Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec Superbow'un Kadro Tasarımı Başka Markalarda Yok mu?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Halitkin tarafından paylaşıldı.

1. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    Corratec Superbow'un kadro tasarımı çok hoşuma gidiyor fakat bütçem itibariyle alamıyorum. aynı kadro tasarımını daha cazip fiyatlara bulabilmek umuduyla diğer marka ve modelleri inceledim ama hiçbir marka ve modelde aynı tasarıma rastlamadım. bu kadar estetik olan ve ödül alan bu kadro tasarımını neden diğer markalar kullanmıyor?

bilmeyenler için bahsettiğim kadro resimdeki gibidir

Taylan Atanur bunu beğendi.
  2. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Bu kadro tasarımı tescillenmiştir corratec den başkası legal olarak kullanırsa hakkında hukuki işlem başlatırda o yüzden yapmıyorlar :D

Barış Yavuz ve Halitkin bunu beğendi.
  3. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ben keskin hatları sevdiğimden beğenmedim.

4. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    aslında önemli olan bence kadronun tescilinden öte görünüm dışında bir artısı olup olmadığı bence

5. Taylan Atanur

Taylan Atanur Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Almanya'da bir arkadaşımda X-BOW vardı onu kullandım , 1 gün boyunca , biraz yol yaptık çok deli bişeydi :) Akıllara zarar birşey...

Halitkin bunu beğendi.
  6. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Kadro yapısı itibariyle birazcık rijit hatta birazdan da fazla çeki boruları düz değilde kavisli olduğu için bu kadroya hem dayanıklılık hemde rijitlik açısından yarar sağlıyor.

İnanç Akyürek ve Halitkin bunu beğendi.
  7. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    doğru ya da yanlış bilemem ama artısını direk kullanıcı yorumu olarak aktarıyorum.

"satıcısı bana kadrosunun özel tasarım olduğunu ve pedalla aktarılan tüm gücün daha etkili bir şekilde itiş gücüne dönüştüğünden bahsetti, bindim bi iki tur attım gerçekten öyle. diğer bisikletlere göre farklı bi itiş noktası var gibi geldi bana ki zilyon çeşit bisiklet kullanmışlığım var, fark barizdi."

İnanç Akyürek bunu beğendi.
  8. Veysel KOYUNCU

Veysel KOYUNCU Aktif Üye

Seviye:
    extra olarak bana göre tasarımıda güzel bir kadro...

9. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bu kadrolar gerçekten benim de çok hoşuma gidiyor ama bu kadrolar kaç gr bilen var mı?

10. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    bisikletin ağırlığı 13.75

11. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Modele göre ağırlıklar değişiyor tabiki.Üst gruptaki X-bow un 2012 tcm carbon monocoque kadronun ağırlığı 1.150 +/- 45 gr.Tcm yeni bir teknolojik sistem 2012 X-bow serisine uygulanmış.Daha fazla hafifletilmiş gövde ve arka çatallar.Ayrıca superbow grubundan farklı yekpare carbon gövde sözkonusu.Bisikletin toplam ağırlığı 8.4 kg.(x-bow 2012 29 er sl-XTR)
    2012 Xc grubunda da yeni bir sistem kullanılıyor bıometrıc bow sistem.Slogan olarak daha dinamik bir sürüş kullanılıyor.Kadro açı ölçüleri biraz daha değiştirilmiş.

Biraz almanca ve araştırmayla benim edindiğim bilgiler bunlar.Yardımcı olabildiysem.

Saygılar...

Ali ERTURAN bunu beğendi.
  12. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar bende carbon gibi pahalı hafif bisikletlerde cok gozum vardi.hafifi alu vs. ama bunu kendimde celik ve hafif alu de hissettim.su makale de kanıtlayıcı nitelikde artik kadroda rijitlik ariyorum.carbon-alu de pek gozum yok.donanım yatirim daha iyi. http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1313 okuyun tavsiye ederim.celik daha rijit. 6069 alu den bile.uzay teknolojisi. rijit olarak kron kadroları dikkatimi cekti.celikde olmasa da rijit özelliginden dolayı.7005 alu.cinko karisim.6061 aluden uzak duruyorum.zaten sedona da ust modellerde 7005 alu ve sedona 781 de 6069 ve 7005 kullanmis.agirlik bence cok abartılacak uzerinde dusundurecek konu degil.cunku yercekiminden dolayı ruzgar gibi faktorleride goz onunde tutmak lazim.hafif bisikletle test yaptim ruzgarda cok savruluyor efor emiyor.aynı yolu celik kadroyla gittim arada cok fark var.hız ve eforda.ruzgara karsi cok direncli.

13. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    bow tasarım corratec kadro deltabisiklette gormustum benimde hosuma gitmisti.ellerinde kalmamis 2 hafta sonra gelir dediler.parayı harcadım:D sonra unuttum gitti:D

14. Cem Özyurt

Cem Özyurt Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    marin crx karbon kadrolar az da olsa benziyor

15. İnanç Akyürek

İnanç Akyürek Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    tam olarak m 1950 gr ve çok memnunun bisikletim yaklaşık 13 kilo hafiletmey uğraşıyorum , başka hardtrqail kadroya binmem desem doğru olur. hafifleteceğim ve bunla kalacağım , kırlmayacana ve hasar görmeyeceğine eminim

Son dönem maaşımla richey gidon sele borusu ve boğaz lacağım , telsiz lasitik ve hafif iç lastikle 12 kg ye düşmeyi umuyorum.