Yaklaşık 1000 TL lik en iyi bisiklet?

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Oguzhan.Pilgir

Yanlış anladın. :) Öyle demek istemedim. Sadece alacağım bisikleti kısa sürede kararlaştırıp hemen almak istiyorum. Ben sizlerden sadece bisiklet önerisi istiyorum. :in:

Scudo
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
Yapmış olduğunuz yorum ve verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. :) Peki , bu hidrolik frenler konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Eğer Carraro yu alırsam ilk defa hidrolik frenli bir bisiklet kullanacağım. Hidrolik fren hakkında da bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler... :)

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
güvenirlilik ve sağlamlık açısından v frenlere göre daha iyidir,bakımı da çok kolay;bir sprey ile tüm tozu kiri üzerinden atabilirisiniz..

Mert.d

Üye
Tepki
4
Abi daha iyi oku veya araştır anlarsın çay,kahve olayını :) Yani demek istediğim aynı segmentteki carraro ile scott/trek vb markalardan Scott un bisikleti daha iyi olsa dahi cok profesyonel olmayan kullanıcı bunun farkına varamayacaktır.Yani boş yere daha fazla harcamaya gerek yok.Yani atıyorum A firması bir parçayı 100 liraya maleder x şekline sokar ve 150 liraya satar.Zaten onu ust firma yapan da o fiyata satmasıdır.Eger diğer firmalara aynı fiyata satarsa zaten onu A firması yapan şey kalmaz.B firması da aynı parçayı 100 liraya alıp y şekline sokar 120 liraya satar.İşte kullanıcıların buyuk bir kısmı bu x ve y arasındaki farkı anlayamadığından dogrudan firma isimlerinden A ve B ye bakar ve isme göre tercihini yapar.İşte ben ve bazı arkadaşlar x ve y arasındaki farkı veya benzerliği anlatmaya çalışıyoruz.Biraz karışık oldu ama :)

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
carraro olsun hidrolik disk olsun yolun güvenli olsun,keyfin süper olsun...:)

• Beğen
Tepkiler: Alper Kemal
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Emre Gözütok

Öncelikle yapmış olduğunuz yorumdan ve vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. :) Peki bana hidrolik frenler konusunda da yardım edebilir misiniz? Eğer Carraro yu alırsam ilk defa hidrolik disk frenli bir bisiklet kullanmış olacağım. Hidrolik frenin eksileri / artıları nelerdir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler. :)

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Mert.d

Pek bir şey anlamadım ama yine de teşekkürler. :) :) (( Bu arada hidrolik fren sorusunu yanlışlıkla iki kere sormuşum. :) )

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Alper Kemal

İllaki yağmurda çamurda sürersin bisiklete başladıktan sonra zevkli gelir böyle maceralar bu yüzden hidrolikler böyle şeylerden fazla etkilenmez.Ayrıca pabuçların janta sürtmesi gibi bir dert yok.fazlasıyla güven verici ,fren yapmak için serçe parmağınızın gücü bile yetiyor , v-fren gibi sürekli ayar,bakım istemiyor(yaparsanız sizin için daha iyi tabi ) . Son olarak gayet şekil duruyor bence :)

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Emre Gözütok

Peki hidroliğin ayriyeten bir masrafı var mı?

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Şöyle ki bakımını bisikletçiye yaptırırsanız pahalı. Ama nasıl yapılıcağını öğrenip, yağını falan kendiniz alırsanız bir kere ve uğraşırsanız çok pahalı değil. Fakat dediğim gibi sık bakım gerekmiyor. Yani nadir yapacağınız için o paralar verilir diye düşünüyorum. Ön+arka yağ değişimi ve hava alımı 25-30 tl gibi bir tutar sanırım. Yanlışsam düzeltsinler.

Alp Aksoy

Üye
Tepki
30
@Alper Kemal

Benim hidrolik fren açısından söylemek istediğim, önceden V frenli bisiklet kullanıyodum 2 haftadırda hidrolik frenli Daytona 436 kullanmaktayım. Çok zorlu parkurlarda inişler yaptım(dik mıcırlı yollar) ve gerçekten mükemmel performansları V frene göre. Ancak bisikleti aldıktan sonra sana 2 adet aparat veriyolar, bisikleti nakliye amaçlı taşıyacağın zaman genelde ön tekeri söktürürler, söktükten sonra balatalarının ayarları kaymasın diye o verdikleri aparatları balatalara sıkıştırmalısın, yoksa balatalar birbirine yapışıyo buda sorun oluyor...

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@Alp Aksoy

bu bahsettiğiniz parça nasıl bişe acaba?

bugün yeni bisikletimi teslim aldım, bana böyle bişe verilmedi. nasıl anlayabilirim takılı olup olmadığını?

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Oguzhan.Pilgir

bu çok yanlış zira mercedes'in A serisi, Audi'nin A2 serisi ve BMW'nin 1 serisi giriş modelleriydi bir ara bu markaların ve audi A2 ile Merc A serisi piyasadan çekildiler çünkü gerçekten dandiklerdi, BMW'nin 1 serisi ise daha bu yıl yenilendi ve yenilenmeden önce geçen yılının başlarında çıkan 1M sedan dışında serinin hiç bir modeli beğenilmedi. A2'yi zaten bilen bile çok azdır tam bir hüsrandı. Merc A sınıfınn da pek hüsrandan kalır yanı yoktu. Sanmayın ki diğer markaların kaliteleri 20-25 sene önceki gibi bu 3 almandan uzak. BMW 1.6 motorlarını Peugeot'dan alıyor, Merc Renault ile anlaşma imzaladı ve hem ortak platform hem de motor kullanacaklar. Audi zaten VW grubun dolayısıyla A3 ile Skoda fabia'nın aynı platformda üretildiğini zaten biliyorsunuzdur. E peki bunlar kalitesizlermi hayır değiller ama çok abartılacak üreticiler değiller artık. Sonuçta ben normalde 45-55000 tl'ye full alacağım küçük bir hatchback araca 45-50000 euro ödüyorsam ve aldığım her opsiyon en az 1000 eurolarla fiyatlandırılıyorsa bırakta kaliteli olsun biraz yani ama inan teknik olarak aradaki fiyat farkına hiç değmeyecek bir kalite farkı var artık.

Ama ana konuya dönecek olursak; tüm saygımla söylüyorum; o kadar da abartmayın sizin marka sevdanız biraz takıntı haline gelmiş sanırım. Giriş ve orta sınıf modellerde performans aşağı yukarı aynıdır ve bence fiyat/performans oranı olarak carraro daytona'dan daha iyi bir bisiklet yok şu an piyasada

Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Alp Aksoy

Peki sevgili arkadaşım, bu parçaları sadece Carraro 436 damı veriyorlar, yoksa tüm mtb ler için geçerli mi? İlk defa böyle bir şey gördüm.. :)

Alp Aksoy

Üye
Tepki
30
Tam bilmiyorum ama bence bütün Hidrolik disk fren sistemine sahip bisikletlerde vermeleri gerekir, bisikleti alırken mutlaka sor. Ayrıca hidrolik disk fren seçmeni öneririm, ağırlıklar(diskler) tekerlek merkezinin ortasında olduğu için bisiklet sanki yere yapışıyor, fren performansıda mükemmel. Carraro 436'nın ağırlığı 14,8 kg

• Beğen
Tepkiler: Alper Kemal
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@Alp Aksoy

Yorum için teşekkürler .Ağırlık benim için o kadar da önemli değil aslında ama yinede sormak isterim. 14,8 kg bu bisiklet için fazla mı ağır/ Sürüşte herhangi bir rahatsızlık verir mi? Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum... :)