sony ericson xperia arc s hakkında yarım hiç bir bilgim yok...

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Tamer KAMIŞLI

teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir şeymiş ilk defa gördüm bu parçayı :)

Scudo

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Tolga Günsezer

anladım çok teşekkür ederim cevaplar için.servis olarak sony e götürüyorsunuz telefonu dimi.yani sony ericson xperia arc s modelini de ben servis olarak sony e götüreceğim dimi...

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Ufak bir şey söylemek istiyorum.Ben Atrix kullanıyorum şu an ve android telefonları çok araştırırım.

Xperia Arc S ile ilgi şöyle bir sorun var : telefonun arkası eğimli bir yapıya sahip.Eğer telefonu çok ufak bir mesafeden masaya bırakırsanız pil yerinden oynadığı için telefon kapanma gibi bir probleme sahip.Sahipleri bu sorunla çok karşılaşmadıklarını söylüyor fakat karşılaştıklarında da çok can sıkıcı olabiliyor.

Bisiklette kullanmak için önceliğiniz suya dayanıklı , defy örnek olabilir , ekranı çizilmeye daha dayanıklı , gorilla glass olmalı , ve pili iyi gitmesi lazım.Şu an kullandığım atrix 2000 mAh bataryaya sahip.Pili uzun bir turda dahi gps , müzik , fotoğraf kullanımda dayanıyor.Bu nedenle pili kesinlikle yüksek olmalı.Şu an pil ömrü devrim olan akıllı telefom Motorola Razr MAXX modelidir.3300 mAh pile sahip.
Bunun ne yararı olacak derseniz Amerika'da 4g gibi pili su gibi yiyen internet hızı altında yapılan GPS testinde Apple Iphone 4s'in 3 saat 10 dakikada pili tükeniyor.Motorola Razr MAXX'ın ise 4 saat sonunda pili hala %40 :) Bunu Türkiye ' de kullanırsanız şarj sorunu gibi birşey kesinlikle göremessiniz :D

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Lütfü Ekşioğlu

fiyatı internette bulduklarım arasında en uygunu 1200 tl civarı.o kadar bütçem malesef yok.htc nin önerebileceğiniz telefonu var mı peki 800 tl civarı olan.ama en az arc s kadar olmalı özellikleri... ben evo 3d yi gördüm ama sizce nasıldır ?

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Evo 3d pil konusunda sıkıntılı bir telefon. + olarak 3d teknolojisi telefonda şu an için çok performans alınan bir sistem değil.Göz bozukluklarına kadar kötü bir etkisi dahi var.HTC'nin telefonlar pil konusuna çok sıkıntılı.Malzeme güzel , arayüz güzel fakat yolda şarj bitip kalınca hiç bir değeri kalmaz telefonun.İsterseniz Motorola Defy+' ı inceleyin.Pil i iyi.Su geçirmez.Darbelere dayanıklı.Youtube 'den dayanıklılık videolarına bakmanızı tavsiye ederim...

Bu arada sakın beni Motorola Satış elemanı zannetmeyin devamlı motorola önermemden dolayı , Motorola pil konusunda diğer akıllı tefeonlardan çok daha iyi telefonlar yapıyor.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Lütfü Ekşioğlu

hmm bi bakayım ona da.evodaki 3d çok hoşuma gitti benim ama pil konusuna kafam takıldı.2 gün falan mı gidiyor pili ?

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Şöyle söyleyeyim.Ortalama oyun , internette dolaşma , günlük konuşma da evo 3d 1 günü kolay kolay çıkaramaz.Zaten eski tip telefonlardan ( telefonu aşağılamak amacıyla bı sıfatı kullanmıyorum. ) bu telefonlara geçenlerin en büyük problemi pildir.Çünkü eski tip telefonlarda işlemci vs gibi parça yok fakat şimdiki telefonlarda işlemci olsun ram olsun , ekran kartı çiplerine kadar her şey var.Pilleri 1 gün giden öpüp başına koyuyor.

Defy+' pil anlamda ortalama telefonla konuşmaya 2 gün gidebilir.Buna GPS , internet dersek 1 güne kadar düşer.Evo 3D' yi kafanızdan atmanızı öneririm.O telefon eskide kalmış ve başarısız kalmış bir projedir.3D teknolojisi daha beklenmesi gereken bir teknolojidir.

Son olarak su geçirmez ve dayanıklı değildir.Bunu bisikletle yolda kalınca anlarsınız.Elleriniz zincir yağına bulaşmış şekilde telefonu kullanmak için saçma saçma şekillere girebilirsiniz.Dayanıklık özeliği olan bir telefonu isterseniz kuma sokun çıkarın isterseniz suyun altına sokun tıkır tıkır çalışır.Olmadı yağlı ellerle tut sonra gider yıkarsın telefonu :)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Lütfü Ekşioğlu

htc yi sildim ama sony i bi türlü silemiyorum çok hoşuma gidiyor bu telefonun xperia serileri :) sanırım ondan alıcam :) onun için görüşleriniz nedir peki.bu arada şuanki telefonumun şarjı 1 gün anca gidiyor eski telefon pili bozuk o açıdan sorun olmaz alışamama gibi :D

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Biraz da amacınıza bağlı olarak önerebilirim.Tam olarak ne yapacağınızı söylerseniz daha iyi fikir verebilirim.
Telefon tipleri olduğu gibi kullanıcı tipleri de vardır.Şahsen ben Rom Root vss gibi işlerle uğraştığım için atrix aldım.Telefonun normal çalışma hızı 1 Ghz olmasına rağmen ben ona kernel müdahalelerinde bulunarak 1.6 Ghz ' e kadar overclock edebiliyorum.

Bazı insanlar var sadece konuşma çok az internet basik bir iki oyun oynar.

Bazı insanlar vardır ki extreme sporlarla uğraştığı için sağlam bir telefonu olsun isterler.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Lütfü Ekşioğlu

güzel fotoğraf çekimi olsun.panaromik çekim 3d çekim gibi.hızlı olsun ve internetti falan iyi olsun ek olarak da görseli...

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
O zaman biraz daha Xperia 'nın en son çıkan güncel modelleri inceleyin.Arc, Arc S eskide kalan telefonlar (aslında bu yargı kişiden kişiye değişir fakat Sony Ericsson şirketi ayrıldı.Artık sadece Sony üretiyor.Eğer arc s düşünürseniz kapanan markanın malını almış olursunuz.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Lütfü Ekşioğlu

hmm anladım teşekkürler çok yardımınız oldu :) ayrıca yorum yapıp yardımcı olan herkese teşekkür ederim :)