13 Yaşındaki çocuğa 100.000 Euro'luk tekne alınması

BF Okuru

Üye
Tepki
0
@Tahir Keskin

Bu yazdığına imza atarım Tahir bey...

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen Tahir bey ben de bu alınan hediyeyi doğru bulmamama rağmen aile hakkında yorum yapamam inşallah hayırsever bir ailedir ama rating uğruna böyle haberler yapılması kötü.

Sony Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
29
Bence bu tip durumlar şimdiye dek haber yapılmasaydı, çocuğuna bisiklet alamayan ailelerin, çocuğuna bu fiyatta tekne alabilecek ailelerden haberi olmazdı. İyi ki herkes görüyor da, nasıl bir gelir adaletsizliği içinde olduğunun farkına varıyor. Evet, görmese belki üzülmeyecek ama, tepki de göstermeyecek, içinde bulunduğu durumu da değiştirmek için harekete geçmeyecek.

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Basın köpeğin insanı ısırmasını değil insanın köpeği ısırmasını haber yapar.
Haber ilgi çekecek şekilde servis edilir, çoğu zaman dramatize edilir, magazin öğeleri olabilir, abartılır.

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Tahir Keskin

"Nerden bilebiliriz??" Gayet güzel bir soru, el kadar çocuğa tekne alınmasını haber yapmasalar hangi birimiz bilebilirdi?

Evet belki fakirlere de yardım ediyolardır. Eğer öyleyse bunu da habere eklesinler, biz de bilelim değil mi?
Çocuğuna tekne alan aileyi ayrı, bunu haber yapıp gözümüze sokan tv kanalını ayrı değerlendiririm. Zaten parası olan alır hediyesini buna kim karışacak.

Asgari ücretle çalışan bir babanın oğluna alacağı hediyeyi görelim bir de. Neden bunlar haber yapılmaz? Biz izleyenler çok mu zenginiz, pahalı hediyeler haberlere çıkarken, ucuz bir hediye göstermeye değmez mi?

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar ve Berke

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Yorumlar çok komik. Arkadaslar olay bu ailenin gemi tekne vapur alması degil. Olay devlette bitiyor,yonetimde. Olay duzen olayı. Gelip burada nida atmak psikoloji tatmin eder ancak.

Siz sıcak yatağınızda yatarken kaç kisi sokaklarda donuyor? Siz ne yapıyorsunuz ki baska insanları yargilayabiliyorsunuz..

Kimse kimseye yardim etmek "zorunda" değil.

Tepki
29
@Onur Ali İmren

"Olay devlette bitiyor", lafına "Thank you, Captain Obvious" diyerek teşekkür ediyor, forumlara yorum yazan insanların bu durumlar karşısında hiç bir şey yapmadıklarından çok emin olmandan dolayı da seni tebrik ediyorum.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Cemali Avcı

Evet dokunmaz. Ama zorundalık değildir. Ha ben ederim o ayrı sen edersin o ayrı.

İnsanlık demişken insanlık örneklerini zor buluyor olmalısınız. O kadar robotlaşmış varlıklar içinden. Silahlara ilaçlara ayrılan paralar ile dünya refah düzeyi nerelerde olur.. Kim bilir..gel ayıkla insanlığı buradan. Ve bizlerde düzen parcasıyız. Vergilerimiz ve emeklerimiz ile bizler daha da b'k ediyoruz. Kimse suçsuz değil, unutmayın.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Ufuk Kılıçaslan

Kendiniz genelleşmişsiniz, ben öyle bir şey demedim. Sadece ne yapıyorsunuz dedim.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Bizim bisiklet hobimizi model farketmeden kullanan herkes ANLAYABİLİR...Fiyatı boyu materyali ne olursa olsun...

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Bence konunun bu boyutlara ulaşmasının sebebi muhabirin işgüzarlığı. Aynı şeyi tanınmış kişiler, sanatçılar vb. için de yapıyorlar çoğu zaman normal olan mal edinme, bir yerde eğlenmeye, yemeğe gitme gibi durumları ''magazin muhabirliği'' anlayışı ile toplumun gözleri önüne seriyorlar.

Toplumda, kimsenin adını bile duymadığı nice kişiler, büyük bir kesim için lüks sayılabilecek ama onların gelir seviyesine göre normal olan bir hayat yaşıyorlar. Kalkıp da herbirini
''görmemişler'' vs. gibi etiketlerle eleştirmek, hele de bunu sırf medyada bazen böyle tesadüfen yakalanmış bir görüntü üzerinden yapmak son derece yanlış.

Söz konusu olayda belki bu ailenin de kendilerini TV mensuplarına gösterme gibi bir gayreti olabilir (sadece örnek olarak söylüyorum, kesinlikle onlara yönelik olarak değil).

Burada önemli olan toplumun bazı konularda bir olgunluğa erişmiş olması gerekliliğidir. Her zaman ''zenginin malı züğürdün çenesini de yorar'', ''bende yok onda da olmasın'' düşüncesi de hakim olur.

Olması gereken ise zenginin, (buradaki zenginlik göreceli varlık sahibi olma anlamındadır, illegal, haksız yere edinilmiş varlık kesinlikle bunun dışındadır) hayatını kendi şartları ve yaşam çerçevesi içinde yaşaması, başkalarının gözüne sokma, ''hava atma'' hevesinde olmamasıdır. Bu şekilde toplum daha huzurlu olur.

Konunun uzmanı değilim, kendi görüşümü, mümkün olduğunca lafı uzatmadan açıklamaya çalıştım.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Olayı normal kabul edenler "dejenere olmuş" insanlardır. Forumdan da görüldüğü üzere neyse ki sayıları çok az. Bir sureden alıntı yaparak cevap verebilir. :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@cenkduran
Eğer haksızlık ya da yolsuzluk yapmadıysa ve hakkıyla kazandıysa kim parasını ne şekilde harcamış bizi ilgilendirmez , en azından başta ki soyguncular haksız yere kazanırken burda adamın çocuğuna aldığı şeyi sorgulamak bence mantıksız.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Yücel Demirkılıç

Dünyanın hiçbir yerinde böyle zırva savunma olmaz. Vergisi verilen hiçbir servet bu kadar saçma para harcayamaz. Koç ailesinin böyle harcamalar yaptığını duydun mu?

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@cenkduran

Bence dedikleriniz çok MANTIKSIZ . Adam parasını hakkıyla kazanıyorsa NE YAPTIĞI , NASIL HARCADIĞI SİZİ İLGİLENDİRMEZ. Ben size soruyor muyum paranızı naptınız diye?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Yücel Demirkılıç

İlgilendiriyo ki yazdık. :) Madem seni ilgilendirmiyo neden yazıyosun MANTIKLI şey?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@cenkduran

Normal değilse git adamın kapısına de normal değil bu. Çocuğa vermeyeceksin de.

Git mahkemeye ver aileyi.

Alacağın cevap basit "SANA NE?"

Parasını hukusuz yollardan kazanıyor ise o zaman vatandaşı ilgilendirir. Ama neye nasıl harcadığı bizi ilgilendirmez. Senin cebindeki paranı nasıl harcıyorsun beni ilgilendirmez. Aynı şekilde benim cebimndeki para da seni ilgilendirmez.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@cenkduran

Ben görüşlerimi belirttim. Benim yorumuma da karışmak niyetindesiniz sanırım..