Elleri kullanmamak?

Scudo

Erdem Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
184
7 yaşımdayken bmx imin gidonu üstüne bağdaş bile kurardım.her türlü bisikletle istediğim kadar eller serbest gider yön değiştirirdim ama artık eskisi kadar gidemiyorum.yaşlandık mı ne :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
bence de el bırakmak çocukken daha kolay öğreniliyor..ben öyle yaptım mesela
şimdi 17 yaşındayım ve düz yolda km lerce el bırakabiliyorum..eğimli yollarda ise bi kaç km :D :rolleyes:

Muhammed PINAR

Forum Bağımlısı
Tepki
175
tamamen gereksiz, oldukça tehlikeli; bir durum olmasına karşın bisiklet severlerin bu olayı sevmesi akıl almaz bir durum aslında :D

ama herşey dengededir önemli olan direksiyon değil yoldur direksiyonu takip ederseniz dengede duramassınız tıpkı çay taşırken çaya bakmamak gibi :)

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
uğraşmayın yapamıyorsanız boşuna mı gidon koyuyorlar bisiklete
tehlikeli işler bunlar :)

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Suyu suluğunuzun emziğininden değilde, kapağını açıp, bardak gibi içmek ihtiyacı hissediyorsanız gayet faydalı. Uzun yolda beli rahatlatmak için de çok işe yarıyor.

Yaşlılık mıdır bilmem ama, eskiden çok rahat el bırakabilirken. Şimdi biraz fazla dikkat etmem gerekiyor. :eek:

erhan07

Üye
Tepki
1
beyler bende kendi bisikletimde çok rahat bırakıyorum bayada gidiyorumda baska bisiklete binince hiç bırakamıom :D

Tepki
6
evet ayağa kalkarakta oluyor :) gidon hasarlı benimde biraz yağlanmasımı gerekiyordur her neyse ayrica pedal cevirmeninde dengede etkisi var pedalı gücünle soldan cevirince sağa meyilli sağdan cevirince sola meyillenir o şekilde beşikte sallanır gibi gidersin :D

mert yazgan

Daimi Üye
Tepki
103
@Hasomaso

arkadaşım elleri kullanmadan sürmek diye bir teknik yok gidonu bıraktığın anda dengenide kursan önüne birden çıkacak yada son anda dengeni kaybettirecek bir durum oldugunda ellerini gidona götürene kadar çoktan yerde sürünmeye başlarsın :Skull-175 :Skull-175 yani bu tür atraksiyonlar yerine daha teknik çalışmanı tavsiye ediyorum yineden bilgilenmek istiyorsan zaten benden önce nasıl denge kuracağın belirtilmiş.

Alper Taşcı

Aktif Üye
Tepki
68
öNÜm boş olsun dUrmadan Giderim :D:D ama şu da var bu biraz dengeve tecrübe işi :D zamanla bırakılıo pek gerekli bişey deil ama :D

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
ben el bırakarak önüme her hangi bir engel çıkmadığı sürece yorulana kadar gidebiliyorum

Tepki
0
herkese merhaba ben bu forumda yeniyim ve yasımda bayağı küçük 11 yaşınndayım ve ellerimi bırakıp gidebiliyorum ama denge işi

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Ben pedal çevirirken bırakamıyorum ama yüksek süratte bırakınca pedal çevirmeden akıp gidiyor bisiklet :). Ama Türkiye yollarında her an bir çukur tümsek mazgal vb. çıkabileceği için iyi bilmediğiniz yollarda bırakmayın :).

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Ellerimi birakabilmeye cok merakli degilim, guzel guzel gidonla giderim ama gozume bir sey kactiginda vb biraktigim el tarafina dogru istikamet degistirmesem iyi olurdu:) Hayir bir sey degil bir gun soldan bir arabanin altina girecegim bu sekilde.

Bir de bende karpal tunel sendromu var, ellerimi dinlendirmek benim icin tamamen bir ihtiyac. Simdilik bu ihtiyacimi dinlendirecegim elin gidona baskisini azaltarak yapiyorum.

Demem o ki zaman zaman elleri birakabilmek guzel oluyor:D

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
konuyu hortlatalımki bisiklete yeni başlayanlar var elleri salıp bisiklet sürmesini isteyenler var.bir zamanlar bende heves ettim iki elimi salip bisiklet sürmesini.öğrendim hatta ustası oldum, ellerimi salıp hatta cebime katıp altı km gittiğimi bilirim.bir gün iş dönüşü yine eller cepte eve geliyorum yol asfalt tı ama yinede ne olduğunu anlamadan kendimi yerde bulmuştum. bir şey oldumu diye bakarken sol yanak delinmiş ezik sıyrıklar var bisikletin gidonu iyi dönmüş zorla çevirip eve geldim evden hastaneye.beni düşüren yoldaki küçük bir çakıl parçası sanırım.akıllandım bir daha elimi salmadım her zaman iki el ile kullanırım.tavsiyem ne kadar usta olursan ol iki elini salıp bisiklet kullanmayın

• Beğen
Tepkiler: ferro35

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Profesyonel bisikletçilerin yolda pedallarken üzerlerini değişmelerini izlemek hoş oluyor.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
geçen antrenmanda çekmiştim bak güzel denk geldi :)

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Jantlarım 8 çizmeye başladığından beri el bırakamıyorum. Uzun süre bırakmayınca kendime güvenim de azaldı. Montun fermuarını bile açamaz oldum. Güvenlik bir yana, denge sahibi olmak, zaman zaman elleri gidondan çekebilmek önemli bir şey.

Tapatalk ile gönderildi. Özensizse kusura bakmayın.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Denge sorunu olan bisikletler oluyor. Tek elle koltuktan tutup bisikleti ittirirken gidon sağa sola kıvrılanlarda elleri kullanmadan sürmek çok zor ve kısa süreli oluyor. Ayrıca çok da tehlikeli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: templeos

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Bisiklette elleri bırakmak, nefesini tutmayı bilmek gibi bir şey. Durup dururken yapmak gereksiz ama ihtiyaç anında faydalı olabilecek bir uygulama.