Suluk ve suluk kafesi tavsiyesi

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

retrower

Üye
Tepki
52
İsim
Berk
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

brave17

Aktif Üye
Tepki
542
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
3D yazıcıdan baskı alınabilecek birçok model mevcut. Aşağıdaki matara kafesi için sadece 35 gram filament gerekti.

Oev.jpg

Dosyalar

Tepki
17
İsim
Emin Kazdaloğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçtiğimiz günlerde race one'ın aşağıda linkini verdiğim matara kafesini aldım. Bisan rx 9100 bisikletimin ön matara kafesi bölgesine içinden çıkan vidalar fazla uzun geldi. Arkaya kafes bölgesine denediğimde ise uzunluğu tamdı ve ben de oraya taktım. Ama aslında bu biraz garip değil mi? Bisikletin ön mataralık kısmının vida dişleri daha mı kısa yapılmış da içinden çıkan vidalar oraya uzun gelmişti. Şimdi 2. matarayı almak istesem ön mataralıkta muhtemelen aynı problemi yaşayacağım. Ön mataralık için bir yerlerden uygun bir vida mı bulmalıyım?

trendyol. com/race-one/raceone-x3-matara-kafesi-siyah-yesil-p-244763240

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.756
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Geçtiğimiz günlerde race one'ın aşağıda linkini verdiğim matara kafesini aldım. Bisan rx 9100 bisikletimin ön matara kafesi bölgesine içinden çıkan vidalar fazla uzun geldi. Arkaya kafes bölgesine denediğimde ise uzunluğu tamdı ve ben de oraya taktım. Ama aslında bu biraz garip değil mi? Bisikletin ön mataralık kısmının vida dişleri daha mı kısa yapılmış da içinden çıkan vidalar oraya uzun gelmişti. Şimdi 2. matarayı almak istesem ön mataralıkta muhtemelen aynı problemi yaşayacağım. Ön mataralık için bir yerlerden uygun bir vida mı bulmalıyım?

Matara kafesi vidaları standart M5 cıvata. Alyan başlı olarak her uzunlukta bulunamasa bile diğer baş tiplerinde çeşitli uzunluklarda bulunur. Örneğin bu sette çeşitli boylarda var ama bir çift vida için set almak mantıklı değil tabii: (link)

Matara kafesleriyle birlikte gelen vidalar genelde araya pompa tutucu da takıldığı için gerekenden biraz uzun olabiliyor, örneğin bunlar gibi: (link)

Elinizdekilerle nalburlara giderseniz çiftini en fazla 20 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.594
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Matara kafesi vidaları standart M5 cıvata. Alyan başlı olarak her uzunlukta bulunamasa bile diğer baş tiplerinde çeşitli uzunluklarda bulunur. Örneğin bu sette çeşitli boylarda var ama bir çift vida için set almak mantıklı değil tabii: (link)

Matara kafesleriyle birlikte gelen vidalar genelde araya pompa tutucu da takıldığı için gerekenden biraz uzun olabiliyor, örneğin bunlar gibi: (link)

Elinizdekilerle nalburlara giderseniz çiftini en fazla 20 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz.
Barış abiye ek olarak herhangi bir bisikletçiye gidip çıkma varsa onu da satın alabilirsiniz.Ben geçen aldım yine birisi gitmiş çalmış :DD

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Ben ucuna somun takıp mengeneye sıkıştırıp spirale ince kesici takarak kısaltmıştım, imkanınız yoksa herhangi bir tornacı da yapar. Ya da krom değil belki ama inox hemen her nalburda var. O da malum paslanmaz ve güzel de durur. Standart metrik vida, uyar.

efeilhan

Üye
Tepki
68
İsim
efe ilhan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Matara olarak kesinlikle Elite Fly Team mataralarını öneririm.Pro sporcuların da kullandığı mataralardan, farkı takımlar için olanı ve farklı renkleri mevcuttur. Kullanımı,sıkması aşırı rahat.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve kaganarda