srd elcikler

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
srd elcikleri yerinde durmuyor..
bu konuda başka sıkıntı çeken arkadaşlar var mı?
yada çare bulan..
forumdan bir arkadaşım ve ben 303 srd kullanıyoruz..
son iki gezidir elciklerde kayma var..çıkarttık kuruladık taktık tekrar kayma yapıyor..

bu soruna bir çare arıyorum..

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Elciği çıkartıp takerken içerisine kolayai alkol vs gibi bişey sıkarsanız onlar kuruduklarında elcikleriniz kaymaz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@neverhood

Bende katılıyorum arkadaşa..Hemde baya bir kayma yapıyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Çağrı

Kardeş dediğin gibi yaptım..Tütün kolonyası döktüm tekrar taktım..Yine kayma var :(

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Hava çok sıcak olduğundan, elcikler de plastik olduğundan neredeyse eriyecek gibi oluyorlar ve kayıyorlar, bizde de SD255 var.

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
ritchey'e yazı yazdım bu konuda cevap bkeliyorum gelir gelmez sizle paylasacam boyle bır sey olmaması lazım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gvenc_mtb
sen yine 2 günde bir itiriyorsun benimki 5 dk da 1 parmak kayıyor..çıkartıyorum kuruluyorum yine aynı..Arkadaş kolonya dök dedi..şimdi 5 dk değil 15 dk bir ittiriyorum :) ciddi ciddi sıkmaya başladı..Bayram bey ilgileniyorsa en yakın zamanda çözüm gelecektir ;)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ben simdi barend aldım sorun cözüldü gerci biraz fazla kesmişim elcikleri bi parmak boşluk var:Dbu arada kaymaması için barend engelliyor. ayrıca dik yokuşlarda faln cok rahat ediyorum...

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
merkezi isvicrede bizle ilgilenen arkadas taildeymis marintek e de danısacam dondugumde haberdar ederim sizi elcik onemli bir urun kayması saglıklı bır ıs değil bunu acil cozmemız lazım

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Bende salcano ng 255 srd kullanıcısıyım.Aynı sorun bende de var.Kolonyağı denedim.Sadece biraz daha geç kaymasını sağlıyor.Sanırım tek çözüm barend gibi duruyor.
Bu arada konu ile alakasız ama fanatik gazetesinde geçen gün bir yazı gördüm.Adana spor başkanı bayram akgül yazıyordu.Adana spor başkanı olan bayram bey sizmisiniz acaba ?
Yoksa soy isim benzlerliğimi ?

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Bendede NG255 ve NG222 var ama böyle bir sorunla karşılaşmadım aksine çok rahatsızlık verdiğinden çıkarmak istediğim halde çıkartamadım :(

Tepki
8
Bende ng 303 sv var benımde elcıklerım kayıyor hemde sürekli :(. Sıcak gördüğü anda kayıyor, yolda sürekli durup ittrimek zorunda kalıyorum :(.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de Ng101 sd var ve barend kullanıyorum.Ama uzun süre barend olmadan kullandım, elciklerde kayma problemi ile hiç karşılaşmadım.Hatta barendi takarken elciklerin ucunu kestikten sonra elciği kaydırmak için baya uğraşmıştım.
Birde srd diye bahsetetiğiniz Sram donanımlı bisikletlerin elcikleri sanırım benimki ile aynı marka ve model.Başlığı 'Srd elcikler' olarak açmışsınız, sizinkiler farklı mı?

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Az önce elcikler rahatsızlık verdiğinden değiştirdim ve burada yazılanları okumuştum daha önce bu yüzden çıkartmadan bisikleti 2-3 saate yakın direk güneş altında bıraktım ama çıkarken banamısın demedi !!! Ve çok zorlandın çıkartırken...

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Ben elcikleri söktüm ve inanılmaz bir rahatlama oldu bileklerimde en son fenerden pendik'e gittim geldim ne ayaklarım nede sele yüzünden bi tarafım ağırıyordu elcikler yüzünden bileklerim fena halde ağırıyordu artık kurtuldum bilek ağrılarından:) Hepinize tavsiyem sökün bence elcikleri rahat bişeyler takın !!!

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
bar-end takınca problem çözülüyor fakat barend siz bir çözüm olmalı..
üretim süreci gözden geçirilmeli..