Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiyede pedal bastınız en zor veya uzun yokuşları

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.349
Birkaç yıl önce Bodrum-Gökova-Marmaris ücgeni içinde gezince hayatım boyunca hatırlayacağım Ören'den sonra zor ve uzun bir yokuşta bulundum.O kadar zor ki bisikletim dakikalarca iktirdikten sonra,bir kamyon durdurup son metreleri kamyonla bitirdim.
Siz de mı hafızanızda kalacak uzun zorlu yokuş mu tırmandınız?

Scudo
Denizli-Buldan Süleymanlı Yaylası
Denizli-Kefe Yaylası
Denizli-Çökelez Dağı

Burlara ilk çıktığımda düz duvar sanmıştım ayrıca temmuz-ağustos aylarında çıktık. Birde Hayrettin köyü var gidiş geliş 160 km bu yaz oraya gittik köye varırken çok dik yokuşlar var.

Denizli yeryüzündeki çöküntülerle oluştuğu için gidiş-geliş hep rüzgar ve yokuş oluyor.

Bisikletle çıkmadım ama muğladaki sakar rampası en baba rampalardandır.Tofaşlar zor çıkıyor :D

Çamlıhemşin-Ayder yaylası arası 17 km. 300 meterden 1350'ye. Yaklaşık 80 km yol gittikten sonra tırmanmıştım. Çok zordu ama başardım :p

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
altınoluk tarafından kaz dağlarına bi tırmanın hele bi göreyim ben denedim gördüm hemde temmuz sıcağında hayatımdaki en büyük hatalardan biriydi
erkekliğe halel gelmesin diyede dönemedik,gerisini anlatmayayım:)

İzmir - Karşıyaka - Karagöl yokuşu 23km . Başlangıcı oldukça dik . İzmir'de bisikletçilerin oldukça tercih ettiği bir rotadır. Köpekleri meşhurdur.

Yıllar önce burada Türkiye Şampiyonası düzenlenmişti , yanlış hatırlamıyorsam .

istanbulda da yokuştan inilmiyorki zırt pırt araba çıkıyor.5 km/h de yokuş iniyorum :)

Emet-Simav arasında 1450 metrelik gölcük dağı geçidini aşarak yol almıştık. Rüzgar kafadan estiği için bayağı zorluydu. Bir de Mudurnu'dan Abant gölüne tırmanmıştım ama bunun kadar zorlamamıştı o yol. Sizin bahsettiğiniz Ören-Akbük yolunu da geçmiştim. Ören sonrası yolun eğimi çok düzensiz olduğu için gerçekten yorucu bir yol.

@Barış Kılınç

Evet;adını unuttum:Ören-Akbük arasındaki yokuşu.
Siz ayak yere koymadan tırmadınız mı?
Yazlığım türk komşuları çok sportif olduğumu düşünüyorlar ama iyi idmanlı olan biri durmadan onu tırmanır.
2 yıl once dünya turu yapan 3 tane genç evimde Ankarada kaldılar.Hava kararmadan önce biri Eymir Gölü gormek istedi.Eymir gölü-Turan Güneşi Bulvarı arasında kısa ama dik bir yokuş var.Onu düz yolda yürür gibi tırmandı.

@Ali Menemen

Bunlara ek olarak Göveçlik-Babadağ yolu. Yaklaşık 8-10 km düz duvar gibi. :)

@Hasan Kuru
Orası o kadar değil, en azından etrafta yeşillik ve bol su olduğundan rampa koymuyor :)

didimde akbukden basşayıp dağ koylerımı gezdıgım zaman yaklasık 3 saat tırmanıs la gecmıstı =/ o kadar dıktıkı sılk lastıklerım asvalt olmasına rağmen ilerlemiyordu süreklı yerımde sayıyor patı cekıyordum ve elımde tırmanmıstım =)

Trabzon heryer yokuş heryer bayır özellikle meşhur ortamahalle tarafları gezinilip görülecek yerler tırmanışları çok zevkli

kartepe....
14 km cillop asfalt sonrası stabilize ve kayalıklı toprak yol eğim hemen hemen her yerde 9 ...
ilk 14 km boyunca sadece rampa var tek düz yol yok .....

toplam 21 km ....

Şimdi sizin yazdıklarınızın yanında benim söyleyeceğim çoçuk işi gelecek ama;
İzmirde Ülkü sinemasının - Yahudi mezarlığı - dayko - yıkıkkemer - evka DMO lisesi ayak koymadan çıkmıştım. Öğle sıcağı kavurmuştu. Benim çıktığım en dik yokuşum bu.

Geri