Whistle W900 - Offspring

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Arkadaşlar sonunda tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak canafarıma bugün kavuştum :)

Kendisi Auminyum custom tube gövdeye sahip, tasarımı ve hatları çok şık. Sürüşüde oldukça rahat. İsmini Offspring koydum çünkü bisiklete binerken mp3 player'ım full Offspring parçalarıyla dolu.. ( Mütiş gaz veriyor.. :rolleyes: ) herneyse Offspring'in özelliklerine gelelim..

Renk : Kırmızı-Siyah
(Resimde nekadar turuncumsu gözüksede.. Telefonun dandikliğinden kaynaklanıyor.. )
Göbekler : Deore
Ön, Arka Disk : Deore LX (Hidrolik Disk)
Frenler : Deore LX Hidrolik
Vites : Deore LX Rapidfire Plus
Ön Aktarıcı : Deore
Arka Aktarıcı : XT
Aynakol : Deore
Maşa : Rock Shox Tora (Remote Kilitli)
Spd : Shimano çift taraflı (istenildiğinde normal pedal takılabiliyor)
Barend : Karbon Scud
Computer : Sigma DTS 1706 HR (Kablosuz, nabız ölçerli)
Sele : Nisene Sport
Jantlar : Mavic XM 317 Disc
Lastikler : Maxxis Tomahawk
Aydınlatma : Pro 8 led
Mp3 : Sony 2 Gb.
Spd Ayakkabı : Sidi MTB Competition Sole
Kask : Trek Interval 2
Eldiven : Sedona

Aksesuarsız ağırlık : 12.5 kg
Aksesuarlı : 13.7

Bu arada spd ile ilk günüm.. eve varmadan biryerde durdum, tek ayağı çıkardım ancak nasıl olduysa ağırlığım bir anda diğer kilitli ayağa doğru yöneldi ancak çıkaramadım.. direne direne, yavaş yavaş yan yattım :D alışana kadar olacak sanırım bu tip şeyler, hayırlısı...

Spd'nin büyük rahatlık olduğunu söylemeliyim.. performansta hissedilir derecede artış ve rahatlık var..

neyse fazla uzatmayayım işte resimler.. :)
http://img521.imageshack.us/img521/8214/whistleeeeepk7.jpg

Herkese iyi forumlar, kazasız belasız sürüşler, sevdiklerinizle beraber, sağlıklı günler dilerim!

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Şener'cim merhaba

Ya alırken görmemişsin herhalde. Ama ben bir dost olarak sana hatırlatayım. Herhalde senin bu bisikletin, bisikletçide dururken 150 Kg ağırlığında bir müşteri bisiklete binmeye çalışmış ve kadroya oturup senin kadroyu eğmiş.:eek: :D :D

Benden sana sölemesi.:D :D

Güle güle kullan bisikletini süper birşey. Hatasız, kazasız, neşe içinde binmeni dilerim. ;)
Spd lerede bir haftaya kadar alışırsın.

Sevgi ve selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: rochas

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Deme Ender abi kazıklandım yani! :eek: neyse ben çekiçle düzeltmeye çalışırım birazdan.. :D

Deniz bak bir turdan fazla vermem ona göre :p ( Tur nedemekse.. kimi alır köşeden döner gelir kimi gider akşama gelir :D .. küçükken çok başıma geldi alıp giderlerdi bisikleti abiler hihihihi)

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Yarın çekiç falanda getireyim yanımda düzeltelim bisikleti düzeltebildiğimiz kadar:D
Şener abi ayakkabısından kadrosuna kadar çok uyumlu olmuş bisiklet görüntü açısından.Şimdi detaylı inceleme fırsatım oluyor bisikleti gerçekten çok güzel.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
şener'cim çok süper uyumlu olmuş çok iyi seçim çok rahat edeceksin güle güle kullan .. aradaki farkı şimdi daha iyi anlayacaksın ..:)
pedal kilitlerini alışasıya kadar en gevşeğe getirmeyi ve pedal aşağıda iken daha rahat çözeceğini unutma:rolleyes:

kazasız belasız kullanman dileğiyle :)

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Teşekkürler Ender :)

Hakan abi teşekkür ederim, ben düşerken kilitli ayak yukarıdaydı sanırım oyüzden de çıkaramadım :D .. Dediğin gibi, hem bisiklet değişti hemde ayakkabı vs.. bisiklet sürüşü iki kat konforlu ve zevkli hale geldi benim için. Bu kadar fark edeceğini tahmin etmezdim.

Bir dipnot: Bisikletin kadrosunun altında "MADE IN TURKEY" yazıyordu.. yani Whistle Türk malıymış, ilk defa duydum doğrusu.. bende etiketi söküp özenle bisikletin önüne görünür biryere yapıştırdım. Demekki bizimkilerde Trek gibi kaliteli kadrolar üretiyormuş da haberim yokmuş, gurur duydum doğrusu :) birde shimano kalitesinde bileşenler üretseler daha da güzel olacak.

Fark ettiyseniz kadronun üzerinde "ALIKUT" yazıyor, jeton yeni düştü :D

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Bisikletin renk uyumu(kırmızı ve siyah'ın uymu)müthiş
En sevdiğim renklerdendir
kadro,maşa sele ve lastiklet güzel uyum sağlamış
güle güle hatasız,kazasız sürüşler dilerim
tekrar hayırlı olsun
saygılar

• Beğen

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Şöyle bir şey okudum..

-- Alıntı --
ürün bianchinin geçen yıl %50 hissesini aldığı atala tarafından amerika pazarı için üretilmiş safkan bir italyan. bianchi türkiyenin made in turkey yazısı ile ilgili olarak açıklaması;...hmm..efenim şimdi ürünün kolileme ve dağıtımı bianchi türkiye tarafından yapılıor...o yüzden yasal olarak yapıştırmak zorundayız :)
-- Alıntı --

Böyle dedikodular var.. gerçeği bilen varmı?

ReSuL

Forum Demirbaşı
Tepki
83
bisiklet gerçekten çok güzel görünüyor...hayırlı olsun güle güle kullanın

• Beğen

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Oncelikle hayirli olsun yeni bisikletin, kazasiz belasiz pedallaman dilegiyle.

Bianchi olayina gelince evet dogrudur, burda montaj yapilarak satiliyor.

Sener nacizane bir kac tavsiyem olacak bu arada. Barendler (boynuz) cok fazla dik, bileklerini yorar. Biraz indirmeni (boyunla paralel olmasini tavsiye edebilirim) oneririm. Ayrica gidonu da biraz one dogru cevirirsen iyi olur. Daha rahat, kontrollü bir surus elde edersin.

Tekrar hayirli olsun.

• Beğen

lacordelio

Üye
Tepki
92
sevgili şener...vallahi harikaymış yeni makine...güle güle kullan...renkler harika.süper allah içine sindirsin.denizden önce ben 1 tur atarım valla ona göre.:):)

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Donanim saglam olmus :) LX hidrolikler, tora, jant seti vs vs hepsi iyi parcalar.

Kullanim tarzina uygun olarak SPD pedal tercihi de gayet mantikli.

Bu canavarla iyi gunlerde gezip yeni yerler kesfetmenizi diliyorum :) ;)

• Beğen

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Offspring oldukça fiyakalı görünüyor Bir gezide yakından görme fırsatı yaratırız dilerim.
Güle güle kullan, kazasız belasız, keyifli sürüşler...

• Beğen

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim :)

Aydın selam, barendleri en rahat ettiğim şekilde ayarladım ancak boyumla nasıl paralel olmalı onu tam anlayamadım... Birde gidonu öne nasıl alacağım? yani eğimi aşağı değilde öne doğrumu olmalı? ozamanda kadro boyu uzamış etkisi yaratmazmı? çünkü kadro boyu bana tam.. öne doğru çevirirsem en az 1 inch fark eder sanki.. ( kadro boyu ile ust kadro uzunluğuda orantılı olarak uzuyor diye biliyorum ama.. ) gereğinden fazla eğilmek de istemiyorum çünkü bir önceki atala bisikletim 19" idi.. uzun yolda eğilmekden belim kırılmıştı.. :)

Bianchi fabrikasında üretilmiyormuş bile.. sadece kolileme ve dağıtım.. montaj dahi değil yani.. Ben kadro Türkiye'de yapılıyor diye sevinmiştim ama malesef değilmiş.. yapıştırmaları bile burda yapılmıyor demekki, çünkü hepsi cilanın altında.. sanırım alikut başka bir alama geliyor :D ( Ali Kut diye bir şahıs da yok ortada yani hehehehe )

Kutlu gelmezsen akşam yok sana tur falan ona göre ;) ( ne diyorum ben zaten gelmezsen binme imkanın olmazki... ) neyse ben yine tehtidimi yapayimda :D

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Sener boyundan kastim senin fiziksel boyun degil gidon boynu idi :) Gidon boynunun yere yaptigi aciya gore barendi de uc asagi bes yukari ayarlarsan rahat edersin demek istemistim. Ozellikle yokus cikislarinda barendlerinin mevcut hali bileklerine asiri yuk bindirir. (Bileklerin garip bir acida kalir cunku)

Gidonun duz bir gidon degil, hafif bir acisi var ve su haliyle o aci geriye dogru (seleye oturdugunda) onu birazcik one dogru cevirirsen gidon biraz daha kontrollu olur kanaatindeyim. Ama sen rahat ediyorsan problem yok. Zaten zaman icinde de kendine uygun konumlari bulacaksindir. Birazcik yol yapman gerekiyor ki nerelerde sorun yasiyorsun bulasin.

Tekrar hayirli olsun.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Hayırlı olsun...Gerçekten de canavar gibi...Diğer malzemeler de hayırlı olsun...:)Özellikle ayakkabıların...:D

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
hayırlı olsun güle güle kullan.

resimde gördüğüm önemli bir eksiklik var bilmiyorum resim çektirmek içinmi çıkarttın ama senin bisikletin acil kadro koruyucusuna ihtiyacı var.

• Beğen

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Güzel bisikletmiş gerçekten de hayırlı olsun güle güle kullan..

özellikle akşamları alsancak tarafında tur yapmayı düşünürseniz bana da haber verirseniz ben de katılayım. kimse yok diye bi türlü çıkamıyorum.

• Beğen