Yeni bir bisikletçi yeni bir Bisiklet (500-800tl)

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Çok uzun zamanlar önce basketboldan emekli ettim kendimi kolumdan geçirdigim ameliyat sonrasında.Köyümde kendi çapımda bisiklet sürerim şu dedelerimizin bindigi önü sepetli şeylerden. Son zamanlarda rengine gıcıgıma gitmeye başladım Kırmızı :) Ve Bisiklet almam gerektginin farkına vardım:eek:
Şimdi yeniyim ilerde ilerletmeyi düşünüyorum şimdilik salcano ASTRO 243 SD veya sedona 711v gibi modeller var aklımda İlerletmek dedimya bundan 1 yıl sonra felan parçalayıp iyi bir kadro bulup azda olsa Eskimiş bisikletimin parçalarını kullana bilmek istiyorum...

Yardım edermisiniz hangisi veya Sizin önere bileceginiz bir model varmı bütçe belli sonuçta ögrenciyiz...

Scudo

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Hocam madem kadroyu parçalayıp ileride yükseltmeyi düşünüyorsunuz salcano astroyu öneririm performans bisiklette uygun fiyata var. Ama sedonanın kadrosu salcanodan daha iyidir, salcano her ne kadar profesyonelliğe adım atsa da henüz kaliteyi yakalaması için çok erken. Dediğim gibi kadro çok önemli değilse astro derim ben.

• Beğen
Tepkiler: hüseyin özbakır

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Salcano'nun ASTRO 270 SRD modeli donanım olarak benim gözüme daha hoş göründü. Peşinde iyi bir pazarlıkla 800-850 lira civarına alabilirsin.

• Beğen

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Sanırım Salcano perşembe günü bi bayisine ugradım parçalara biraz yabancıyım ama görüntüsü hoştu...
ASTRO 270 SRD vardı ama en son olacagına 930 dedii o arayıda kask vererek kapatacak sanırım :) ....

DAHA KALİTELİ BİR BİSİKLET BULAMAM MI?

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Merhabalar şimdiden hayırlı olsun.Salcano kullanıcıları haric forumda büyük bir Salcano karsıtlıgı vardı.Bende her marka bisikletin bulundugu Edirne bisiklet toplulugundan bir kac elemanla tanıstım.Astrolar İmpetuslar falan da vardı.Hocam gercekten mesela bir sedona'yla bir salcano cok farkediyor. Niye bu kadar yerildiğini ögrenmek istiyordum 1 haftadır denemeler yapıyorum cok zorda kalmadıkca salcano almak istemiyorum.Alacaksan aynı fiyata parcaları denk olmasa da bir sedona bir kron düşünmeye çalış.En azından kadrosu saglam olur parcalar paran olunca yükseltilir benden söylemesi.

• Beğen

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için Ben Salcano aldım Nasipse cumartesi günü bisikletim elimde olacak. Depodaki arkadaşla konuşma fırsatım oldu ve memnun kalmama konusunda bisikleti geri alabilecekleri gibi bir söz verdiler... Bisiklet çok hesaplıya geldi Astro 242 SRD Yakında fotolarını koymak için sabırsızlanıyorum...

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Hocam bisiklet elinize gecince yorumlarınızı bekliyorum.Bir de tam olarak nerden ne kadara anlastınız?Eger ürün hakkında yorumlarınızı buraya bekliyorum tesekkürler.

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Tamam uzun uzun anlatırım... :) Bugün büyük hayal kırıklıgı yaşadım Ups kargoyla bayiye göndereceklerini söyledilerdi sabah Ups kargonun önünden geçerken bir kutu gördüm ve salcano kutusuydu İçimden gelmiş dedim bayiye yürüdüm 1km'den fazla abi gelmiş dedim Direk yüzüme ''o senin degil'' dediler :(

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@hüseyin özbakır

Benim kadar büyük hayal kırıklıgı yasamıs olamazsın :) 420'ye 0 sayılır derecede yeni bir amoeba hussar aldım 2. el.İlanda da 18" yazmıs özellikle megerse direk özelliklerin tuttugu bir yerden kopyalamıs arka aktarıcı alivio kilitlenebilir maşa falan artı amoeba'lara ayrı bir ilgim var nedense (isminden sanırım :D )
Adam şirkette calısıyormus sagolsun güzel de paketlemiş uygun fiyata da geldi ancak ürünü kutudan cıkardıgımda direk kadro gözüme kücük geldi.Fazla fazla ölcmeye calısıyorum falan en azından 16" dir dedim sele borusunu kaldırırım dedim gidon ve pedalları takarken kadronun yazıldıgı yeri gevsettim bir baktım 14".İçim gitti o an zaten adam yüksek bir sele borusuyla tolere etmiş boyunu sordum adamın 1.65 demez mi :D cok zorladım ama olmadı tekrardan parcalatıp paketledim ve elimle adama teslim ettim bir ton eziyet ve hüsran.Sagolsun iadeyi ve hatasını kabul etti ama yorgunluk ve verdigim ulasım paralarının haricinde bisikletten uzaklastırması da cabasıydı :D konuyla alakasız oldu ama asıl hayal kırıklıgını duyunca kendininkine dua bile edersin diye düşündüm :) İstanbuldayım su an ancak internetteki fiyatlardan pek farklı vermediler.Özellikle sedona'da direk site fiyatını söylediler.Acıkcası bir uygunluk beklerdim.Kron xc 500 almayı düşündüm ki ona bile bütcem yetmiyor aslında.Hani kredi kartını kullanıp artan parayı elden vericem falan baktım adam max 10-20 lira birsey indiriyor.Yani elimi kolumu herkesin şikayet ettigi salcanoya yönlendiriyorlar.Pek fazla da secenegim kalmıyor edirneye dönünce sanırım artık zorunluluktan salcano alıcam cünkü artık kullanmak istiyorum :)