Tern Kullanıcıları Kulübü

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Kron Bisiklet mi kadroyu üretiyor acaba yeni fabrikasında? Yoksa sadece burada toplandığı için de o etiket konmuş olabilir
Bilemiyorum, aldığım mağaza da satarken bir açıklama yapmadı. Bilgisi olan çıkar forumdan belkide.

Scudo

mcanerg

Forum Demirbaşı
Tepki
1.111
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir gelişme umarım TR üretim ürünler artar

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bunu zaten olması gereken şekilde (link) yazmıştın. Düzgün bir şekilde (link) da geldi. Neden başlık açıyorsun bunun için? Her merak ettiğimiz şey için başlık mı açalım?

• Beğen
Tepkiler: ugurus

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bilemiyorum, aldığım mağaza da satarken bir açıklama yapmadı. Bilgisi olan çıkar forumdan belkide.
Kaliteden ödün verilmediği sürece sıkıntı yok tabiki. Katılıyorum.
Bunu zaten olması gereken şekilde (link) yazmıştın. Düzgün bir şekilde (link) da geldi. Neden başlık açıyorsun bunun için? Her merak ettiğimiz şey için başlık mı açalım?
Sakin ol. Silersin olur biter. Bu nasıl üslup. Atomu parçalamıyoruz. Alt talarafı insanlarda görsün bilgi sahibi olsun diye yazdım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mcanerg

mcanerg

Forum Demirbaşı
Tepki
1.111
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Türkiyede toplanmış olsa assambled in Turkey yazardı, tam emin olamadım ama Tern TR'ye sorulabilir

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ürünü buraya bisiklet halinde getirseler yerli üreticiyi korumak adına vergi vs ekstra çıkıyor. Parça parça getirip burada topluyorlar, böylece yerli üretim oluyor. Ama malzemesi yine ithal.

Yani ben böyle biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: T. Diker

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Ürünü buraya bisiklet halinde getirseler yerli üreticiyi korumak adına vergi vs ekstra çıkıyor. Parça parça getirip burada topluyorlar, böylece yerli üretim oluyor. Ama malzemesi yine ithal.

Yani ben böyle biliyorum.
Demonta olarak gelip burada mı toplanmış olabilir diyorsunuz. Oda olası bence de. Merak ettiğim son zamanlar da Tern alıp bu basım bir etiket ile karşılaşan varmı acaba. Yoksa yeni bir uygulamamı.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Demonta olarak gelip burada mı toplanmış olabilir diyorsunuz. Oda olası bence de. Merak ettiğim son zamanlar da Tern alıp bu basım bir etiket ile karşılaşan varmı acaba. Yoksa yeni bir uygulamamı.
1709208496966.png

2022 ve daha yeni bir uygulama olması pek mümkün değil, öyle olsa "Made in Türkiye" yazardı. Üstünde "Made in Turkey" yazan bir ürünün 2022'den eski olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla "yeni bir uygulama" olsa bile çok yeni değil.

(link).

• Beğen
Tepkiler: ugurus ve T. Diker

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
315222 dosyayı görüntüle

2022 ve daha yeni bir uygulama olması pek mümkün değil, öyle olsa "Made in Türkiye" yazardı. Üstünde "Made in Turkey" yazan bir ürünün 2022'den eski olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla "yeni bir uygulama" olsa bile çok yeni değil.

(link).
Teşekkürler, buda demek oluyorki bisiklet 2021 yada daha eski üretim. Son bir adetti zaten. Biraz indirim ile uyguna aldım.

T. Diker

Üye
Tepki
61
İsim
T. D
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Selam,
Tern kullanıcılarına, özellikle yeni bisiklet almış olanlara sormak isterim. A7 model bir Tern Kenda lastik ile gelmiyor mu? Satın aldığım bu A7 nin üzerinde sadece NYLON ibaresi var. Bilgisi olan vamıdır.
IMG_20240301_193443.jpgIMG_20240301_193456.jpg

Tepki
119
İsim
Celal
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar . 2022 tern link d8 bisikletimin üzerindeki schwalbe big apple 20*2.0 lastikleri schwalbe green marathon 20*1.75 lastikle değiştirmeyi düşünüyorum. Konu hakkında fikri olan var mı artı ve eksileri ne olur sizce? 20*1.75 lastiğe geçiş yapan var mı ?

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
298
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar . 2022 tern link d8 bisikletimin üzerindeki schwalbe big apple 20*2.0 lastikleri schwalbe green marathon 20*1.75 lastikle değiştirmeyi düşünüyorum. Konu hakkında fikri olan var mı artı ve eksileri ne olur sizce? 20*1.75 lastiğe geçiş yapan var mı ?
Benim tren link d7i deki shwalbe bir appele 20 jantlar 2.0 inç lastikleri ömrünü tamamlayınca yenisiyle değiştirmek istedim ama bu lastikleri Türkiye’de bulamadım hatta yabancı sitelerde de araştırdım stokta bulamadım bu nedenle mecburen bu bahsettiğiniz maraton 20 jant 1.75 modelini satın almak durumunda kaldım yani buna geçiş yaptım ikisinin arasındaki farkı şöyle bir defa patlama direnci maratonum çok daha fazla zaten adı üstünde Maroton Dayanıklılık ve uzun ömür planda tutulmuş bu amaçla tasarlanmış..Bisiklet kesinlikle daha seri hale geliyor zira daha sert bir lastik ve daha ince olduğundan ötürü hızlanması big Apple nazaran çok daha iyi.En çok faydasını gördüm kısım ise hemen hemen ya bir kere patladı ya da hiç patlamadı ama Big Apple çok sık patlıyordu. Buna karşılık big Apple lastikler Süspansiyon özelliği var ve çok daha fazla konforlu yani artısı bu Ama maraton lastikler ise çok dayanıklı ve hızlanması çok daha iyi ben çok memnun kaldım iyi ki Orjinal ile değiştirmemişim bu lastikleri almışım dedim inşallah faydalı olmuştur Ben maratonun patlama özelliği yüksek seviye değil bir alt seviyesini almıştım
Selam,
Tern kullanıcılarına, özellikle yeni bisiklet almış olanlara sormak isterim. A7 model bir Tern Kenda lastik ile gelmiyor mu? Satın aldığım bu A7 nin üzerinde sadece NYLON ibaresi var. Bilgisi olan vamıdır.
315261 dosyayı görüntüle315262 dosyayı görüntüle
[/QUOTE
Üretim yılına Göre farklı marka lastikler takıla biliyor bazen shwalbe lastik Kullanırken bazen kenda Veyahut başka bir marka kullanılabiliyor Son bir 1:30 yıldır zannedersem Tern kron bisiklet tarafından Üretiliyor ya da montajı yapılıyor tam bilemiyorum sadece Türkiye modellerinde kron ürettiklerinde Bu bahsettiğiniz lastik kullanılmış olabilitern official resmi sitesinden donanım kusmından Şu anda bu model bisikletlerde hangi lastik kullanılıyor bakabilirsiniz

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Leonidas4888

sheckin

Üye
Tepki
0
İsim
Seçkin
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese selamlar, kısa bir süre önce katlanır a merak sardım ve hemen Tern markasını keşfettim. Bana en uygun olan tern link d8 modelini çok beğendim fakat malum ürün yok. Şuan b8 olan mevcut ama bununla ilgili çok aramama rağmen olumlu/olumsuz yorum bulamadım. Çok teknik bilgiye sahip biri de değilim aralarındaki fark nedir, b8 in olumsuz yönleri daha mı fazladır? Bir de konu Tern fakat alternatif olarak dahon vitesse d8 de alabilirim. Bunu kıyasladığımda ( tern link b8 ile) hangisi mantıklı seçim olur?

Tepki
119
İsim
Celal
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Benim tren link d7i deki shwalbe bir appele 20 jantlar 2.0 inç lastikleri ömrünü tamamlayınca yenisiyle değiştirmek istedim ama bu lastikleri Türkiye’de bulamadım hatta yabancı sitelerde de araştırdım stokta bulamadım bu nedenle mecburen bu bahsettiğiniz maraton 20 jant 1.75 modelini satın almak durumunda kaldım yani buna geçiş yaptım ikisinin arasındaki farkı şöyle bir defa patlama direnci maratonum çok daha fazla zaten adı üstünde Maroton Dayanıklılık ve uzun ömür planda tutulmuş bu amaçla tasarlanmış..Bisiklet kesinlikle daha seri hale geliyor zira daha sert bir lastik ve daha ince olduğundan ötürü hızlanması big Apple nazaran çok daha iyi.En çok faydasını gördüm kısım ise hemen hemen ya bir kere patladı ya da hiç patlamadı ama Big Apple çok sık patlıyordu. Buna karşılık big Apple lastikler Süspansiyon özelliği var ve çok daha fazla konforlu yani artısı bu Ama maraton lastikler ise çok dayanıklı ve hızlanması çok daha iyi ben çok memnun kaldım iyi ki Orjinal ile değiştirmemişim bu lastikleri almışım dedim inşallah faydalı olmuştur Ben maratonun patlama özelliği yüksek seviye değil bir alt seviyesini almıştım
Link d8 üzerindeki dış lastik schwalbe big apple kguard 20*2.00 ,iç lastik impac 20×1,5-2.20 uyumlu. Mevcut lastik 450 gram civarı,greenguard 620 gram civarı, continental contact urban ise 20*2.00 450 gram civarı fakat yuvarlanma direnci çok daha iyi schwalbeye göre marathon race serisi seviyesinde.
(link)
Continental contact urban lastiğik greenguarddan daha hafif ve yuvarlanma direnci daha düşük görünüyor.

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
298
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bu bahsettiğiniz lastiği kullanmadım Ancak sürekli asfaltta kullanmayacağınıza ve bisiklet yolları dahil asfaltla aynı mahiyette yumuşak zemin olmadığına göre Dayanıklılık yuvarlanma direncine göre tercih edilebilir bir de ağırlık farkı patlama direncinden kaynaklanabilir patlama direncine de önem verin derim.

ESPERA

Üye
Tepki
0
İsim
UMUT
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
İyi günler. Tern link d8 bisikletime shimano nexus 7 ya da 8 li göbekten vites taktırmak istiyorum. Tern link d7i modeli var fakat ülkmizde yok şu an, ikinci eli de yok. Teknik olarak mümkünmüdür, bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirmi

xelnagal

Üye
Tepki
2
İsim
dogukan
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar arkadaşlar,
Tern node d8 (24jant) bisiklete alba elektrik kiti taktıran oldu mu hiç? Uzaktan foto ile bakıp orta göbek serisinin uyabileceğini söylediler ama emin olmak adına burdan da deneyimi olan varsa duymak isterim.

Birde bu bisikletin katlanması dahonlara göre falan farklı. Gidon dışarıda kalıyor. Aracın bagajında taşırken hep gidonun katlandığı sol tarafa değil sağ taraf altta kalacak şekilde yatırıyordum (vitesi küçültünce aktarıcı içe katlandığından zarar vermez düşüncesiyle) ama bir arkadaş diğer tarafın daha doğru olduğunu söyledi. Araçta yatıran varsa yorum alabilrisem çok sevinirim.