Telefon sarj suresi (tamamen konu dışı)

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Biliyorum tamamen konu dışı ama bilen birilerinden fikir almam gerek. Sıkıntı telefonun bataryası.
S4 mini kullanıyorum. Telefonu alali 1 yil olmustu. Tel mobil veri acikken 2 saat bilemedin 2. 30 saat dayanip cayir cayir yaniyor ve kapaniyordu. Sarji saniye hesabindan geri dusuyordu. Bataryasinin bittigini dusunuyordum sonra orjinal sarj aleti sarj etmeyip diger sarj aletleri de 6-7 saate zor sarj edince kafam karisti garantiye gonderdim. Anakart ve sarj giris yerini degistirdiler bir de yeni sarj aleti verdiler. Sonra ayni sorunu tekrar yasadim hafta icinde bir daha gonderdim bir daha tekrar ayni seyleri yenilediler. Ama sorun devam ediyor. Tahminim batarya bozuldu. Yeni telefon alacak param yok ama biktiridi bu telefon beni. En az fiyatla bu cileden kurtulmaya bakiyorum. Interneti surekli kullaniyorum ve sarji uzun gitsin diye ne yapmaliyim? Seneye telefonunmu yenileyip adamakilli birsey alacam bir sene daha buna idare etmeliyim.
Orjinal batarya samsung bayisine sordum artik yok onlar piyasadakiler korsan dedi. Kvk 70 tl diyor orjinaline. Yeni batarya mi alsam yoksa samsung powerbank mi alsam veya ikisini beraber mi alsam? Bir fikir verin sinir bozucu bir durum bu. Illa ki boyle problem yasayan olmustur. Nasil cozume kavustunuz?

Scudo

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
@kadir karakaya Kadir bey yanlış bilmiyorsam bir ürün garanti süresi içinde aynı hatadan dolayı üç kere servise giderse garantiden yeni telefon verilmesi gerekiyor. Tabii yanlış da biliyor olabilirim. Ben bu konuyu bir araştırın derim.