yalova -iznik - 200 km nin üstü

Scudo

Ali ATAY

Daimi Üye
Tepki
97
Kalabalık olursa zevkli olur ama bu turda kopmalar olur isin açıkcası turda performansı en düşük kendimi gördüm egerki arkada kalan birkaç kisi olsaydı kendimi birakirdim ama kalabalık olmadıgı ve herkesin kondisyonu bana göre iyi seviyede olduğu için geride kalan olmadi bende tempoya ayak uydurdum eğer bu tur tekrarlanacaksa performans Tur'u olacak gelecekler kendini ona göre ayarlasın!
Zaten çok kalabAlık olura ikiye bölünürüz o zamanda pek bir problem çıkmaz sınırlarımızı performanslilara göre zorlayip kol çıkarmaya gerek yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
samete katılıyorum gerçekten sistem tam anlamıyla oturtulduğu vakit pedalşörler az yorulur nitekim rüzgarsız bir yaz geçmeyecek galba karşıdan esen rüzgara karşı ip gibi gidilmesi öndeki adamın on dakikada bir değişmesi yalnız en kötü rüzgara esen köy dönüşünde rasladık bir den esiyor ve yön değiştiriyor bu tip esen rüzgara karşı çok uyanık olmak lazım aksi takdirde o rüzgar adama kaza yaptırır
sağdan soldan esen rüzgarlara karşı perdeleme yaparkende arkadan gelen araçlara dikkat etmek lazım adamlar ne yaptığımızı anlayamaz yola taşma durumu olabiliyor dar yollarda daha çok dikkatli olmak gerekiyor dönüşte yağmur hafif yağdı benzincinin orda mola verdik sonra hafif rampayı topukladık ben yokuş aşağı spinte geçtim ve arkama rüzgarı alarak ver allah dedim km saatim yoktu

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
maksimum hızımı görmüş oldum uzunca bi süre 65 km yle gittim maksimum 70 e kadar çıktım orhangazi ye inerken orhangaziden yalovaya dönüşteki rampadaysa yavaşladım yerler ıslaktı önümdede çağlar vardı mesafeyi korumak için 45 48 le indim vide araçlar hep arkamdaydı yola çıkamadım çok fazla çağlar çok sanşlıydı hiç araba geçmedi virajlarda onu :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
birbirinin performansı hemen hemen yakın olan pedalşörlerin grup halinde gitmesi gerçekten zevkli olmakta
baştan tempoyu yavaş tuttum ve gruptan çok geride kaldım bunu bilerek yaptım çünki en son ana bir spint yapmayı planlamıştım son atağı yalovaya yaparak orada gerçekten olayın ne olduğunu anladım açıkçası bu şu demek
kontrolsüz güç güç değildir maraton bisikletçiliğinde tur sonunda spint atacak gücün kalmalı

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
abi ben hep spin attım nolcak :) hiç bırakmadım ön grubu hep öndeydim :) kalın lastik ve converslerime rağmen bence güç değilde yani güç kesinlikle varda senin jantdaki sorundan dolayı sen yavaş geldin. kurtlar kapacak diye korktum bi ara :)

Tepki
50
İsim
Çağlar
Bisiklet
Scott
herkes kendisine göre bir strateji geliştirip ona göre enerjisini kullandı. sonuçta herkesin yalnızca kendisiyle yarışıp birbirine benzer performanslar gösterdiği çok keyifli bir tur çıktı ortaya. ortalama hızımızdan da bu çıkıyo ortaya zaten. geride kalanları beklerken terimiz soğumadı bile. Samet bu arada dediğin gibi orhangazi dönüşü inişte gerçekten şanslıydım, viraj giriş ve çıkışlarında hep arkam boş olduğu için geniş alıp frensiz kapatabildim...bu arada altınova önerisini yapan arkadaşa teşekkür edip bunu değerlendirmeye alalım derim; her ne kadar rampa performansım düşük olsa da...:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@samet_özdemir

evet
orta göbek he babam öttü hem sizin motivasyonu bozdu hem benim bu gün jantı götürüp rubleyi söküp orta göbeğin yağ durumuna bakacağız
bu prosedürü hep yapacağım sona spinti saklamak böylelikle daha az yorulmayı hedefliyorum 224 km bana patlamış az değil eve geldiğimde çakır keyf bir yorgunluk vardı
bir ara traktörle beraber balayı yaptın gördüm ona göre eksi puan verdim sana
şaka şaka :D :D :D :D :D
benim soyadım kurtcebe samet kurtlarla akrabayım
korkma kurt kardeşler beni hep sevmiştir

:D :D :D :D

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
abi traktöre takılmamdaki amaç adamı hayrete düşürmekti beni geçtikten sonra 5 dakika falan 36 km yle gitti tabi bende arkasında tutundum sonra adamı öyle bi geçtimki adam kesin benim için motormu var bunda demiştir :D beni görmedi çünkü adam :)

Ali ATAY

Daimi Üye
Tepki
97
bugun işe bisikletle geldim gene ama yolda bariz fark ettim ki yokuşlarda hiç zorlanmadan normal gidişime göre de bir kaç vites yüksekte çıktım! en son iznik turu benim için sağlam kondisyon oldu bunu bugun farkettim

Nostoc Domenica

Daimi Üye
Tepki
101
Köfteyi "Köfteci Yusuf"da yediyseniz güzergahınız yalova-gemlik otoyoluydu..

Doğru muyum..?

Tur duyurusundaki rotadan anlayamamıştım orası olduğunu..

Nostoc Domenica

Daimi Üye
Tepki
101
@çağlar kalaycıoğlu

Nasıl ama köfteleri..? :)

Biz oradan her geçişimizde kilo köfte yerdik.. Yetmezdi bir de evde yapmak için hemen yan tarafındaki yine kendilerine ait kasaptan hazırını alırdık..