Trek Emonda gidon geri çağırma ve yaşadığım süreç.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
216
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazıyı geç gördüm geçmiş olsun.
Marka büyük olabilir köklü olabilir ama iş dönüp dolaşıp insan bayinin kalite ve mantalitesine kalıyor..

Sonuç 0 maalesef..

• Beğen
Tepkiler: tzeybek
Scudo

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sebeple Türkiye firmalarından ticaret yapmıyorum. Profilimde konuyu görebilirsiniz, Wiggle’dan Eddy Merckx kadroset almıştım. Kadroda çatlak oluştu, mail attım. Bir fotoğrafla evet bu bir sorun ve güvenli değil dediler. 24 saat sonra tekliflerini sundular; tam para iadesi ya da değişim. Ben iadeyi seçtim. Bisikletin demonte ve imha işlemleri dahil tam bir geri ödeme yaptılar. Önceden olduğu gibi bugünde yüz iki yüz fazla verip wiggle tercih ediyorum. En azından müşteri olduğumu bana hatırlatıyorlar. İki ay önce Trek Caddebostan mağazasına Emonda almaya gitmiştim, tavırlarını görünce vazgeçip çıktım.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence bu durumu tüm detayları ile trek merkezine aktarmalısınız.

Buradaki bayiniz bir halta yaramıyor şeklinde.

Telefonla dönüş yapmayan arkadaşı da iletip.

Sosyal platformlarda da bu konu bayağı bir işleniyor insanlar irite oluyor diye de ekleyin.

Sonra izer midir nedir onlar uğraşsın 😁

Edit: imlâ

Son düzenleme:
Tepki
11
İsim
Hakan Yeniyapan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Diğer
Bence bu durumu tüm detayları ile trek merkezine aktarmalısınız.

Buradaki bayiniz bir halta yaramıyor şeklinde.

Telefonla dönüş yapmayan arkadaşı da iletip.

Sosyal platformlarda da bu konu bayağı bir işleniyor insanlar irite oluyor diye de ekleyin.

Sonra izer midir nedir onlar uğraşsın 😁

Edit: imlâ
Aynen valla. Bunları trek merkeze herkes şikayet etsin bayiliği bunlardan alsınlar yada ciddi bir ceza kessinler. :mad:

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Merhaba Arkadaşlar;

10 Nisan 2023 tarihinde teslim edilecek bilgisinden sonra : Nisan geldi birkaç defa sorduk zorla Mayıs Cevabı aldık. Mayıs ayında iletişim güçlüğü devamı ile Haziran oldu. Temmuz, Ağustos derken 18 Ağustos gidon geldi. Yoğunluktan 24 Ağustos Sundu bisiklette montajı tamamlandı. İletişim tr ayağında her zamanki gibi güçlük ile ve çoğu zaman cevapsız. Ancak Amerika kanalı ile bilgi sağlayabildim.

İlk başlangıçtan bu yana TAM 1 YILDA gidona kavuşabildim. Bu bana göre kabul edilebilir bir süre değil. Şaka olmalı bu yada rüya ama burası tüketicinin, insanın değersiz olduğu, kanunların ve cezaların yaptırımının düşük olduğu bir ülke.

Sevgiyle.. İyi pedallar.

Özcancan

Argon 18
Tepki
820
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Sorun tamamen Tr distrübütörü ile alakalı. Argon 18 için yedek parça ihtiyacım olmuştu. Aslı bisiklet oralı bile olmadı. Argon 18 global ile iletişime geçtim. Avusturya’dan 1 hafta içinde parçayı tedarik ettiler ücret bile almadılar. Firmalar iyi ama Tr distrübütörleri tırt malesef 👎

kimi2

Üye
Tepki
479
İsim
Onur
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
İzmir de yaşıyorum Türkiye den Trek FX3 alasım var. Bu yazıları okuyunca bir düşündüm. Sele çamurluk derken en az 50.000 TL vericez. Dahon D8 vitesse den sonra FX3 uygun bir geçiş gibi görünüyor. Trek kalite sorunları yaşatmazsa satıcı ile fazla muhattap olmayız gibi.

• Beğen

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benzer durumu giant tcr ön jant değişiminde yaşadım... 6 ay süründürüldüm, en son tüketici hakem heyetine başvurmam sonucu 4. haftada jantlarımı teslim aldım.
Benzer sorunları yaşayan arkadaşlara (umarım yaşanmaz) çok geçmeden tüketici hakem heyetine başvurmalarını tavsiye ederim...

• Beğen

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.434
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benzer durumu giant tcr ön jant değişiminde yaşadım... 6 ay süründürüldüm, en son tüketici hakem heyetine başvurmam sonucu 4. haftada jantlarımı teslim aldım.
Benzer sorunları yaşayan arkadaşlara (umarım yaşanmaz) çok geçmeden tüketici hakem heyetine başvurmalarını tavsiye ederim...
Bu konularda daha öncede yazmıştım a markası yada x markası ile direk irtibata gecince sorunları hızlı bir şekilde çözüyorlar, neden çünkü onlara para kazandıran tüketici, memnuniyet önemli ama gelgelelim distribütör olan arkadaşlara umutları değil, tek dertleri elindekini satmak, ama ben onlara kızmıyorum. Onlara isim hakkını verip iş yaptıran markaya kızıyorum. Şikayet bir olur üç olur Hadi on olsun. İnsan bir dönüp demezmi hayırdır. Benim adımla iş yapıyorsun markamızı kötü duruma düşüyorsun yapamıyorsan bırak, yada elinden al isim hakkını yada franchiseng miydi, neyse al başka birine ver. Demem o ki markalar hesap sormalı işletmelerden.