Bisiklet kilidi tavsiyeleri

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Dekatlondan ELOPS Bisiklet Kilidi - 500 M - 5 / 10 güvenlik var diye bunu sipariş geçtim bakalım. Onguard'ın üzerindeki sarı kapak çıkacak gibi duruyor hatta şifreli modeli trendyolda yorumlarda kapak çıkmış beğenmemişler. Düz anahtarlı daha iyi olur diye düşündüm.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper
Scudo

Mysal

Üye
Tepki
77
İsim
Mehmet
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
evet, buda uygun gibi duruyor. Ben birde zozo'nunkini merak ediyorum. (link) Nasıldır acaba diye. Acaba fiyat performans ürünümü ki ?

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlonda da satilan tum cevresi demirden yapma kilit,Malesef butun kilitleri kirabiliyorlar ama en azindan bunun icin buyuk alet, fazladan 1 dakika ve daha cok gurultu gerekiyor. Sadece buyuk hirsizlar girisimde bulunurlar.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
439
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaslar aslinda çok ihtiyacım yoktu alayım aradan çıksın ama iyi birşey olsun diye (link) aldım .
Şu an 198 lira ben ara ara takip ederken 172 liraya düşüyordu. Geçen hafta 155 e görünce Amazon’dan aldım .

ürünü daha denemedim ama gayet kaliteli ve sağlam duruyor . Yale markasını bildiğimden daha güvenilir geldi Amazon üzerinde olması da hemen karar verip almamI hızlandırdı .
Aynı tip onguard arasında kalmıştım oda 180-190 lira Civarında idi ama indirim olunca dayanamadım aldım .
sanırım onda bisiklete takıp taşımak İçin tutucu bi aparat ta çıkıyor. Onun dışında bi eksiği yok sanırım. Aldıktan sonra farkettim . Gerçi benim bisiklette onu takacak yer yok ve kalmadı ))

kısa süreli bisikleti bırakmak İçin aldım. Markete vs girip kısa süre bırakmak İçin , belki avm ye de gidebilirim . Ama üstünde birşey bırakamam matara kafesi bile 150 lira üstü . Küçük lambalar, ön arka lamba vs derken sök çıkar onları taşı sonra tak zor valla . 😃 almasam iyiymiş bide bunları düşüneceğim şimdi ))

Şaka bi yana tavsiye ederim 420gr ve 2 Mt ye yakın bi uzunluğu var. Üstünde şifreyi görmenizi sağlayan lamba var.

• Beğen
Tepkiler: makaram

ugurus

Daimi Üye
Tepki
439
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
————————————
Daha once yazdigim mesaja birde Foto ekleyeyim . Almak isteyen olursa bi Fikri olur .
bu kilidi nasil tasiyacagim daha cozemedim . Cirt cirt bant alip birseyler uydurup deneyecegim sanirim ;(. Tasimasi biraz problem.

Dosyalar

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link)
üstteki ürünü kullanabilirsiniz. Suluk kafesi için kullanıyorum şuan. Her türlü kullanıma olanak sağlıyor.

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
637
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
————————————
Daha once yazdigim mesaja birde Foto ekleyeyim . Almak isteyen olursa bi Fikri olur .
bu kilidi nasil tasiyacagim daha cozemedim . Cirt cirt bant alip birseyler uydurup deneyecegim sanirim ;(. Tasimasi biraz problem.
Ben de aynısından aldım, aynı kampanyayla birlikte. Çok ihtiyacım olmuyor ama illa bir gün olur diye aldım. Kartonundan ayırıp çıkartınca tekrar sizin gibi kıvıramadım bile:) bisiklet üstünde taşımak biraz zor olacak gibi. Sırt çantasında taşımak daha rahat olur sanırım.

Kozmonohut

Üye
Tepki
4
İsim
Umut Can
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bütçem 200-300 TL bandında. Bu bütçeye uygun f/p kilit önerisi alabilir miyim. Bisikleti çalıştığım mağazanın önüne koyacağım ve 8-9 saat kilitli kalacak. Mağazanın önündeki bisiklet park yerini örnek olsun diye ekledim. Bu fotoğraftakine benzer bir sistem var.

Dosyalar

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.155
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bütçem 200-300 TL bandında. Bu bütçeye uygun f/p kilit önerisi alabilir miyim. Bisikleti çalıştığım mağazanın önüne koyacağım ve 8-9 saat kilitli kalacak. Mağazanın önündeki bisiklet park yerini örnek olsun diye ekledim. Bu fotoğraftakine benzer bir sistem var.
Size U kilit lazım. Amazon da 460 tl ye mevcut fakat size tavsiyem U kilit alırken birde kablolu olanı almanız. Her ne kadar bisiklet kadrosunu kilitlesiniz de tekerlekler açıkta kalacak bu yüzden de tekerlekler kolayca çalınabilir.

(link)

Kozmonohut

Üye
Tepki
4
İsim
Umut Can
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bu bütçemin çok dışında maalesef. Daha uyguna onerebileceginiz başka bir kilit var mı?

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.155
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu bütçemin çok dışında maalesef. Daha uyguna onerebileceginiz başka bir kilit var mı?
Daha uyguna bu mevcut fakat güvenlik seviyesi tabii daha düşük. Dediğim gibi sadece U kilit almak yetersiz, kablo kilit de temin etmek gerek yoksa tekerlekler çalınır.
(link)

Kozmonohut

Üye
Tepki
4
İsim
Umut Can
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
https:// m .n11 .com/urun/yale-ycc1101851-standart-sifreli-kablolu-bisiklet-kilidi-4416466?magaza=guvenlik-merkezi
Böyle bir şey var, önerir misiniz? Bu ay idare etsin diğer ayda sizin attığınız linkte, Decathlondaki U kilidi alsam yeterli gelir gibi.
(Boşlukları silip linke girebilirsiniz)

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.737
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
https:// m .n11 .com/urun/yale-ycc1101851-standart-sifreli-kablolu-bisiklet-kilidi-4416466?magaza=guvenlik-merkezi
Böyle bir şey var, önerir misiniz? Bu ay idare etsin diğer ayda sizin attığınız linkte, Decathlondaki U kilidi alsam yeterli gelir gibi.
(Boşlukları silip linke girebilirsiniz)
Bu kilit Amazon'da daha ucuz ((link)), şurada paylaşmıştım: (link)
1680510521184.png
1680510452880.png

• Beğen
Tepkiler: Kozmonohut

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.927
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Kozmonohut Sadece buraya park etmek için ise bisiklete özel pahalı kilit almaya gerek yok. Normal zincir ve kayar mil asma kilit alın. Kadroya temas eden kısım çizilmesin diye silikon hortum alıp zinciri içinden geçirirsiniz. Eve giderken zinciri bu standa kitleyip gidersiniz. Beşiktaş meydandaki bisiklet standının üstünde bir sürü zincir oluyor akşamları. Bu arada, çelik halatlı kilitler diğerlerine göre kolay kesiliyor, bilginiz olsun.

Kozmonohut

Üye
Tepki
4
İsim
Umut Can
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Yale marka kilidi, sizin attığınız fotodaki ürünü Amazon prime üyeliğim ve ufak bir kupon ile 186 TL'ye satın aldım. Araştırdım ve alabileceğim en iyi kilidin bu olduğuna karar verdim. Ek olarak sonraki ayda Decathlondaki 195 TL'lik U kilidini alayım diyorum.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.737
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Yale marka kilidi, sizin attığınız fotodaki ürünü Amazon prime üyeliğim ve ufak bir kupon ile 186 TL'ye satın aldım. Araştırdım ve alabileceğim en iyi kilidin bu olduğuna karar verdim. Ek olarak sonraki ayda Decathlondaki 195 TL'lik U kilidini alayım diyorum.
Evet, Decathlon'daki U kilitten bende var, güzel bir kilit. Sadece U kısmı korumalı olsa da düz kısmı bisiklete zarar verdiğinden iç lastikle şöyle bir çalışma yaptım:
1680526712399.png1680526880194.png

@Kozmonohut Sadece buraya park etmek için ise bisiklete özel pahalı kilit almaya gerek yok. Normal zincir ve kayar mil asma kilit alın. Kadroya temas eden kısım çizilmesin diye silikon hortum alıp zinciri içinden geçirirsiniz. Eve giderken zinciri bu standa kitleyip gidersiniz. Beşiktaş meydandaki bisiklet standının üstünde bir sürü zincir oluyor akşamları. Bu arada, çelik halatlı kilitler diğerlerine göre kolay kesiliyor, bilginiz olsun.

Suphi3434

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Suha
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aynen hocam bende aynı sistem kilit kullanıyorum. Sessizce kesilmesi neredeyse mümkün değil. Büyük paralar vermeye gerek yok bence de...
ancak yanında taşınacaksa ozaman alınabilir pahalı kilitler çünkü benim kullandığım nereden baksanız 2-3 kg gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik

einherjer

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, bisikletimi aldım (@Spartiat Bey önerinizle Legarda 2327 aldım teşekkür ederim) ancak kilit konusunda kararsız kaldım.

Dışarı çıktığınızda hangi kilidi kullanıyorsunuz?
Evde bisikletini dışarı açık kilere koyanlara ne önerirsiniz?

Anladığım kadarıyla evdeki kiler için ağır ve yüksek güvenli, dışarısı için taşımaya müsait bir kilit almalıyım. Öneriniz nelerdir?

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.733
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, bisikletimi aldım (@Spartiat Bey önerinizle Legarda 2327 aldım teşekkür ederim) ancak kilit konusunda kararsız kaldım.

Anladığım kadarıyla evdeki kiler için ağır ve yüksek güvenli, dışarısı için taşımaya müsait bir kilit almalıyım. Öneriniz nelerdir?
Bisikletiniz hayırlı olsun. Size tavsiyem kilit almayın. Dışarıda bisiket her zaman gözünüzün önünde olsun. Mümkünse de bisiketi evin içine koyun.

Bir yere kilitlenen bisikletler eninde sonunda çalınıyor çok dikkat etmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: einherjer

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Daha önce onguard 8030 kullanıyordum şifreli, bisiklet biraz sotede kalınca çaldılar tabi.
Şimdi de Onguard 8027 kullanıyorum, daha kalın hem de anahtarlı. Ben güveniyorum kilide. Gözden uzak bir yerlere asla kilitlememek şartıyla tabi :)

• Beğen
Tepkiler: einherjer