Yaklaşık 1000 TL bütçeyle şehir bisikleti önerisi

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
Merhaba şehir içi kullanım için 1000 TL civarına alabileceğim sabit maşalı, alüminyum kadrolu bir bisiklet arıyorum. Carraro 702 modelini inceledim lakin daha sonra Carraro Sportive modellerini gördüm, bazıları ile çok az fark var. Örneğin Sportive 323 modeli 1000 TL, 702 modeli ise 900, 323 modeli 24 vites, bunun dışında bir farkı var mı acaba? Sportive model mi almak lazım ya da başka marka model önerilerine de açığım...

Scudo

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
bianchi touring 821 sedona 410

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
Sedona 410 1300 TL'nin üzerinde maalesef, ben 1000 TL civarına alüminyum kadro, sabit maşa, V fren, 48-50 kadro f/p bir bisiklet arıyorum. Kalite, fiyat performans farkını anlayabilecek bilgiye ve tecrübeye sahip değilim maalesef...

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@beytepe

Claud Butler Urban 100
(link)
Çelik maşası dışında iyi bir bisiklet
kalan paraya da kask , eldiven , aksesuar alırsın. Bisiklete harcadığın kadar güvenliğe de harcaman lazım.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@beytepe Nakit alırsan belki 1200 kadar inebilirler.

200 TL fark ile bir çok parçada kalite kullanmış bir bisiklet almış olacaksın. Kaldı ki Sedona müşteri hizmetlerinde sorun yaşayacağınıda sanmam. Hafif bir bisiklet bu arada !

(link)

İlgili konuya bak bi.

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
@Arseyus teşekkür ederim bilgiler için. İncelemeyi okudum kaliteli olduğu belli. Kafama şu takıldı bir de Kastamonu'da ikamet ediyorum ve maalesef servis noktası yok burada. İnternet üzerinden de hep 1300 TL üzerinde satılıyor. İç bacak boyum 81 cm, kadro olarak farklı yorumlar var. Kimisi 48 kimisi 52 alın demiş, bu konuda da aydınlatırsanız çok sevinirim.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@beytepe Büyük bir ihtimal ikiside olur. Yalnız bu işler kağıt üzerinden olmaz. Bir bisiklet buluacaksın kadroyu 2 bacak arasına alacaksın ve dimdik duracaksın tabiri caizse kasık bölgesine temas varsa büyük kadro almışsın demektir eğer 4 parmaktan fazla bir boşluk varsa yine yanlış bir kadrodur. Kasık bölgene temas etmeme şartı ile aradaki boşluk'ta 4 parmağı geçmeyecek. Bana sorarsan 2 parmak boşluk varsa idealdir. Kısacası denemeden internetten bir sipariş verme.

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
Bugün 48 cm bir Carraro denedim ayak uçlarım yere değdi, bu durumda 48 uygun sanırım ? Yalnız seleye oturmuş halde denedim orada... Bir de maalesef yaşadığım yerde hatta yakın illerde bile Sedona yok, ancak Ankara'dan alabilirim.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@beytepe

Erkek verisyonu bulamadım kadın verisyonunu attım yanlış anlaşılmasın :D

888baae2e8ea65cfa2673664739b9e5a.jpg

Bisiklet üstündeki duruşun bu olucak. Kadro ile senin tabiri caizse kasık dediğimiz bölgene en fazla 4 parmak boşluk olucak. Yani o kadro senin kasık bölgene çarpmasın. 52 kadro bölge çarpabilir dolayısıyla bir bisiklet bulup aynı bu şekilde denemen lazım. Anlamadığın bir nokta varmı?

Bu arada 4 parmak boşluk olması şart değil 1-2 parmak boşluk olsada yeter sadece 4'dü geçmesin.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
Teşekkür ederim bilgiler için yarın açık yer olursa gidip bir kere daha kadro olayını deneyerek kesinleştireceğim. Şu an 3 model arasında kalmış gibiyim. Carraro Sportive 323, Salcano City Wind 40 ve Sedona 410.

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
@Adem Gül Kastamonu'da yaşadığım için 2. el bakma şansım pek yok, o nedenle sıfır alacak gibiyim.

Tam Salcano Wind 40 almaya karar vermişken forumdaki salcano markası neden kötüleniyor konusunu okudum. Servis problemlerinin yaşandığını ve marka ile ilgili kalite sorunlarını okuyunca da soğudum biraz. Gönlümde Sedona 410 vardı açıkçası ama onu da 1300 TL altına bulamadım ve bulunduğum şehirde servisi de yok. Bu durumda ne yapacağım iyice kafam karıştı ? City Wind özellik olarak oldukça iyi aslında; 27 vites altus-acera kullanılmış, 13 kg ağırlığı var ve Continental lastiklere sahip. Fiyat ve özellik olarak bulduğum en iyi bisikletti... Şimdi de Bianchi Touring 827 modeline bakıyorum (1000 TL), yine 27 vites altus kullanılmış, michelin lastikleri var. Bir de 850 TL'ye Carraro 702 var, 21 vites, 16 kg, tourney vites artı olarak çamurluk, ön-arka far, sele donanımı var. Kafam çok karıştı... 1300 küsür verip servisi olmayan Sedona'yı mı alayım ? Yoksa eleştirileri bir kenara bırakıp Wind 40 mı ya da Bianchi-Carraro'lar mı ?

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
Aynen sizin kıstaslarınızla geçen hafta bir seçim yapmak durumunda kalmıştım. Mosso Legarda 1621 mdm, Carraro sportive 323 ve Sedona 410 arasında kalmıştım. Gönlüm Sedona'dan bütçem Mosso'dan yanaydı. 890 TL'ye Mosso, 950 TL'ye Carraro 1,250 TL'ye Sedona buldum. Carraro'yu denedikten sonra çok hoşuma gitti. Açıkçası ilk başta hiç aklımda yokken listeme aldım. İki gün dolandıktan sonra tesadüfen sıfır Scott Subspeed 40 şehir bisikletini çok cazip bir fiyata buldum. Sedona'dan daha ucuza geldi o kadar söyleyim. O yüzden bütçemi zorlayıp tereddüt etmeden Scott aldım. Bu fırsatı bulmasaydım herhalde Carraro alırdım. Ama bütçe kısıtı ile karar vermek çok zor oluyormuş sizi anlıyorum. zira sürekli bir üst basamakta bir bisiklet gönlünüzü çeliyor olacak. İnşallah gönlünüze göre bir bisiklet almak kısmet olur. Allah kazasız, belasız keyifle pedallamayı nasip etsin.

beytepe

Üye
Tepki
1
İsim
Kenan
Bisiklet
Sedona
@şamilkafkas yorum için teşekkür ederim. Hayırlı olsun güzel denk gelmiş size. 850-1000 arası Carraro alabiliyorum, lakin 13-16 kg ağırlığında ve Tourney 21-24 vites oluyor, 1300 üstüne çıkınca da sram-altus-acera 24-27 vites ve 11-12 kg ağırlığında alınabiliyor. Çıkmaya gerek var mı yok mu onu da tam bilmiyorum aslında. Sedona 410 mart ayında 1100 TL'ye alınabiliyormuş şimdi 1300 üstünde maalesef. Ben de bir de 15-16 kg ağırlığında bir ufaklık var taşıyıcı aparat ile onu gezdireceğim, o nedenle almışken biraz kaliteli bir şey istiyorum...Zor iş karar vermek...

Yorum yapan yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Bütçemi zorladım, servisinin olmamasını da kurulumdan başka sorunum olmaz inşallah diyerek bir kenara bıraktım ve 1220 TL'ye 6 taksitle Sedona 410 siparişi verdim.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Tepki
3
İsim
Şaban D.
Bisiklet
Sedona
Sedona 410 iyi seçim olmuş. Hayırlı olsun güle güle kullanın.