Yeşilay bisiklet turu etkinliği

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.288
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir sefer katılmıştım ben buna.
Abi 2 km gidiyorlar, yarım saat mola. 3 km gidiyorlar, arkada kalanlar var, bekleyelim, herkes nefes nefese. .
Sonunda isyan ettim bi sigara yaktım molada. Birkaç kişi tepki gösterdi falan. Dedim ki, benim sigara içen biri olarak kalbim ve ciğerlerim sizden çok daha sağlam.

Scudo

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.126
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege

İstanbul'da mola verilmedi gayet güzel geçti. Sizin dediğiniz nefes nefese kalan kişiler de sürekli bisiklet sürmeyen antrenman yapmayan kişilerdir. Yoksa bizim en önde çocuklar vardı aynı şekilde en önde turu tamamladılar yokuş da çıkmamıza rağmen =)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kırşehir'de turun mesafesi toplanmamıza yazık dedirtti :komik:

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
İstanbul da ki tarihi yarım adada ki etkinlik mükemmeldi. Seneye Yeşilay ın 100. yılına şimdiden herkes hazırlık yapsın.

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
istanbul'daki etkinlik bu tarz etkinliklerin en başarılılarından biriydi. bir kere bisiklet hediyesi katılımı bu denli yüksek tutuyor. katılım gerçekten farkındalık yaratacak ölçüde büyüktü. Bu nedenle güzergah kısa tutuldu ki normaldir o kadar yolu uzun süre kapatmak zor, herkesi sıcakta zorlamamak lazım vs. hız tabii ki düşüktü, parkur kısaydı ancak burada önemli olan bisiklet farkındalığı yaratmak. bu da güzel bir şekilde başarıldı bence. çokça renkli görüntüler de vardı. özellikle çocukların katılımı bence çok güzel görünüyor. organizasyon alan olarak yeterliydi, kahvaltı, çay kahve, muz, su ikramları gayet iyiydi. fazla fazla sarı yelek vardı, takmayan olmadı. daha önce mesela kalp turunda tişört dağıtılmıştı ve anında bitmişti. yarısından çoğunda yoktu katılanların. bu kez öyle olmadı. arada ne yazık ki saçma sapan hava atmaya gelenler her turdaki gibi bunda da vardı ama çok takmamak lazım, sayıları herkes bisiklet kullanmaya başladıkça git gide düşecektir. çektiğim bazı görüntüleri youtube'a attım. izlemek isteyen olursa aşağıdaki linkten bakabilir:

(link)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilk relive deneyimimi bu tur kaydı üzerine yaptım :D

(link)

muhtemelen de son oldu :D

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@makaram

neden son?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.126
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@makaram

Ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekstra özellikleri paralı yoksa bu şekilde kullanabiliyorsunuz. Sınırı yok.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ikinci video yapmak istediğimde paralı üyeliğe yönlendirdi uygulama. tekrar bi kontrol edeyim. teşekkürler.

Kutay P

Aktif Üye
Tepki
144
İsim
kutay
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Seyda Ünlü valla çok güzel gündü ikramlar olsun verilen bisikletler olsun turun rotası olsun her şey güzeldi. :)

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.126
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aynen en güzeli de sevdiğin bir hobide senin gibi yüzlerce insanla birlikte sürmek bir araya gelmek =)

Kutay P

Aktif Üye
Tepki
144
İsim
kutay
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Seyda Ünlü Herkes aynı sebep için toplanmış bütün herkes aynısını yapıyor herkes aynı kafada çok güzeldi. Pandemi olmasa bu senede güzel olurdu.:harika::harika:🚲🚲
İstanbul da ki tarihi yarım adada ki etkinlik mükemmeldi. Seneye Yeşilay ın 100. yılına şimdiden herkes hazırlık yapsın.
☹😫😓

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1707468322198.png
Kayıt olmak isteyenlere;

(link)

Scott_Bisikletli

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Scott
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yorumlara baktım da, Yeşilaycılar sigara içen bisikletlilere iyi gözle bakmıyormuş. Benim bildiğim Yeşilay, sigara değil alkollü içkiye kötü gözle bakar, yanlış mı biliyorum?

• Beğen
Tepkiler: TafLan

lordOFbolts

Mehmet Emin
Tepki
106
İsim
Mehmet Emin
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Diğer
Yorumlara baktım da, Yeşilaycılar sigara içen bisikletlilere iyi gözle bakmıyormuş. Benim bildiğim Yeşilay, sigara değil alkollü içkiye kötü gözle bakar, yanlış mı biliyorum?
Bildiğim ve Yeşilay'cı arkadaşlarımın söylemlerine dayanarak Yeşilay genel olarak bağımlılıkla mücadele eden bir oluşum. Bu sadece sigara ya da alkol değil bağımlısı olduğunuzu düşündüğünüz bir çok konu hakkında destek veriyorlar. Şehrimdeki aktivitelere ve kitlelere bakarak bazı kişilere insanların hayatına karışmak ve darlayıcı bir üslup gibi gelse de arka planda teknik ve donanımlı bir çok ekiple çalışma yaptıklarını ve bir çok insanın faydalandığını biliyorum.
Sigara içen bisikletlilere karşı tavırlarını da naçizane bizi bir sembol olarak gördüklerine yoruyorum. Sonuçta bisiklet ve sağlığı aynı kefeye rahatlıkla koyabiliyoruz ve buradan da Yeşilay'a dolu bir piyar altyapısı sunuyoruz. Bu donanımın kirlenmesi olarak algılanabiliyor olabilir.

Scott_Bisikletli

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Scott
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bildiğim ve Yeşilay'cı arkadaşlarımın söylemlerine dayanarak Yeşilay genel olarak bağımlılıkla mücadele eden bir oluşum. Bu sadece sigara ya da alkol değil bağımlısı olduğunuzu düşündüğünüz bir çok konu hakkında destek veriyorlar. Şehrimdeki aktivitelere ve kitlelere bakarak bazı kişilere insanların hayatına karışmak ve darlayıcı bir üslup gibi gelse de arka planda teknik ve donanımlı bir çok ekiple çalışma yaptıklarını ve bir çok insanın faydalandığını biliyorum.
Sigara içen bisikletlilere karşı tavırlarını da naçizane bizi bir sembol olarak gördüklerine yoruyorum. Sonuçta bisiklet ve sağlığı aynı kefeye rahatlıkla koyabiliyoruz ve buradan da Yeşilay'a dolu bir piyar altyapısı sunuyoruz. Bu donanımın kirlenmesi olarak algılanabiliyor olabilir.
Ben ilk bisikleti yoğun kullanmaya başladığım dönemde sigara içiyordum hatta tepelerin en üstüne cıktıktan sonra keyif sigarası yakıp sigara eşliğinde manzarayı izlerdim. Tabi o dönem gençtim, sigara içmeme karşın yokuş yukarı bisiklet çıkabiliyordum. Neyse ki genç dönemimde sigarayı bıraktım. Sonrasında alkollü içkilere yöneldim ancak kesinlikle bağımlılık değil. Dinsel yönelimli olmadığı sürece alkol, sigara, uyuşturucu vs'ye karşı bilinç oluşumlarını destekliyorum.