1 Mayıs 2011 Eskişehir Dikey Limit performans max.

Bülent ŞİMŞEK

Daimi Üye
Tepki
689
Bisiklet
Salcano
Ferhat kardeşim bilirim o yolları.Manzaralı ama bir okadarda zorlu bir parkurdur.Seni ve diğer arkadaşları içtenlikle kutluyorum....

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Bülent ŞİMŞEK

Sağolasın Bülent.Zor yok imkansız zaman alır durumundayız artık :) şaka bir yana 30 cm kar altında TRT vericisine çıkmıştık hatta Fatih Curman bile arabayla çıkmıştı o gün :) şimdi bu havada daha ötesini yapmak lazımdı Allaha şükür onuda hallettik. şimdi aklımda Kınık sodası içmek var haftaya.Mezitlerden inip Kınık sodası içip geri çıkalım diyorum.Git gel 190 km fena rakam değil hani üstüne Mezitleri çıkmak yeterli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Bülent ŞİMŞEK

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Gerçekten zorlayıcı ve güzel bir tur olmuş. Bu arada Resmi Gazete arşivlerini karıştırdığımda geçtiğiniz Mihalgazi (Eskiden Gümele) ilçesinin Osmanlı Dönemi'nin son dönemlerinde Bolu'nun Göynük, 1951'e kadar Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı bucak olduğunu bilmiyordum. Resmi Gazete'nin 3 Mart 1945'te yayınlanan 5946 sayılı gazetede o dönem Mihalgazi Bucağı'na bağlı Atalantekke, Tekkeciler ve Avlamış köylerinin Eskişehir Merkez'e bağlı Yarımca Bucağı'na bağlandığı, 10 Nisan 1946'da yayınlanan 6279 sayılı gazetede Mihalgazi Bucağı'nın Eskişehir Merkez'e bağlandığı ve o dönem Söğüt'ün İnhisar B ucağı'na bağlı Atalan köyüyle, yine Söğüt'e bağlı Çukurhisar köylerinin Eskişehir Merkez'e geçtiği, 4 Ağustos 1951'de yayınlanan 7876 nolu gazetede o dönem İnhisar Bucağı'na bağlı Alpagut köyünün Eskişehir Merkez'in Mihalgazi bucağına bağlandığı yazılıymış.

(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Cem Şentin

Bu arada turda geçtiğiniz Hekimdağ köyü, eskiden 28/3/1955'e kadar Taşköprü adını taşıyormuş ve bir dönem Sarıcakaya İlçesi'ni kapsayan Yarımca Bucağı'nın merkeziymiş. Bu bucağın adı 7 Aralık 1955'te köyün adını almış. Bu arada paylaştığınız tur için tekrar teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Cem Şentin

Asıl ben bu bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.İlginç bilgiler gerçekten...

BerkBAYAR

Aktif Üye
Tepki
81
Çok güzel bir tur olmuş Ferhat Abi.Gelecekti turlarınızın fotoğraflarını bekliyorum.Ayrıca memleketimide güzel bir fotoğraf makinasından izlemek daha da güzel oluyor, Hayırlı olsun güle güle kullan.Bol bol pedallamalar dilerim. :)

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
ah be abi,çok özlemişim eskişehir'i...kısmet olursa inşallah ağustostan itibaren oradayım,tekrarlarsanız bu turu aranızda olmayı çok isterim.paylaşım için teşekkürler.selamlar :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
her zaman tekrarlarız yeterki yapmak isteyen kardeşlerim olsun beraber pedal çevirmek istesin....

Berk KIRNALI

Aktif Üye
Tepki
53
Ah o rampaları bilmezmiyiz yanımızda arabaların hararet yapıp duruşu , inişlerde fren yakanlar..Tebrikler !

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
ferhat abi bir süredir namını çok duyuyorum, forumdaki mesajlarını da ilgiyle takip ediyorum. bu tur da harika olmuş, ayaklarınıza sağlık...

ben de artık yeterince form kazandığımı düşünüyorum ve böyle bir turu yeniden düzenlediğinizde katılmayı çok isterim. özellikle sakarılıcaları çok merak ediyorum, eskişehirin en yüksek bölgeleri ise beni ayrıca cezbediyor.

böyle bir tırmanışta olmasa da, en kısa zamanda tanışıp beraber pedallamak dileğiyle...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Ahmet Can Yakışır

Ahmet bu sıralar kısa tur düzenlemiyorum 200 km üstü gidiyoruz.hafta içide aklıma eserse birkaç arkadaşı cepten arayıp gece turu yapıyoruz aniden olduğu için yayın yapmıyorum.Eylül ayı gibi yani bayram sonu tekrar facebooktaki Eskişehir bisiklet gurubu (ESBİG) gurubumu faaliyete geçirip tekrar turlara başlıyacağız.senide guruba ekliyeceğim takibimdesin merak etme :)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
@ferhat köse

o zaman ben de formumu bir an önce yükseltebildiğim kadar yükselteyim de, 200 km'den uzun turlara dayanabilecek hale geldiğimde tecrübeli abilerimle birlikte pedalamanın keyfini çıkartayım :)

görüşmek üzere abi, saygılarımla...

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Helal olsun, tebrik ederim, müthiş bir tur olmuş anlaşılan. :)

• Beğen