Evde bisiklet temizliği ve sonrası

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Köpüklü ve Öfkeli :cool:
Bu arada kışın bisikleti yıkamak (zincir hariç) gereksiz geliyor. O kadar uğraşıyorum, kuruluyorum, parlatıyorum. Genelde sabah saatlerinde antrenman sevdiğimden yerdeki kırağı, nem, çamur, çer, çöp hep kadroya yapışıyor. Bu kış ya 1 ya 2 kere yıkamışımdır. A101 ıslak mendili sağolsun :) Belki de ben abartıyorum ama bisikletim pisken sürüşe çıkasım gelmiyor.
Ben Bursa 'da oyle adamlar taniyorum altlarinda 12-20 bin liralik mtb ler var , 2.20 lastikler oh oh masallah. Ama bırak araziye, offroada cıkmayi hafif yagmur yagsa bisiklete binmiyorlar .
Sebeb? "O kadar para vedik. Toz bile degmesin bisikletime "
. . . Aferim olm god boyy GSHSHSHS

Son düzenleme:

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bende hiç yıkamadım, ıslak mendille siliyorum...ekipmanıda gazyağını sprey yaparak, sonrada fırçayla temizliyordum ama bir yerde sökerek temizlemenin daha iyi olduğunu gördüm, bundan sonra kapaklı bir plastik kap içine gazyağı koyup, içine zinciride koyduktan sonra çalkalayarak temizleyeceğim...
bisikleti ıslatmak çok istemediğim birşey...hiç su değmese en güzeli sanki..zincir yağı olarak 10x40 motul motosiklet yağı ile dikiş makinesi yağlarını %50 karıştırıp kullanıyorum..250 km de zift gibi oluyor..ama yağ hep üzerinde kalıyor.
titanyuma kendini yağlama özelliği verilebilmiş olması çok ilginç..o ring vs de yok sanırım baklalar arasında..teknoloji nelere kadir, bravo..sağlam bir motosiklet zinciri 500 ü geçmez sanırım, 1200 güzel rakam..kimine bisiklet parası...

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben Bursa 'da oyle adamlar taniyorum altlarinda 12-20 bin liralik mtb ler var , 2.20 lastikler oh oh masallah. Ama bırak araziye, offroada cıkmayi hafif yagmur yagsa bisiklete binmiyorlar .
Sebeb? "O kadar para vedik. Toz bile degmesin bisikletime "
. . . Aferim olm god boyyg
Hocam sadece MTB ciler mi :D , Merzifon da bir çok yolcu var , bende onları bekliyorum çıksınlar diye , bugün oğlanla öğle sonu arazide sağlam 10-15 km attık , sonrasında evlat incelik gösterdi sokaklar ağlamasın diye Merzifon'un da tozunu aldık:harika: ,sonrasında iş yerine geldim bisikletle bugünü 5 saatlik sürüş ve yaklaşık olarak 40 km yakın bir mesafeyle kapadım.
@HakanAydn abi yağmurda çamurda bisiklet sürmek kadar güzel bir şey yok, vatandaş soruyor hava soğuk üşümüyor musunuz diye , bende diyorum hava size soğuk:harika: , e haliyle bisiklet çamurlu ve kirli oluyor. Her zaman silmek yerine basıyorum suyu ve köpüğü , elde bez siliyorum daha sonra kurulamak için, ya elbette su bazı aksamlarına zarar veriyor ama sürekli kullanınca fazla kasmamaya başlıyorsun, bir yere kadar .

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@necmeddin hocam ben tur bisikletiyle araziye de giriyorum karda yağmurda çamurda da sürüyorum şehirler arası turda yapıyorum ve çok zevkli oluyor bisikleti binmek için aldık o kadar para verip evde süs gibi saklayamam valla keyfini cikara çıkara sürüyorum tabi haliyle sizin hesap baş köpüğü tanzigi kurula yağla devam

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.809
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@abidin3714 Hocam şehirler arası turu hiç yapmadım , bir kaç kez niyetlendim nasip olmadı , 9 yıldır Merzifon da yaşıyorum soruyorum insanlara şu köyü gördünüz mü, şu gölete gittiniz mi , çoğu bir haber. Amasya yöresi mükemmel güzelliklere sahip insanları anlamıyorum yada ben çok yabaniyim.

Şimdi müsaadeniz olursa bir kıssa anlatacağım konunun önemine binaen ; Hasanül Basri'nin dedesi torununu bir gün yanına alır ,haydi Hasan yavrum sende gel benimle sohbete der ve giderler. Tabi sohbette ki insanlar hatırı sayılır Allah dostları . O günün sohbet konusu şükür hakkındadır. Şükrün tanımını yaparlar aralarında. Şükrün tanımını yapan Veliyullah tan hiç birisi kendi yaptığı tanımı beğenmez. Olmadı bu tanımların hiç birisi derler. Allah'a şükürde demek ki hepimiz yetersiz ve eksiğiz der. Hasanul Basri 6-7 yaşındadır . Dedesi der yavrum Hasan senin fikrin nedir, haydi yavrum sende fikrini söyle. Hasanul Basri '' Şükür yüce Allah'ın bize vermiş olduğu nimetlerle ona karşı isyan etmemektir '' der. Ve orada bulunan herkes fikri yönden hemfikir olurlar ve anlarlar ki bu çocuk gelecekte insanlara ilmi yönden çok faydalı olacak ve kendi zamanına damgasını vuracak.

Yüce Allah yarattığı her şeye o kadar mizan vermiş ki onu izleyip zevkini alsınlar diye. Hani ben doğaya vurduğumda kendimi şaşa kalıyorum. Bazen dehşete düşüyorum bu kadar mı güzel olur diye. Şimdi bisiklete atlıyorsun , sağlıklıyım çok şükür emeğimle doğadayım diyorsun , sonra doğa ile bir olunca , soğuk bir su içince aman Yarabbi her şey ne kadar güzel diye şükrediyorsun. Yeniden doğmuş gibi oluyorsun.

Tabi herkes benimle aynı inancı paylaşmak zorunda değil , ben kendi etkilendiğim şekilde yazdım. Ama hangi inançta olursa olsun insan doğa ile bir başa kalınca , yeniden doğmuyor mu ?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.784
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yusuf kardes buda öyle bir zincir iste. :) Ben cogu bisikletlerimde kullaniyorum ve efsane bir zincir diyebilirim. Cogu kisi belki yazdiklarimi saka saniyor yada dalga geciyorum saniyor ama kesinlikle bu zincir bir gercek. Inanmayanlar paketini okusun. Yalniz bir eksisi pahali olmasi, ortalama 1000 - 1200Tl arasi yurtdisinda.
220646 dosyayı görüntüle
220647 dosyayı görüntüle
220648 dosyayı görüntüle
Bu sitede 80.88 $ diyor.bike discountta 150 € !!!!
(link)

• İnanılmaz
Tepkiler: HakanAydn

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu sitede 80.88 $ diyor.bike discountta 150 € !!!!
(link)
1. Sitenin ne oldugu beldi degil, google den kopyalayip ilana koduklari foto bile bulanik.
2. En önemlisi ise bu Gold (Altin) rengi degil (Gri renk ile Altin rengin aralarinda fiyat farki var zaten) ve daha dikkat cekici olmak icin kirmizi yazi ile indirimde demek istiyorlar galiba.
3. Yilbasi süslemeleri de ne oluyor, tavsan olsa yine yumurta bayrami geliyor diyecemde... :koptum:
4. Diger ürünlerin de cok ucuz olmasi biraz tuaf.
5. Böyle sitelere yaklasmayin.

Tepki
1
İsim
Muhammed S.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, bisikletimin üzerindeki marka etiketleri çok yıprandığından fön makinesi ile ısıtarak çıkardım ama maalesef üzerindeki yapışkanlık gitmedi. Evde nasıl giderebilirim?

onurcakmak

Üye
Tepki
91
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, bisikletimin üzerindeki marka etiketleri çok yıprandığından fön makinesi ile ısıtarak çıkardım ama maalesef üzerindeki yapışkanlık gitmedi. Evde nasıl giderebilirim?
Aseton tertemiz yapar. Ancak kullanmadan önce bisikletin görünmeyen bir yerinde, az biraz sürüp boyaya zarar veriyor mu diye test etmenizde fayda var.

Tepki
1
İsim
Muhammed S.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dediğinizi denemiştim boyaya zarar vermiyor ama yapışkanı da çıkarmadı.

DeaKeN

Aktif Üye
Tepki
268
İsim
Cemil Köroğlu
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gaz yağı yapışkan katmanı atıyor daha önce denedim.

DeaKeN

Aktif Üye
Tepki
268
İsim
Cemil Köroğlu
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki saç kurutma makinesi ile biraz ısıtıp parmağınızda ovalayarak çıkabilir, jant stickerlarının yapışkanını da böyle sökmüştüm.

Tepki
1
İsim
Muhammed S.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Deneyeceğim. Sonucu yazarım.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
En iyi yapiskan temizleyicisi WD40 ve hic bir sekilde boyaya da zarar vermez. Yapiskan olan yerin üzerine sıkın ve 10-20 saniye sonra üzerinden bir bezle gecin tertemiz olsun. Yada bezin üzerine sıkın ve hafif daire cizerek temizleyin.

sprinTürk

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bugün bisikleti temizledim. Suyla kadroyu iyice temizledim sıra jant-lastiğe gelmişti. Arabalarda asperox kullanıyorlardı ben de deneyim dedim bisklette. Asperoxu sıktım temizledim. Sonuç mükemmel. Tam istediğim gibi oldu fakat psikolojik olarak mı yoksa gerçekten mi bilmiyorum fren tutuşu azaldı gibi geldi. Bisikletim Corelli Kr100 v fren. Asperox fren tutuşunu azaltır mı ?

Tepki
1
İsim
Muhammed S.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En iyi yapiskan temizleyicisi WD40 ve hic bir sekilde boyaya da zarar vermez. Yapiskan olan yerin üzerine sıkın ve 10-20 saniye sonra üzerinden bir bezle gecin tertemiz olsun. Yada bezin üzerine sıkın ve hafif daire cizerek temizleyin.
Enes ( @ensbykds ) te aynı malzemeyi söylemişti, baktığımda ise başlıklarda pas sökücü ve yağlayıcı yazıyordu bende yanılgıya düştüm benim sorunumu çözer mi diye. Kullanım alanları diye baktım şimdi dediğiniz gibiymiş ikinize de teşekkürler. En yakın zamanda temin edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez