneklerini gördük, bu ve bunun gibileri insanlıktan ve vicdandan yoksun mahlukatlar. Sadece bunların arasında ayakta kalmaya ve yaşamaya çalışıyoruz maalesef, çok geçmiş olsun, sağlıcakla inadına pedal.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bu gibi İstanbul,Trabzon lar olmazsa insanla bunlar aradındaki farkı nasıl anlarız sevgili Furkan. Cok geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ahmet.Çetinkaya diger bisikletlileri bilmem ama ben tum trafik kurallarina uyuyorum , yayaya arabaya heryerde saygim var , nelere dikkat ettigimi burada yazmam dogru olmaz fakat her an trafigi okuyorum ve ona gore karar veriyorum. Buradaki ornek tamamen bilincli yapilan bir durum , "o an oyle denk geldi mecburdum" durumu degil yani .surucu o esnada oraya girebilmek , hain planini gerceklestirebilmek icin beni takip etti. ortadan gitmem, seridi tam olarak kullanmam "o an oyle denk geldi yandakide beni sıkıştırıyordu , seni tam gorememisim " gibi bahenelerin onune geciyor. Kaldi ki sag tarafa yapisik gidiyor olsam ki ilk baslarda o sekilde suruyordum dibimden gecenlerin sayisi bunun 20 -30 kati kadar oluyor. Ortadan gidiyorum cunku bunun gibi kendini bilmezler yanima yapistiginda en azindan saga kiracak yerim oluyor. Ortadan gidiyorum cnku hiz limiti 50 ve ben 25-40 arasinda gidiyorum. Bu gibi insanlarin savunulabilecek zerre noktasi yok. Dun tek cikmistim , bunlar icin önemli olan kalabalik miyiz degil miyiz , grup suruslerinde bu gibi olaylara pek cesaret edemiyorlar.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@furkan.zaman "Bu yollar bizim,ne işin var burada??" dercesine sürmüş eleman....:confused::acpsnr:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@emreyönlüer ışıklarda yakalasaydım hangi yol kimin anlayacaktı , simdilik yapabildigim tek sey sigiravcisinda paylaşmak :) birileri iletisim bilgisi verirse durumu tekrardan degerlediricez bakalim :)

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Aynı yolda kocamam kamyonlar otobusler benı beklıyor ve sol serıd bosalınca solluyolar bende elımı kaldırıp tesekkur edıyorum bazıları bılınclı ama gencler yada cok yaslılr taksı ve mınıbus servıs aracları bu olaylardan bır haber bana 0 gecıp gıtmeyı marıfet sanıyor hele yedıkule topkapı arasını tırmanırken offf rampa olmasa yakalayacam da gıdemıyorum ıste ısıklarda kacıyolar hemen. :mad:

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Motorla gitmek lazım kaskı alıp cama vurucan sonra o kovalasın :D @furkan.zaman

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@furkan.zaman ben gördüğüm görüntü üzerine yorum yaptım. trafiği okuman en doğru hareket ve tüm bisikletlilerin uygulaması gereken "trafikte en uygun sürüş" için yegane kural bence de. ki ben de aynısını uyguluyorum. Ama gel gör ki fotoğraflarda da göründüğü üzere bu gibi 4 ayaklı sürücü çok, dişileri daha tehlikeli:) (antalya için söylüyorum).Ne zaman, nerde, nasıl çıkacakları belli olmuyor. İşe gelip giderken bu olayın aynısı, yeteri kadar sağımda boşluk olmasına rağmen (2 şerit ve park edilmiş araçlardan oluşuyor yol) 2 aracı ıskalayıp üçüncüsünün aynasını götürmek durumunda kaldım. aracın oluşturduğu rüzgardan dolayı, hızı düşün artık. Neyse, son cümlede de yazdığım gibi araç sürücüsünü savunduğum yok. Ne kadar trafiği okusak da, üstümüzde projektör taşısak da bilinci yerleştirmedikten sonra nüfus sayımında bisiklet sürerken bile araba altında kalabiliriz. Öncelikli olan senin canın. Sağ şeritte gitmek senin hakkın ve yasalarda da belirtilmiş bir maddedir ki bu tür memelilerin varlıklarından dolayı bunu uygulamak bir yana yolda gitmek bile onlara göre suç. Yaptığın bilinçli bir ülkede ancak karşılık bulabilir (ülkeni değiştir demiyorum elbet, ancak bu bilincin oluşması için yıllar var ne yazık ki). İstanbulda yaşıyorsun. Yoğunluğu atlatana kadar güzergah değiştir, kaldırıma çık vb. ama canını tehlikeye atma lütfen.

Son cümledeki bisiklilerle ilgili kısım genellemeydi, konuyla alakalı olduğu için bahsetmek istedim, yanlış anlaşıldıysam affola.
İstanbulda egm telefonlardan uygulama aracılığıyla fotoğraflı ihbar alıyor diye okumuştum bi ara hala aktif midir bilmiyorum ama yerinde olsam araştırır direk fotoğrafları gönderirdim.

pedalına kuvvet...

Salih Abi

Üye
Tepki
47
İsim
Salih
haklı olmanın kazaya karıştıktan sonra bir anlamı olur mu?
olası bir kazada en fazla zararı yine bisikletli görmeyecek mi?
şeritte sağa yanaşıp trafiği aksatmadan arkadaki araçların kolayca geçmesini sağlayacak şekilde sürmek varken haklı olduğunu düşünerek şeridi ortalayıp gitmek uygun bir davranış mı?
arkadaki araç sürücüsünün yeterince tecrübeli olmayıp, önünde yavaş seyreden bir araç varken strese girerek hata yapma ihtimali yok mu sayılmalı?
aklımda deli sorular.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
(link) aynı plaka aynı kişi burdada paylaşılmış ilginç.

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
saygı duy yada duyma ama hiç kimse birbirinin hayatını tehlikeye atmamalı. dışarıda normal şekilde yaşayan beraber ekmek kuyruğunda beklediğin, serviste, lokantada yanında duran adam nedense trafiğe girince birden seni tanımıyo. Trafik tanımadığın adamla tartışacak kadar büyütülecek bir mevzu değildir, nasıl ki market arabasıyla markette gezerken birilerini ezmiyosak önlerine geçip küfür etmiyosak trafikte de aynı şekilde olunmalı.. herhalde algı değişmiş olucak ki en ufak bir rica durumunda küfür ederek tartışma çıkarmaya çalışanlar oluyo. trafikte kavga edilmez seyahat edilir bunu gelecek nesillere anlatın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ahmet.Çetinkaya yorumlariniz icin tesekkur ederim. Ben ortaya yakin gitmenin daha emniyetli ve guvenli olduğunu dusunuyorum aslında. Genel yarginin aksine böyle bir savım var . dogrulugunu bilimsel verilerle ispat etmis degilim tabiki , sadece kendi edindigim tecrube bu yonde karar almami sagladi . seneye asistanlık egitimi icin Antalya ya gelmeyi planlıyorum. Orada da durumun benzer olmasi uzucu oldu :(

@Morningstar ayni plaka o zaman motorlu kuryedeymis simdi ise bir takside mumkun mu bu ?

@Salih Abi sorulariniz yerli yerinde kendim icin hangisi daha guvenliyse onu yapmaya calisiyorum. Yeri geliyor sagdan gidiyorum yeri geliyor ortadan. Yolun durumuna , sagda park etmis arabalara gore sekilleniyorum. Forumda pek kabul görmedi ama ortaya yakin gitmek bana göre daha guvenli .

Ozellikle kamyonlar ve minubus suruculeri siz sagdan giderken size yakin gectiklerinde ne yapacaginizi sasiriyorsunuz. O an onunuze dik bir mazgal ciksa , bisikletle ziplamayi bilmiyorsaniz yada benim ki gibi 15 kglik bir alet varsa altinizda , takla atmaktan yada olmekten baska bir care kalmiyor. Bilmiyorum belki bir cogunuz ortadan gitme meselesini deneyimlemediniz fakat trafigin yogun olmadigi saatlerde bir cok surucu saygili ve emniyetli bir surus yapmaniza yardimci oluyor.