Tur bisikleti için sele önerileri

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraf gözükmüyor. facebook fotoğrafları gözükmüyor bildiğim kadarıyla.

Scudo

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
@Eser Sevinç

Biraz önce monta ettim.. Fakat şekil olarak sizinki gibi durmadı, arka taraf biraz daha havada, ön taraf daha yere doğru gibi durdu sanki.. o şekilde bir sakıncası olurmu ki ?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sarper Salt

Ön taraf yukarıda olmalı, normal seleler gibi değil, ucu eğik veya düz olunca daha rahatsız hafif yukarı kalkık olmalı, selenin arka kısmına oturucaz diğer türlü devamlı selede öne doğru kayma eğilimi oluyor ve rahatsızlık veriyor, brooks sele kullanan bisikletlere bakarsan hepsinin ön tarafı yukarı doğru bakar, kimisi fazla kimisi eksik ama doğru şekli ön taraf arka kısma göre daha yukarıda olmalı.

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
anladım o zaman biraz daha uğraşayım çabalarıma rağmen pek öyle olmadı ama usulüne göre olmasında fayda var sanırım..

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Benimde Brooks B17 Special Honey selem geldi bende paylaşayım dedim, hazır burada herkes toplanmışken burada da fotoğraflarım olsun..

(link)(link)
(link)(link)
(link)(link)

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sendeki modeli bakır perçinli modeli, güle güle kullanın. Bakım setinde ne kadar sürede bakım yapmayı tavsiye ediyor?

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
İngilizcem iyi olmadığı için bir süre yazıyor mu bulamadım. Fakat bakımın gerekli olması için selenin kirlenmesi ve derinin kurumaya başlaması gerekiyor, amaç derinin kuruyarak çatlamasını önlemek. En önemli nokta ıslanmaması gerektiğini yazıyor herkes. Bir sitede 6 ay da bir bakım yapılması gerektiğini yazıyordu..

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet kesinlikle ıslanmaması lazım, kösele deri olduğu için ıslanınca şişme yapar bozulur gider, ben sele altı çantasına çöp poşeti koydum ne olur ne olmaz :) eğer belirli bir süre yazmamışsa muhtemelen derinin rengi matlaşmaya başladığında bakım zamanı gelmiş demektir, bakım seti almadım, şuan kararsızım badem yağı da aynı işi görür gibime geliyor.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bu aralar bir Brooks patlaması oldu sanırım. Turda geçirdiğim kazada Sportourer selem kırıldı, gözlük, eldiven ve kask üçlüsünde de hasar var. Yani hepsini yenilemem gerekiyor. Bundan dolayı seleye ayıracağım bütçeyi biraz düşürmeliyim. Brooks düşünüyordum fakat fiyatına göre yüksek performanslı bir ürün tercih etmek zorunda kalıcam sanırım. Önerileri halen bekliyorum.

cenktamay

Daimi Üye
Tepki
265
Bisiklet
Canyon
Trek 7.5 fx im icin Brooks Special b17 me kavustum nihayet..

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Ben de bu başlıktaki bilgilerden ve çıktığımız Karadeniz turunda dünya turu yapanların hepsinde görmemden dolayı Brooks B17 sele siparişi verdim. Geçen haftaiçi elime ulaştı, dün de ilk defa kullandım. Rahatsız değil, eski selemden daha rahat ama alışmaya ve biraz ince ayara ihtiyacı var sanırım.

Asıl söyleyeceğim akşam buradaki bisikletçim İsmail abinin yanına uğradım, uğramışken selemi de gösterdim. O da bizde de benzeri vardı dedi, gösterdi birebir Brooks taklidi, kösele, üstünde üç delik ön ve arkada çelik perçinler var, önde yine ayar için vida yeri, birebir kopyalamışlar Brooksun altı yaylı geniş olan modelini, şuna benziyor biraz; (link)
Tayvan malıymış ve fiyatı da 30 TL imiş. Seleyi almadan önce bilseydim, kesinlikle denerdim, sonuçta 5'te 1'i fiyatında bir sele ve iş göreceğine inanıyorum. İlgilenen olursa detaylı fotoğraflarını çekip koyabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

cosworth

Üye
Tepki
89
hocam brooks taklidi seleyi merak ettim resim vs görürsem düşünebilirim

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Merhaba,
Şu bir kaç gün içinde uğrayabilirsem İsmail abinin oraya fotoğraflarını çeker koyarım, iletişim bilgilerini de veririm.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
2.934
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti :in:

Tepki
7
(link)
Bundan aldım. Tavsiye ederim. Rahat olmasına rahat fakat uzun turlarda nasıl olur bilemiyorum.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
ortasi yarik olan selelerin baskiyi daha dar bir alana yayarak rahatsiz ettigini okumustum.ancak jel olmasi da bir avantaj tabi

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
Merhabalar,
Dün akşam bisikletçi İsmail abinin yanına uğradım, selenin fotoğraflarını çektim, cep telefonuyla olduğu için çok net olmayabilir ama sele hakkında bir fikir verir sanırım. Şuradan görülebilir. Büyük halleri için fotoğrafa tıkladıktan sonra işlemlerden fotoğrafı indir demek gerekiyor: (link) Fotolara erişimle ilgili sıkıntı olursa bildiriniz.

Biraz dede selesine benziyor, ama rahattır sanırım, köseleden yapılma, altta ayar vidası var. Önde 1 arkada 2 yayı var. Ortasında eski tipi sele borusuna bağlandı için vida yeri var ama o çıkartılıp alttaki iki demir bizim tarz selelere bağlanabilir sanıyorum. İlgilenen veya daha fazla bilgi almak isteyen olursa olursa İsmail abinin telefon numarası 0541 3573088, bu da web sitesi: (link)

@Eser Sevinç

Mutlaka.. Performans olarak Brooks'un yarısıdır belki ama fiyatı 5 hatta 6'da 1'i olunca fiyat/performans olarak Brooksun önüne geçebilir. Alternatif olarak söylemiştim ve Brooks almadan önce görseydim alıp denerdim muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Aslan 1981

Emre abim teşekkür ettim fotoğraflar için, tam dede selesi gerçekten ama fiyat çok makul aslında alıp denenebilir :) Bende Brooks için haber bekliyorum bakalım...