Strava yardım

sabrikilic

Üye
Tepki
53
İsim
sabri kılıç
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sürdüğüm rotaların hepsini stravaya atıyorum. Bu rotaları daha sonra evde trainer ile birlikte bir şekilde simüle ederek kullanabilmem mümkün mü?
Mümkün, smart trainerda daha önce sürdüğün bir aktiviteyi seçerek aynı sürüşü eğimleri ile birlikte simüle edebilirsin. hatta orjinal sürüşünün süresi ile trainerdaki sürende garminde ekranda görünür bir nevi sanal rakibinle birlikte sürersin.

• Beğen
Tepkiler: kyucel
Scudo

789

Üye
Tepki
131
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Strava için güzel bir site buldum. Herkes gördün diye buradan Paylaşmak istedim. Bu site yardımı ile stravadaki tüm bilgilerimizin özetini yıl, km, mesafe, konum vs. çok güzel bie şekilde düzenleyerek önümüze çıkartıyor. İyice kurcalanırsa başka bir sürü de veri mevcut.

(link)
Merhabalar. Şu siteyi öğrendiğimden bu yana severek kullanıyordum. Strava verilerine topluca ulaşmak açısından çok iyi oluyordu.
Ancak bir süredir sayfa çalışmıyor. Bilgisi olan ya da benzer bir arayüz önerebilecek olan var mı?
veloviewer anladığım kadarıyla ücretsiz üyeliğe sadece bir önceki yılın verilerini gösteriyor.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.547
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Şu siteyi öğrendiğimden bu yana severek kullanıyordum. Strava verilerine topluca ulaşmak açısından çok iyi oluyordu.
Ancak bir süredir sayfa çalışmıyor. Bilgisi olan ya da benzer bir arayüz önerebilecek olan var mı?
veloviewer anladığım kadarıyla ücretsiz üyeliğe sadece bir önceki yılın verilerini gösteriyor.
(link)

Strava hesabınızla giriş yapıp senkronizasyon yaptığınızda verilerinizi görebiliyorsunuz analiz, inceleme için kullanıyorum. Bazen giriş yaparken bağış yapın diyor ama geçebiliyorsunuz o bilgiyi, ücretsiz tamamen

789

Üye
Tepki
131
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Çok teşekkürler.
Bayağı ayrıntılı bir yere benziyor, inceleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: lrfan

Clal

Anka Cyclist
Tepki
829
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sürdüğüm rotaların hepsini stravaya atıyorum. Bu rotaları daha sonra evde trainer ile birlikte bir şekilde simüle ederek kullanabilmem mümkün mü?
trainer hangi marka model
hocam

• Beğen

Clal

Anka Cyclist
Tepki
829
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elit in uygulamasında ana sayfada MAP COURSES yazan yer var sağ sütun 2. sırada.
Burayı açın sağ üst köşede + işaretli yere basın
Import Map yazan yere harita yükleyebilir.
Create Map yazan yerden kendi yol güzergahınızı oluştura bilirsiniz. Create Map kısmına girince 1. satır sizin vereceğiniz isim "from" başlangıç "to" bitiş noktası girin. Dükkan ismi semt issmi ilçe ismi girin size haritarda güzergahı oluşturuyor. bu güzergahta chek pointler oluşturarak güzergahı şekillendirebiliyorsunuz.
İyi eğlenceler.

Fakat stravada Pr falan almazssınız sokak sürüşü olarak haritalı bir gösterme olmuyor sadece veriler görülüyor.

• Beğen

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Screenshot_20240226_115202_Strava.jpg

Dün akşam trainerda biraz sürdüm, bitince bir sorun fark ettim. Saat 21:00 de başladığım sürüşü 18:30da yapmışım gibi paylaşmış.
Acaba bu saat uyumsuzluğunun sebebi nedir, nereden çözerim. Biraz kurcaladım ama çıkaramadım.

• Beğen
Tepkiler: Clal

welcroix

Üye
Tepki
73
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Strava hesabınızla giriş yapıp senkronizasyon yaptığınızda verilerinizi görebiliyorsunuz analiz, inceleme için kullanıyorum. Bazen giriş yaparken bağış yapın diyor ama geçebiliyorsunuz o bilgiyi, ücretsiz tamamen
Hocam size bir sorum olacak. Dünkü sürüş değerlerim aşağıdaki gibi. Cihazın FTP değeri 209w gösterirken burada eFTP değeri 236w hesaplanmış. Bu hesabı da kırmızı yazıyla belirttiği gibi 6 dk 286w sürüş değerine dayandırmış. Bundan sonra Strava daki zone hesabını bu yeni değere göre mi yapmalıyım?
Ekran Görüntüsü (161).png

Clal

Anka Cyclist
Tepki
829
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
315123 dosyayı görüntüle

Dün akşam trainerda biraz sürdüm, bitince bir sorun fark ettim. Saat 21:00 de başladığım sürüşü 18:30da yapmışım gibi paylaşmış.
Acaba bu saat uyumsuzluğunun sebebi nedir, nereden çözerim. Biraz kurcaladım ama çıkaramadım.

ülke seçimi değişmiş olabilir

lrfan

Cyclist
Tepki
8.547
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam size bir sorum olacak. Dünkü sürüş değerlerim aşağıdaki gibi. Cihazın FTP değeri 209w gösterirken burada eFTP değeri 236w hesaplanmış. Bu hesabı da kırmızı yazıyla belirttiği gibi 6 dk 286w sürüş değerine dayandırmış. Bundan sonra Strava daki zone hesabını bu yeni değere göre mi yapmalıyım?
6 dk'dan FTP tahmini çok güvenilir değil. 20 dk'yı baz alın derim. FTP gerçek değerinden yüksek olursa yük fazla olur. eFTP'yi ben genelde görmezden geliyorum.

Zaten FTP değeriniz eskide kalmış. 1 saat 46 dk FTP değerinizde gitmişsiniz gibi, intensity %100 :)

20 dk'lık klasik Coggan usulü test yapın derim %4-6 eğimli bir tımanışta

Power sayfasında son 42 gündeki 20 dk verisine bakın, o değerle başlayın 20 dk gazlama anında

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve welcroix

welcroix

Üye
Tepki
73
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 dk'dan FTP tahmini çok güvenilir değil. 20 dk'yı baz alın derim. FTP gerçek değerinden yüksek olursa yük fazla olur. eFTP'yi ben genelde görmezden geliyorum.

Zaten FTP değeriniz eskide kalmış. 1 saat 46 dk FTP değerinizde gitmişsiniz gibi, intensity %100 :)

20 dk'lık klasik Coggan usulü test yapın derim %4-6 eğimli bir tımanışta

Power sayfasında son 42 gündeki 20 dk verisine bakın, o değerle başlayın 20 dk gazlama anında
Hocam o zaman aşağıdaki 33dk. 219w daha doğru bir değer oluyor ya da iki segment ortalaması yaklaşık 228w gibi bir değer.

Ekran Görüntüsü (162).png

• Beğen
Tepkiler: lrfan

lrfan

Cyclist
Tepki
8.547
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ama tabi 20 dk'lık gücü 60 dk'ya ulamak için 0.95 ile çarpmak lazım FTP değeri için. 220 kabul edip bir deneyin bence bir 20 dk testi. İlk 10 dk kontrollü gidin, sonlara doğru hafif artış denenebilir.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.931
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garmin connect te görünen etkinlik Strava da görünmüyor.Bir türlü atmıyor stravaya acaba bir sorun mu var ?

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.420
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garmin connect te görünen etkinlik Strava da görünmüyor.Bir türlü atmıyor stravaya acaba bir sorun mu var ?
1 saat evvel arkadaşımda 30 küsur km yol yapmasına rağmen 17 km yüklendiğini söyledi.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.931
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 saat evvel arkadaşımda 30 küsur km yol yapmasına rağmen 17 km yüklendiğini söyledi.
Bir kaç kişiye sordum şuan sanırım bir sorun var Garmin connect te.İki kez antrenmanı sildim kurdum üçüncü kez sildim bu seferde antrenmanı download ediyor cihaz ama uygulamada görünmüyor.Hal böyle olunca da stravaya da atmıyor.Gerçi iki kez göründüğü halde stravaya atmadı.Çok şey yaptım sildim yeniden kurdum her şeyi olmuyor.Demek ki gerçekten bir sıkıntı var.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kaç kişiye sordum şuan sanırım bir sorun var Garmin connect te.İki kez antrenmanı sildim kurdum üçüncü kez sildim bu seferde antrenmanı download ediyor cihaz ama uygulamada görünmüyor.Hal böyle olunca da stravaya da atmıyor.Gerçi ikimize göründüğü halde starbata aymadı.Çok şey yaptım sildim yeniden kurdum her şeyi olmuyor.Demek ki gerçekten bir sıkıntı var.
Stravaya yüklemede sorun sanırım. Doğa yürüyüşü yaptım saatten Connect'e gitti ama stravaya düşmedi 1 saatttir. Manuel atacağım stravaya

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.931
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stravaya yüklemede sorun sanırım. Doğa yürüyüşü yaptım saatten Connect'e gitti ama stravaya düşmedi 1 saatttir. Manuel atacağım stravaya
Cihazın bağlantısını livetrack Ile kontrol ettim.Hemen staravaya attı. Bu da gösteriyor ki bağlantı var. Fakat yapılan etkinlikler stravaya gitmiyor . Garmin connect beta sürümü çıkmış büyük ihtimal programsal bir hata söz konusu.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cihazın bağlantısını livetrack Ile kontrol ettim.Hemen staravaya attı. Bu da gösteriyor ki bağlantı var. Fakat yapılan etkinlikler stravaya gitmiyor . Garmin connect beta sürümü çıkmış büyük ihtimal programsal bir hata söz konusu.
1 haftayı geçti beta sürümü kullanıyorum sorun yoktu. Az önce stravaya düştü aktivite.