Corratec Superbow'un Kadro Tasarımı Başka Markalarda Yok mu?

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Corratec Superbow'un kadro tasarımı çok hoşuma gidiyor fakat bütçem itibariyle alamıyorum. aynı kadro tasarımını daha cazip fiyatlara bulabilmek umuduyla diğer marka ve modelleri inceledim ama hiçbir marka ve modelde aynı tasarıma rastlamadım. bu kadar estetik olan ve ödül alan bu kadro tasarımını neden diğer markalar kullanmıyor?

bilmeyenler için bahsettiğim kadro resimdeki gibidir

http://happymtb.org/wp-content/uploads/2010/09/corratec-superbow.jpg

• Beğen
Tepkiler: Taylan Atanur
Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben keskin hatları sevdiğimden beğenmedim.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
aslında önemli olan bence kadronun tescilinden öte görünüm dışında bir artısı olup olmadığı bence

Tepki
22
Bisiklet
Scott
Almanya'da bir arkadaşımda X-BOW vardı onu kullandım , 1 gün boyunca , biraz yol yaptık çok deli bişeydi :) Akıllara zarar birşey...

• Beğen
Tepkiler: Halitkin

Erciyes Çeteci

Aktif Üye
Tepki
59
Kadro yapısı itibariyle birazcık rijit hatta birazdan da fazla çeki boruları düz değilde kavisli olduğu için bu kadroya hem dayanıklılık hemde rijitlik açısından yarar sağlıyor.

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alper Yıldırım

doğru ya da yanlış bilemem ama artısını direk kullanıcı yorumu olarak aktarıyorum.

"satıcısı bana kadrosunun özel tasarım olduğunu ve pedalla aktarılan tüm gücün daha etkili bir şekilde itiş gücüne dönüştüğünden bahsetti, bindim bi iki tur attım gerçekten öyle. diğer bisikletlere göre farklı bi itiş noktası var gibi geldi bana ki zilyon çeşit bisiklet kullanmışlığım var, fark barizdi."

• Beğen
Tepkiler: İnanç Akyürek

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Bu kadrolar gerçekten benim de çok hoşuma gidiyor ama bu kadrolar kaç gr bilen var mı?

• Beğen

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisikletin ağırlığı 13.75

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
@Ali ERTURAN

Modele göre ağırlıklar değişiyor tabiki.Üst gruptaki X-bow un 2012 tcm carbon monocoque kadronun ağırlığı 1.150 +/- 45 gr.Tcm yeni bir teknolojik sistem 2012 X-bow serisine uygulanmış.Daha fazla hafifletilmiş gövde ve arka çatallar.Ayrıca superbow grubundan farklı yekpare carbon gövde sözkonusu.Bisikletin toplam ağırlığı 8.4 kg.(x-bow 2012 29 er sl-XTR)
2012 Xc grubunda da yeni bir sistem kullanılıyor bıometrıc bow sistem.Slogan olarak daha dinamik bir sürüş kullanılıyor.Kadro açı ölçüleri biraz daha değiştirilmiş.

Biraz almanca ve araştırmayla benim edindiğim bilgiler bunlar.Yardımcı olabildiysem.

Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Ali ERTURAN

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
arkadaşlar bende carbon gibi pahalı hafif bisikletlerde cok gozum vardi.hafifi alu vs. ama bunu kendimde celik ve hafif alu de hissettim.su makale de kanıtlayıcı nitelikde artik kadroda rijitlik ariyorum.carbon-alu de pek gozum yok.donanım yatirim daha iyi. (link) okuyun tavsiye ederim.celik daha rijit. 6069 alu den bile.uzay teknolojisi. rijit olarak kron kadroları dikkatimi cekti.celikde olmasa da rijit özelliginden dolayı.7005 alu.cinko karisim.6061 aluden uzak duruyorum.zaten sedona da ust modellerde 7005 alu ve sedona 781 de 6069 ve 7005 kullanmis.agirlik bence cok abartılacak uzerinde dusundurecek konu degil.cunku yercekiminden dolayı ruzgar gibi faktorleride goz onunde tutmak lazim.hafif bisikletle test yaptim ruzgarda cok savruluyor efor emiyor.aynı yolu celik kadroyla gittim arada cok fark var.hız ve eforda.ruzgara karsi cok direncli.

• Beğen

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bow tasarım corratec kadro deltabisiklette gormustum benimde hosuma gitmisti.ellerinde kalmamis 2 hafta sonra gelir dediler.parayı harcadım:D sonra unuttum gitti:D

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
marin crx karbon kadrolar az da olsa benziyor

Tepki
2
Bisiklet
Corratec
@Ali ERTURAN
tam olarak m 1950 gr ve çok memnunun bisikletim yaklaşık 13 kilo hafiletmey uğraşıyorum , başka hardtrqail kadroya binmem desem doğru olur. hafifleteceğim ve bunla kalacağım , kırlmayacana ve hasar görmeyeceğine eminim

Son dönem maaşımla richey gidon sele borusu ve boğaz lacağım , telsiz lasitik ve hafif iç lastikle 12 kg ye düşmeyi umuyorum.