Trek Emonda gidon geri çağırma ve yaşadığım süreç.

FLoqi

Üye
Tepki
162
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek alatinden bende 12bin € ya bisiklet aldım. Adamlar malı satıncaya kadar tanırlar ondan sonra umurlarında olmaz.

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.545
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu biraz farklı dala kaymış gibi olacak ama 2018 senesinde Mitsubishi ASX araç satın aldım (ikinci el olarak) Araç 2013 modeldi. Aradan 5-6 ay geçtikten sonra silecek deposundan su kaçırdığını farkettim. Nasıl değişecek diye forumlarda dolaşırken birden Mitsubishi nin geri çağırma yaptığı araçlarda silecek pompasının, deposunun ve ekstra olarak bagaj amortisörlerinde gözlenen ufak bir sorundan kaynaklı ücretsiz değişim yapıldığını gördüm. Mitsubishi Haramidere Askale ye gittim şase de kontrollleri yaptılar ve yaklaşık 6 senelik aracımda tüm parçaları ücretsiz olarak değiştirdiler. Bu da böyle bir hikayemdir. Boşuna Japon abi demiyorlar.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.432
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabrınıza hayran olmamak mümkün değil. Ben olsa nasa, bm ve amerika başkanı dahil herkesi ayağa kaldırırdım.

Umarım gösterdiğiniz sabrın mükafatını fazlası ile alırsınız.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok geçmiş olsun. Ben bir ürün için talepte bulunurken direkt savunmaya geçen satıcıları bir türlü anlamıyorum. Bi dinleyin, bi anlayın, bi araştırın. Bilmiyorsanız yorum yapmayın. Haberimiz yok görüşelim size dönüş yapalım deseler n'olur?... Yazık.

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Nerede kalmıştık 😊

17 Ocak tarihinde hikayeyi yazıp en son 13 Ocak tarihinde mail atıp cevap alamadığımı yazmışım. 19 Ocak tarihinde tekrar mail atıp hatırlatma yazdığımda Amerika’dan dan karbon gidon bulamadığı için Alü gidon gönderdiğini karbon gidon bakmaya devam ettiği ifade eden mail geldi. 30 Ocak tarihinde bir gelişme var mı? diye mail attım ve 31 Ocak tarihinde Karbon gidon ve gidon boğazını bulduğunu, şu anda gümrük sürecinde olduğunu bildiren mail geldi.

Trek Tr İzer Bey’i 11 Şubat tarihine kadar 2 şer gün ara ile arayıp haber almak istedim. Telefonlarını açmadı ve geri dönüş yapmadı. 11 Şubat günü whatsapp’dan mesaj attım geri dönüş yapmadı. Alatin web sitesinden iletişim kutusunu doldurarak malzemelerden haber sordum dönüş olmadı. Trek Tr İzer Bey’in ticari, etik ve insani değerlere uymayan bu davranışını kınıyorum.

Trek Tr İzer Bey ve Alatin bisiklet ile irtibatlanmak mümkün olmayınca rotayı İzmir Trek bayii Sundu Bisiklete çevirdim. 8 Şubat tarihinde aradım yazdım. Bana Amerika’dan gelen mesaj bu Trek Tr ile iletişim kuramıyorum beni bilgilendirir misiniz dedim. Not aldık dediler. 14 Şubat tarihinde tekrar bilgi sordum. Alatin’den bir kargo geliyor sizin ürünler gelince bilgi vermek istedim diye dönüş oldu. 15 Şubat tarihinde kargo geldi mi diye bilgi sordum ve geldiğini söylediler. 16 Şubat tarihi için randevu aldım ve geçici gidonlarımı taktırdım. Tüm süreç boyunca sormadan bilgi sahibi olamadım.

Ağustos 2022 de başlayan sürecin 1. Aşaması olan geçici gidon ve gidon boğazına 16 Şubat 2023 tarihinde kavuştum. Süreç 6 ayımı aldı ve daha gerçek gidonlar gelmedi. Bir değişiklik olmaz ise 2 ay sonra yani Nisan ortasında gerçek gidonlar gelecek umarım. Israrcı ve takipçi olarak tüm dünyada ki benzerleri gibi geçici karbon gidon ve gidon boğazına sahip olabildim.

Nisan ola hayrola.. Hak verilmez ALINIR sözü bu coğrafyanın kaderi maalesef.Ekran görüntüsü 2023-02-17 071051.pngWhatsApp Image 2023-02-17 at 09.31.02.jpeg

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.225
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni bir müşteri gibi yazacaksın xxx bisikleti almak ıstiyorum diye bak nasıl anında geri dönüş yapıyorlar, hatta bir kaç gun sonra kendileri ayıralım mı halen düşünüyormusunuz diye siz yazmadan onlar size yazıyor. Bizzat tecrübe edilmiştir 🤣

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben wiigle dan kadroset almıştım. sele borusunda sorun çıktı. mail attım. foto video istediler. incelediler, sonra kadroseti bize gönder dediler. gönderdim. inceleme yaptık hatalı ürün olduğunu tespit ettik dediler. istersen yeni kadroset ya da kadosetin parasını iade edelim dediler. üstelik garanti için geri gönderdiğim kadrosetin kargo ücretini de bana ödediler. tüm bu süreç bir ay gibi bir sürede tamamlandı. ben bu kadroseti giant, trek vs türkiyeden alsaydım aylarca sürünürdüm eminim... sosyal medyada takipçisi olan biri olsanız hemen çözerlerdi ama işleri güçleri reklam boş işler.. sizin yaşadığınız bu soruna benzer durumu giant markasında da jant değişimi için yaşamıştı forumdan bi arkadaş. bilmiyom ne yaptı. aylardır jant bekliyordu.

altayfun

Aktif Üye
Tepki
373
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni bir müşteri gibi yazacaksın xxx bisikleti almak ıstiyorum diye bak nasıl anında geri dönüş yapıyorlar, hatta bir kaç gun sonra kendileri ayıralım mı halen düşünüyormusunuz diye siz yazmadan onlar size yazıyor. Bizzat tecrübe edilmiştir 🤣
kesinlikle doğru , bisikleti aldığınız an o kanallardan yardımcı olunmuyor :)
belki de ordan sadece satış desteği veriliyor da olabilir.

• Beğen
Tepkiler: tzeybek

Ozbf

Üye
Tepki
69
İsim
Oz
Ben süper bisiklet üretiyorum deyip eşşek yüküyle para alıyorsun, üzerine bisikleti insanların yaralanmasına hatta belki de ölmesine sebep olacak boktan bir malzeme ile satıyorsun, bunun duyurusunu müşteri veritabanına değil ortalığa yapıp insanların tesadüfen farkedip sana değişim için başvurmasını bekliyorsun, sonra da bunu değiştirmek için sana eşşek yüküyle para ödeyen adamı aylarca uğraştırıyorsun. Rezillik diz boyu.

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Ben süper bisiklet üretiyorum deyip eşşek yüküyle para alıyorsun, üzerine bisikleti insanların yaralanmasına hatta belki de ölmesine sebep olacak boktan bir malzeme ile satıyorsun, bunun duyurusunu müşteri veritabanına değil ortalığa yapıp insanların tesadüfen farkedip sana değişim için başvurmasını bekliyorsun, sonra da bunu değiştirmek için sana eşşek yüküyle para ödeyen adamı aylarca uğraştırıyorsun. Rezillik diz boyu.
Çok güzel özetlemişsiniz. "bunun duyurusunu müşteri veritabanına değil ortalığa yapıp insanların tesadüfen farkedip sana değişim için başvurmasını bekliyorsun," Vurucu bir nokta. Tr de duyuru da yok. Ben de yurt dışı forum sitelerini takip ettiğim için gördüm. Buraya yazmamdaki amaç bilmeyen duymayan var sa haberi olsun diye. Duyuruda da kullanma ölüm riski var diyor git acil değiştirsinler senin gidonu AMA 6 ay kırılma riskli gidonu kullandım. Bu süre zarfında dik tırmanış yapmaktan kaçındım ki inişi sıkıntı olmasın.

U_m_u_t

Üye
Tepki
5
İsim
Umut BURSA
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sancılı geçen süreç, bir sürü yazışma, telefon, mail. Ama sonunda ışık göründü. Tekrar geçmiş olsun Tamer abi.

• Beğen
Tepkiler: tzeybek

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
360
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine ürünü satana kadar ilgili ve samimi firma temsilcisi, satın aldıktan sonra haydi geçmiş olsun durumu. :naslyany:
Yaşadıklarından ötürü Tamer bey'e geçmiş olsun.

Son düzenleme:

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.296
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Firmalara tonla para sayarak, hatta bizim ülkemizde gerçekten de tonla para saymamız gerekebilir, edindiğimiz bisikletler sadece markanın görseli değildir. Satın alırken, bizler sadece o firmanın mazisine, teknolojisine değil argesine de, müşteri iletişimine de para ödüyoruz.. Adamlar bize sadece markayı değil üzerine kafa patlattığı, üretimden müşteriye teslğm edildiği tarih de dahil olmak üzere, bu süreci de pazarlıyorlar. Kısacası kadro setinden ya da komple set halinde bir bisiklet bedeli değildir ödediğimiz. Fakat profil olarak firmaların tavrı ile o firmanın ürünlerini satın alan müşterilerin profilleri de tutarlılık taşıyor. Hatta satış temsilcileri dahi.. Bu da ayrı bir konu. Ben konu mağdurunu tenzih ederek konuşuyorum bu arada, yaşadığı duruma da üzüldüğümü belirteyim fakat trek markası, benim tonla param olsa da almayacağım bir marka. Bu konu da almama sebeplerimden biri daha haline geldi. Araba markası olarak örnek vermek doğru olur mu ama, wv firması da müşterilerini kandıran yol bilgisayarı ve emisyon skandallarına, hatalı üretilen arteon arka kapı profillerine, kendini aydınlatmaktan aciz sis lambasını yakmakla yine müşterilerine sözde akıllı far opsiyonu sunması, açılmayan sunroof u, doğru çalışmayan ya da araç değişimine kadar giden DSG sorunlarıyla vs vs satışlarını düşürmek yerine daha da arttırdı. Konuyla tutarlı bir örnek olduğunu düşünüyorum. Çok daha iyi teknoloji ve imkanlar sunmasına rağmen ve bunu butik konseptte yapan firmalar kepenk kapatırken, trek gibi firmalar daha fazla satışa ulaşıyor. Bu işte bir saçmalık var..

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
360
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
... fakat trek markası, benim tonla param olsa da almayacağım bir marka. Bu konu da almama sebeplerimden biri daha haline geldi. Araba markası olarak örnek vermek doğru olur mu ama, wv firması da müşterilerini kandıran yol bilgisayarı ve emisyon skandallarına, hatalı üretilen arteon arka kapı profillerine, kendini aydınlatmaktan aciz sis lambasını yakmakla yine müşterilerine sözde akıllı far opsiyonu sunması, açılmayan sunroof u, doğru çalışmayan ya da araç değişimine kadar giden DSG sorunlarıyla vs vs satışlarını düşürmek yerine daha da arttırdı. Konuyla tutarlı bir örnek olduğunu düşünüyorum. Çok daha iyi teknoloji ve imkanlar sunmasına rağmen ve bunu butik konseptte yapan firmalar kepenk kapatırken, trek gibi firmalar daha fazla satışa ulaşıyor. Bu işte bir saçmalık var..
Merhaba Serdar bey,

Yazdıklarınızın altına bende imzamı atarım bu iki marka için:harika:

Butik konsept üretim denince hemen aklıma İtalya geliyor,

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.632
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
.....
Çok daha iyi teknoloji ve imkanlar sunmasına rağmen ve bunu butik konseptte yapan firmalar kepenk kapatırken, trek gibi firmalar daha fazla satışa ulaşıyor. Bu işte bir saçmalık var..
Son 2 cümlenin asıl sebebi tamamen reklam. Ayrıca ülkemizde ki birçok tanınmış içerik sahiplerinin ücretli veya değil ama yanlı bir şekilde ürün incelemeleridir. Objektif olamıyor, çünkü sponsoru başka birine kaçacak. :/

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.296
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son 2 cümlenin asıl sebebi tamamen reklam. Ayrıca ülkemizde ki birçok tanınmış içerik sahiplerinin ücretli veya değil ama yanlı bir şekilde ürün incelemeleridir. Objektif olamıyor, çünkü sponsoru başka birine kaçacak. :/
Kesinlikle katılıyorum.. Yıllardır araba dergilerinde wv in ürettiği her model sınıfının lideriydi ya da öyle anlatıldı.. Örn golf, sanki sınıfın en az yakan en uygun fiyatlı en donanımlı, en aerodinamik arabası gibi focus testini izlerken focustan çok golf anlatılır.. Ya da insignia bakıyorum, passat tan iyi mi? Başlık böyle.. Halbuki iyiydi.. Ama gelin görün, kalanına anlatın.. Sizin dediğinize paralel olarak da "hollywood effect " denilen şeyi söyleyebilirim.. Film eleştirmeni bir abimizin ifadesiyle, "Amerika dünya yı askeriyle değil hollywood ile fethetmiştir.." der.. Trek de aslında iyi bir bisiklet markası.. Benim eleşirmem haddim olmaz fakat madem en iyiye oynayan bir imajı varsa, müşterisini de böyle kollaması gerekirdi.. Belki de shimano gibi trek de trek Türkiye gibi bir ofis açarsa, nobran pişkin aracıları temizlerse, trek marka imajını toparlayabilir..

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.091
Bisiklet
Trek
Oncelikle Trek kullaniyorum, genel olarak memnunum ama yeni bisiklet alsam tekrar trek ilk tercihim olmaz. Markaya karsi pozitif hislerim yok onu bastan soyleyeyim. 2018 kasim ayinda 2019 modeller ciktiginda cok guzel indirimli 2018 almak icin gitmistim, internette stokta gozukmesine ragmen ellerinde 2018 yoktu, bana ayni fiyata 2019 vermislerdi, o yuzden aldim.

Daha sonra konumuza gelirsek, Turkiye'de en bilinen uluslararasi markalarin dahi basinda Turk varsa, o sirket Turk sirketidir. Bunu farkli sektorde Turkiye'de calisirken bir iki kez calisan olarak tecrube ettim. Tuketici olarak urun satin alirken daha fazla tecrube ettim, hepimiz tecrube ettik, sikayeti olan arkadas da tecrubesini paylasmis zaten.
Trek, tuketici haklarinin kanunlar tarafindan korundugu ulkelerde musterilerine boyle hizmet vermiyor/veremiyor. Konudaki sikayetlerin buyuk kismi Trek Turkiye ya da distrubutor calisanlari kaynakli. Kanunlar zaten saticiyi zorlamiyor, sirketin ic denetimi de bu gibi konularda denetim ve cezalandirma yapmayinca da dogal olarak lakayit yuruyor isler.

Tekrar gecmis olsun.