Strava Gerçeği

Scudo

Spartacuss

Üye
Tepki
127
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Strava ve Cycling Analytics'i ücretli kullanıyorum, gayet güzel özellikler sunuyorlar. Ancak son bir haftadır Stravanın politik paylaşımları can sıkmaya başladı.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

onrgly

Üye
Tepki
219
İsim
onr
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar,
Uygulamayı kullanma niyetiyle indirdim. Baya bir şeyden bahsediliyordu rota oluşturma vs vs. Ben insanüstü bir yokuş çıkıyorum ve sadece eğimi merak ettiğim için indirmek istedim. Premium üyelik de mevcut hatta rota oluşturmak için premium üyelik almak gerekiyormuş. Bu sebeple sinir oldum ve sildim. Açıkçası uygulama Türkçe dil desteği bile koymadıkları için 5 kuruş para vermem. Milliyetçi bir tutum değil ancak sundukları hizmeti anlayamıyoruz bile, kaldı ki pek çok Türk kullanıcıları da mevcut. Hepsiburada premium, youtube premium, amazon, netflix, gaintv, disney plus vs derken aylık 250 tl üzerinde zaten sırf uygulamalara ödüyoruz bu uygulamanın ücreti de yormaz belki hatta hakkıdır da emekleri var nihayetinde ancak dil seçeneği bile mevcut değilken 5 kuruş parayı hak etmiyor bence.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.935
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Selamlar,
Uygulamayı kullanma niyetiyle indirdim. Baya bir şeyden bahsediliyordu rota oluşturma vs vs. Ben insanüstü bir yokuş çıkıyorum ve sadece eğimi merak ettiğim için indirmek istedim. Premium üyelik de mevcut hatta rota oluşturmak için premium üyelik almak gerekiyormuş. Bu sebeple sinir oldum ve sildim. Açıkçası uygulama Türkçe dil desteği bile koymadıkları için 5 kuruş para vermem. Milliyetçi bir tutum değil ancak sundukları hizmeti anlayamıyoruz bile, kaldı ki pek çok Türk kullanıcıları da mevcut. Hepsiburada premium, youtube premium, amazon, netflix, gaintv, disney plus vs derken aylık 250 tl üzerinde zaten sırf uygulamalara ödüyoruz bu uygulamanın ücreti de yormaz belki hatta hakkıdır da emekleri var nihayetinde ancak dil seçeneği bile mevcut değilken 5 kuruş parayı hak etmiyor bence.
Tek bir rampanın eğimini öğrenmek için örneğin bikeroll.net sitesi size yeter.
Sokak başındaki bakkala gitmek için taksi çağırmaya benzemiş sizinki 🥴

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar,
Uygulamanın yıllık ücreti 270₺ civarı.

Düzenli biniş yapıyorsanız eğer, takip amaçlı ve arkadaş ya da tanıdık ya da sadece rakip ettiğiniz kişilerin ortak ortalarından gittiğinizde karşılaştırmalı performans değerlerini görebiliyorsunuz.

Challengelar var, aylık ya da haftalık hedefler var.

Dil meselesi çok sıkıntı değil aslında. Alışıyorsunuz bir kaç seferde.

Deneme premium süreci vardı diye hatırlıyorum, keşke silmeden onu bir deneseydiniz. Sonrasında daha iyi yorum yapma şansınız olurdu. Ben de baştan sizin gibi düşünmüştüm. Sonra deneme süresi dolup da ücretsiz moda geçtiğinde direkt satın almıştım.
Tabi canım tek rampa için değmez 😁😁

onrgly

Üye
Tepki
219
İsim
onr
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Uygulamanın yıllık ücreti 270₺ civarı.

Düzenli biniş yapıyorsanız eğer, takip amaçlı ve arkadaş ya da tanıdık ya da sadece rakip ettiğiniz kişilerin ortak ortalarından gittiğinizde karşılaştırmalı performans değerlerini görebiliyorsunuz.

Challengelar var, aylık ya da haftalık hedefler var.

Dil meselesi çok sıkıntı değil aslında. Alışıyorsunuz bir kaç seferde.

Deneme premium süreci vardı diye hatırlıyorum, keşke silmeden onu bir deneseydiniz. Sonrasında daha iyi yorum yapma şansınız olurdu. Ben de baştan sizin gibi düşünmüştüm. Sonra deneme süresi dolup da ücretsiz moda geçtiğinde direkt satın almıştım.

Tabi canım tek rampa için değmez 😁😁
Teşekkür ederim öneri için, bende samsung watch 4(akıllı saat) var bununla birlikte s healt de rampa işini görüyormuş. Bu uygulama bisiklet vloglarından birinde dikkatimi çekti, merak edip o sebeple bakmak istedim. En başta niyetim eğim idi sonra kapsamlarını ben de fark ettim. Hatta burada hep çıktığım yokuşun yarısını/bir kısmını çıkanlar "ölüm yokuşu", "hodri meydan" falan demiş görünce bir gubardım. Belki o kişilerle etkileşime geçip arkadaş olabilirdim, benim gerekçem dil oldu, biraz çözemedim biraz da sinir oldum sonuçta epey bir türk kullanıcısı var uygulamanın, çok imkansız bir şey değil türkçe desteği sunmak.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben dil desteği sunmuyor diye tepki göstermeyi anlamlı bulmuyorum. Türkçe reklam verip uygulama yabancı dilde olsa tamam da, onu da yapmıyorlar. Kullanıp kullanmamak size kalmış ama tepki göstermek yersiz.

onrgly

Üye
Tepki
219
İsim
onr
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben dil desteği sunmuyor diye tepki göstermeyi anlamlı bulmuyorum. Türkçe reklam verip uygulama yabancı dilde olsa tamam da, onu da yapmıyorlar. Kullanıp kullanmamak size kalmış ama tepki göstermek yersiz.
Ben tepkimi "premium üyelik almayacağım" ve gerekçesi olarak da sunulan hizmeti kendi ana dilimde alamadığımı belirttim. Sizin nezdinizde makul bir zemine oturmak zorunda değil, ancak "yersiz" şeklinde söyleminiz, maksadını aşmış biraz. Yersiz bir açıklama olmuş.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben tepkimi "premium üyelik almayacağım" ve gerekçesi olarak da sunulan hizmeti kendi ana dilimde alamadığımı belirttim. Sizin nezdinizde makul bir zemine oturmak zorunda değil, ancak "yersiz" şeklinde söyleminiz, maksadını aşmış biraz. Yersiz bir açıklama olmuş.
Strava'yı yokuş eğimi için indirdiğinizi söylediğiniz altı satırlık mesajın dördünde uygulamaya Türkçe dil desteği vermediği için beş kuruş vermeyeceğinizi anlatmışsınız. Ben de "ben" anlamlı bulmuyorum diyerek size katılmadığımı belirttim. TDK'den aldığım ekran görüntüsü aşağıya bırakıyorum. Maksadığımı ne şekilde aştığımı çok merak ediyorum. Hala yersiz bir tepki olduğunu düşünüyorum...
1668021241582.png

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve Noldor

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.133
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2023 gireceğiz, insanlar hale *Türkçe olmadığı için beş kuruş ödemem kafalarında*. Ortaokul da bile en temel ingilizce eğitimi verilirken böyle şeylerin söylenmesi gülünç geliyor bana.

onrgly

Üye
Tepki
219
İsim
onr
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Strava'yı yokuş eğimi için indirdiğinizi söylediğiniz altı satırlık mesajın dördünde uygulamaya Türkçe dil desteği vermediği için beş kuruş vermeyeceğinizi anlatmışsınız. Ben de "ben" anlamlı bulmuyorum diyerek size katılmadığımı belirttim. TDK'den aldığım ekran görüntüsü aşağıya bırakıyorum. Maksadığımı ne şekilde aştığımı çok merak ediyorum. Hala yersiz bir tepki olduğunu düşünüyorum...
296791 dosyayı görüntüle
Tebrikler çelik tencere kazandınız. "Maksadığınızı" değil söyleminizin maksadını aştığını belirttim. Anlamak için belli bir nezaket alt yapısı olması gerek tabi, sizi de anlıyorum.
2023 gireceğiz, insanlar hale *Türkçe olmadığı için beş kuruş ödemem kafalarında*. Ortaokul da bile en temel ingilizce eğitimi verilirken böyle şeylerin söylenmesi gülünç geliyor bana.
1999 yılında mantıklı mı geliyordu size, neden 2023? Bu bakış açısı da bana komik geliyor. Anlamadığım bir dilde hizmete ödenen para ne kadar yazıksa, şuan gerçekten size ayırdığım zaman da o kadar yazık.

• Hahaha
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
2015 yılında türkçeye çevirmek için talep iletmiştim ama açık çeviri modülleri olmadığını yazmışlardı. Modül olsa kolaylıkla halledilirdi. Yeteri kadar kullanıcı ve talep olmadığı için eklemiyorlar muhtemelen.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler çelik tencere kazandınız. "Maksadığınızı" değil söyleminizin maksadını aştığını belirttim. Anlamak için belli bir nezaket alt yapısı olması gerek tabi, sizi de anlıyorum.
Ufacık bir yazım hatası yakalayıp laf falan çarpmaya çalışıyorsunuz, maksadımı öğretiyorsunuz bir de gelip nezaketimi sorguluyorsunuz. Tartışmaya değer bulmuyorum. İyi akşamlar. Dünyaya daracık bakış açınızdan bakmaya devam edin, karşıt görüşlere her zaman böylesine kapalı olun lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve Noldor

onrgly

Üye
Tepki
219
İsim
onr
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2015 yılında türkçeye çevirmek için talep iletmiştim ama açık çeviri modülleri olmadığını yazmışlardı. Modül olsa kolaylıkla halledilirdi. Yeteri kadar kullanıcı ve talep olmadığı için eklemiyorlar muhtemelen.
Keşke yapılsaymış, özellikle benim gibi ingilizce fakiri insanlar da faydalanabilirdi, zira gerçekten kullanıcı sözleşmesini onaylarken bile neyi onayladığımı, kabul ettiğimi görmüyorum.
Ufacık bir yazım hatası yakalayıp laf falan çarpmaya çalışıyorsunuz, maksadımı öğretiyorsunuz bir de gelip nezaketimi sorguluyorsunuz. Tartışmaya değer bulmuyorum. İyi akşamlar. Dünyaya daracık bakış açınızdan bakmaya devam edin, karşıt görüşlere her zaman böylesine kapalı olun lütfen.
Kusura bakma da karşıt görüş ile saldırgan tutumu ayırt edebilecek yaştayım. Tdk'dan alıntı yapıp ss atıp, aklınca laf çarpmaya çalışıp karşıt görüş demek biraz abes oluyor. 2 cümlelik tartışma konusundan dünyaya bakış açısı çıkaracak kadar yetenekli bir bireye söyleyecek bir sözüm yok ancak şapka çıkarırım. Neyse muhabbet haddini aşmadan sonlandırmanıza sevindim en azından.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.081
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belkide ingilizce global bir dil olduğu ve bütün dünyada kabul gördüğü içindir. Şimdi kalkıp A ülkesinin kullancısı çok diye o ülkenin dilini yapsalar bu sefer B ülkeside isteyecek mantığında olabilirler. Normalde yapmalılar mı? Bence dil seçeneği olmalı sonuçta para kazanan bir site ve müşterisine daha iyi hizmet vermek zorunda, herkes yabancı dil bilecek diye bir kaide yok ki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uygulama premium için 245 tl istiyor. Günümüz kuruyla 13€. Almanya'da mesela bu ücret 60€ = 1115 tl. Yani koca şirket tüm ülkeye %75 iskontolu sunuyor hizmeti. He hizmetin kalitesini, gerekliliğini, 245 tl bile edip etmeyeceğini tartışırız o ayrı da, bu şirketler yazılımcılarını bedavaya çalıştırmıyor, serverları su yakmıyor. O kadar büyümüş bir siteyi / uygulamayı herhangi bir dile çevirmek, büyük bir operasyon maliyeti getirir. Bu maliyeti de Ingilizcesi olmayan ve 13€'yu bile karşılamakta zorlanacak insanlardan çıkarmaları imkansız.

Kullanıcılarının neredeyse %15-20si "Ingilizce dil desteği getirin" diye yalvaran büyük bir Alman şirketinde çalıştım. Talep bu kadar yüksek olmasına rağmen, maliyet o kadar büyük olacaktı ki, Ingilizce dil desteğini getirmek orada çalıştığım 4 yıl boyunca sadece espri konusu olarak kaldı.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
He hizmetin kalitesini, gerekliliğini, 245 tl bile edip etmeyeceğini tartışırız o ayrı da
Ya da 245₺ nin bir değeri olup olmadığını.

Bugun MC Donalds a gidip 2 kişi 2 adet bigmac menü + birer cheeseburger aldığında verilen para, 130km yol gidebilmek için harcanacak yakıta verilen para, 1 adet marka t-shirte verilen para, bir çift spor ayakkabının bir tekinin yarısına verilecek olan para, 2kg beyaz peynire verilecek olan para, 5 adet ayvalık tostun verilecek olan para, 1 aylık sınırsız tarife telefon faturasına verilecek para, 2.5 adet alçıpan plakasını verilecek olan para, 5 torba kuma verilecek olan para, 1 teneke tavan boyası bile alamayacak olan para, sabaha kadar sayarım da gereği yok.

Adamlar eğer almanyada 60€ alıp bizde 13€ alıyorsa bu bizim acınası durumda olduğumuzu gösteriyor. Hadi kullanın bari diyorlar işte.

Verilen paraya değer mi diye sorarken o parayı nerelere verdiğimizi ya da verip de yeterli olmadığını bir düşünmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.911
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çalıştığım firmanın genel merkeziyle iletişim genellikle benim üzerinden yürüyor, çat pat dili olanlara bazı e-postaları çevirmeden iletiyorum ve arkadaşlar bazen bir kaç gün dönüş yapmıyor. Sonrasında şikayet edilen ben oluyorum :)

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Strava premium çok cazip duruyor ama kafamda bir soru var. Benim yol bisikletimde güç ölçer var ama dağ bisikletimde yok, antrenmanlarımın zaman olarak yarısı yol yarısı dağ bisikletinde. Strava CTL (Chronic Training Load) grafiği oluştururken sadece güç ölçerli sürüşleri mi, nabız değerlerini mi, yoksa her ikisini de mi temel alıyor? Strava'da sanırım "Fitness & Freshness" bölümü. Sadece nabız ölçer kullandığım sürüşler de CTL içine dahil oluyor mu? Golden Cheetah'da CTL grafiği için tamamen nabıza dayalı TRIMP değerlerini kullanıyorum.

Editto: Cevabı buldum.

1668066047480.png

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava'da sanırım "Fitness & Freshness" bölümü. Sadece nabız ölçer kullandığım sürüşler de CTL içine dahil oluyor mu?
Strava Web sayfanızdan nabız ve ya güç ölçeri seçebiliyorsumuz...
Edit: editi yeni gördüm :)

• Beğen
Tepkiler: ag249