Sıfır mı 2. el mi ?

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
500-600 TL civarı bütçem var. Dağ bisikleti arıyorum. Bisiklet fiyatlarının yüksek olduğu şu dönemde sıfır almak mantıklı mı? Temiz 2. el üst modellere baksam daha iyi olmaz mı? İyi bir bisiklet için 800-900 koymak gerekir kanımca (iyi dediğimde iyinin kötüsü). Ama bilmiyorum yine de yardımcı olursanız sevinirim. Çok kararsızım :(

Scudo

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Şu durumda ikinci el almak daha mantıklı olacaktır.İkinci el bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenip alacağınız bisikleti gidip canlı olarak görüp almak zarara uğrama şansınızı düşürecektir.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Y.

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
O bütçe ile bence de temiz bir 2.el bisiklet almak daha mantıklı. Görerek alın, yüzyüze pazarlık ederseniz daha uygun bir fiyata bırakabilir

• Beğen

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bence de o fiyat aralığında görerek beğenerek deneyip temiz bir ikinci el bisiklet almanız daha mantıklı olacaktır. 500 600 tl arası ikinci el bisikletler genelde giriş seviyesi için uygun olan bisikletler olur. Ama sıfır almaya kalksanız aldığınız bisiklet biraz daha alt seri olacaktır.

• Beğen

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.303
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
İkinci el alırken hem bisikleti görüp iyi inceleyin, hem de size önerilen fiyatı bisikletin sıfır fıyatı ile karşılaştırın. Arada anlamlı bir fark olmalı.

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
2. el daha mantıklı elbette o fiyata disk fren olmayacaktır fakat ileri dönük modifiye geliştirmeler için kadronuzun disk fren uyumununda olması iyi olabilir. Ayrıca masada bosluk olup olmadıgına , kadroda cizikten ziyade catlak olup olmadıgına yada egiklik bakabilrsiniz. ön ve arka tekerde sürerken sesler cıkarıyor mu yada vites gecişlerinde zorlanma varmı. Normal sürürstede olmaması gereken rahatız edici sesler varmı diye kontrol ederek alabilirsin .

İleridede 2. el mtb bölümünü takip ederek 2. el orta- üst seviye tekil parcalar(arka vites-önvites-aynakol vs.) alarak hem kendine bütce olarak yük bindirmeden bisikletini daha üst seviyeye cıkarman mümkündür.

Sıfır bisiklet alırsan suanda hem daha düşük bir donanım alıcaksın hem de garanti falan filan diyerek epey süre donanımı degiştiremiceksin yada yeni die için el vermicek deiştirmiceksin.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Az kullanılmış 2.el temiz bir bisiklet almak daha mantıklı. Mümkünse bu işten anlayan biriyle bisikleti almaya gitmelisin.

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınızı kesinlikle dikkate alıcam. Artık alınca şu donanımlarını falan öğrenirim inşallah. Hiç anlamıyorum göbektir aktarıcıdır vites fren cart curt neyse iyi forumlar :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
2.el diyorum.. Bunun dışında neden 2.el olduğu diğer üyeler açıklamış. Şimdiden hayırlı olsun.

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Teşekkürler sağolun

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Kullanılmış aldıklarımdan pişman olmadım hiç, yeni bisikletleri de alternatif bulamadığım için aldım.

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Aynen ya 2. el alınca Uğur Recep Akgül'ün de dediği gibi donanımını geliştirmek daha kolay olur psikolojik olarak :) yeni olunca dokunmak istemem yani sıfır bisiklet :)

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Eyvallah :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2. el alırsanız çok çok temiz bir ikinci el almaya bakın. Mesela 1-1.5 aylık bisikletini satanlar var o tarz satıcılar bulmaya çalışın derim.

• Beğen

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
500-600 TL ile mümkün değil, 2012-2013 bisikletlerde özellikle ithal markalarda yüksek indirimler olabiliyor ama %30 a kadar indirim alabilirsiniz sıkı bir pazarlık yaparak.

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Kendiminde yaptığı gibi temiz ikinci el mantıklı olur :)

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Hakan gencer bey sıfır için mi mümkün değil dediniz tam anlamadım?