Hız sensörü mü? GPS sinyali mi?

Hız sensörümü, GPS mi?

• Hız sensörü

• GPS

• Toplam katılım
    65

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.257
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hız sensörlerinizi neden ön yerine arka göbeğe takıyorsunuz? Bir de sibop, yol bisikletlerinde balanssızlık yapıyor.. Sibobun uzandığı yönün uzağında kalacak şekilde ve haberleşmeyi nispeten daha iyi kılacak ön göbeğe takmanızı öneririm. Böylece yol bilgisayarına daha yakın olacak sensör ve tekerdeki balans da daha dengeli olur.

Scudo

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hız sensörlerinizi neden ön yerine arka göbeğe takıyorsunuz? Bir de sibop, yol bisikletlerinde balanssızlık yapıyor.. Sibobun uzandığı yönün uzağında kalacak şekilde ve haberleşmeyi nispeten daha iyi kılacak ön göbeğe takmanızı öneririm. Böylece yol bilgisayarına daha yakın olacak sensör ve tekerdeki balans da daha dengeli olur.
Benimki kadans ile beraber kombo sensör olduğu için bir birinden ayrılmıyor. Mecburen arkaya takılıyor. Ama bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

Bir de her jantta var mı bilmiyorum ama sibonun karşı tarafında ağırlık oluyor balans yapmaması için. Göbeğe takılan sensörün balans yapacağını düşünmüyorum. Mıknatıslı olanları zaten istediğini gibi konumlandırabiliyorsunuz. Olabildiğince merkeze konumlandırırsanız yine balans yapmaz.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.257
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimki kadans ile beraber kombo sensör olduğu için bir birinden ayrılmıyor. Mecburen arkaya takılıyor. Ama bir sorun yaşamadım bugüne kadar.
O zaman doğru tabi ama, çoğumuz telefon,smart saatler, banka kartı, power bank ile falan geziyoruz, genelde formamızda ya da kadro çantasında, sele altında vs bulunduruyoruz.. Saptırma yapma ihtimali var..

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.154
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cannondale lefty kullananlar genelde arkaya takıyor önde ki tek maşada stabil durmadığı için. En azından benim arkadaşım öyle kullanıyor kendisine sorduğum zaman bana bu yanıtı vermişti.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan Ergül

Hız/Kadans sensörleri doğrudan hız, ortalama ya da mesafe ölçmez. Sadece bağlandığı tekerlek ya da krank'ın birim zamanda kaç tur döndüğü bilgisini bilgisayara iletir. Bilgisayar devir bilgisinden yola çıkarak hızı,ortalamayı ve mesafeyi hesaplar.

Mesafe bilgisinin nereden geldiğini anlamak kolay. Bisiklet durduğu yerde tekerleği çevirince mesafe artıyorsa GPS'e bakmıyordur.
açıklamalar için teşekkürler
bunları zaten biliyorum.bu cihaz km sayası gibi çalışıyor saate yada bisiklet bilgisayarına girdiğimiz çap bilgisine göre dönüş hızını çarpıp her turun ne kadar olduğunu hesaplıyor.bunlar zaten bildiğmiz şeyler.
ama ben cihazı almayı düşünüyoum
mesafe bilgisini ölçüp ölçmediğine göre alıp almamaya karar verecektim.
baytekin deki yetkili ölçmez dedi.ama ben yinede verdiği cevaptan emin olamadım
o yüzden kullanan varsa mesafeyi de ölçüyormu onu öğrenmek istemiştim.