Soğuk algınlığı ve nezleye dikkat

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
soğuk beni fazla etkilemediği için grip hakkında pek bir şey diyemem ama arkadaşlarında dediği gibi aşı olmakta fayda var

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Yağda eriyen A, D, K ve E vitaminlerinin besinlere ilaveten dışardan bir preparat şekilde fazladan alınması, vücutta hipervitaminoz denen birikim hastalıklarına yol açabilir. Yani parayla hastalık satın alma olayı... :)
Suda eriyen C, B vd. vitaminlerin ise fazlası idrardan atılır. Yani vitaminli bir idrar için boşa harcanmış para olayı... :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar limon dilimleyip üzerine sıcak su ve şeker ekleyip sıcak limonata yapmayı deneyin. Harika oluyor. Özellikle havaların kararsızlık göstermeye başladığı bu dönemlerde kesinlikle iyi bir C vitamini çözümü.

Bu şeyin içine çay katarsanız sıcak buzlu çay tadında nefis bir şey elde edersiniz.. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: PhysX

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@qeqeqe

Bir önceki sayfada Mesut abi ilaç isimleri ile ilgili tavsiyede bulunmanın bundan sonra yasak olduğunu söyledi.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar, ilaç adı vermenin yasak olmasını lütfen kuru bir yasak, yada yasakçı zihniyet gibi düşünmeyin.
İlaç iki tarafı keskin bıçak gibi birşeydir. Sen iyilik olsun diye isim verirsin. Karşındaki kişide o ilaç bilmediğin pek çok yanetkiye yol açıp fayda yerine zarar verebilir.
Bahsettiğiniz isim bir vitamin preparatı dahi olsa...

Uyarıma uyulmadığı için bu topikte adı geçen TÜM TİCARİ PREPARAT İSİMLERİNİ editliyorum. Olay tekerrür ederse suistimal edeni afişe ederek topiği de komple silerim.
Son kez rica ediyorum. iLAÇ REKLAMI YAPMAYIN lütfen.

Editli mesaj sahiplerinin kasıtlı olmadığını farzediyorum. Onlar da kusura bakmasınlar.
Bundan sonra göstereceğiniz özene şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gürsel A. ve Spec

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
@Mesut Girgiç
reklamı yapmak hiç istemedigim bir şeydi ama yanlış yapmışım :(:(:(..mesajı atmadan once arka sayfaları okumamıştım..uyardıgınız için tşk ler..bir daha olmayacagından emin olabilirsiniz..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@qeqeqe
Duyarlılığınız için hem kendim hem de toplum sağlığı adına çok teşekkürler. Hayırlı akşamlar. :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
En iyi yol sağlıklı beslenmek ve kıyafet seçimini doğru yapmaktan geçiyor.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Selim Çam

Sayın Selim Çam;
Bu topiğin 19. mesajında (ki bu size ait bir mesaj) bir multivitamin müstahzarının ticari ismini topluma açık bir ortamda beyan ettiniz. (tarafımdan silinmiş kelime)
Sizi, "İspençiyarı ve Tıbbi Müstahzarlar Kanununun 13'üncü maddesine" saygılı olmaya davet ediyorum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.