Trabzon ve Rize Yaylalarında Gezmek İçin Bisiklet Önerisi ?

Tepki
1
Merhabalar, forumda yeniyim muhtemelen pek çok buna benzer soru gelmiştir, lise yıllarımda bisiklete çok meraklıydım sonra üniversite döneminde uzak kaldım. Dün yeğenlerime bisiklet alınca merakım yeniden canlandı :)
Trabzon ve Rize yaylalarında gezmek için bir bisiklet almayı düşünüyorum ve seçim yaparken en iyi yöntemin bir bilene sormak olduğunu düşündüm...
600-700 liralık bir bütçe ayırmayı düşünüyorum... Konuyla ilgili değerli önerilerinizi bekliyorum herkese iyi akşamlar..

Scudo

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
sedona borla alıp arttırabildiğiniz parayla da kask eldiven gibi aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz :)

Tepki
1
KRON XC 1000 ile karşılaştırmak gerekirse aradaki fiyat farkının sebebi nedir :D ? çok farklı markaların donanımları toplanmış ve bunların hepsini tek tek araştırıp sonuca ulaşmak 1 aylık bir süreç sanırım :)

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
bence xc 1000 uygundur bütçenize. biraz daha artırmak gerekebilir xc 1000 için..

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Aklin varsa arastirmadan git sedona yada kron MTB al. sonra pedalla. yoksa 1 agustos ayina kadar sarkar sunu mu alsam bunu mu alsam sorulari.. Demedi deme:)

Tepki
1
ya araştırmadan almak istiyorum zaten onun için bir bilene sormak istedim :) yoksa ben dfediğin gibi 2 ayda ancak alırım bunu :)
amacım karadeniz dağlarında gezmek, epey zaman oldu bisiklet kullanmayalı. kendini sevdiren bir bisiklet olmalı. geliştirmeye açık bir bisiklet olursa ben zaten zamanla onu modifiye edeceğim :) karakter sahibi bir bisiklet istiyorum, yoksa üç aşağa beş yukarı hepsi aynı oluyor aynı fiyat grubunda...
fiyat olarak 800'e kadar çıkabilirim :)

Tepki
41
Sedona 721 tavsiye ederim. Hem kadrosu triple butted hem de disk fren yeri hazır, ileride yükseltmeye uygun.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Oralarda günübirlik gezemeyeceğine göre alırken bagaj takılabilen modelleri tercih etmende fayda var. Benim dağ bisikletim yok. Ama Trek 7.3 üm var. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta Rize'den başlayıp Kaçkar yaylalarını bu bisikletle gezeceğim.