ses çıkaran göbekler

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
arkadaşlar adını tam bilmediğim şu ses çıkaran göbeklere ne ad veriliyor. nowatech ve hope markalarını duydum. hope markasını geçtim çok pahalı da. nowatech markasının hangi modeli ses çıkarıyor? arkadaşta nowatech markasının kırmızı rengi var model olarak başka öneriniz var mı

Scudo

Cengiz ADANUR

Aktif Üye
Tepki
74
Rulmanlı göbekler genelde ses çıkarıyor diye biliyorum.. chris king, hope 2 pro, dt swiss, novatec fark etmiyor, her birinin ayrı bir musikisi var sanırım :) bende novatec'i üreten firmanın bir üst sınıf rulmanlı göbeği var takım halinde, rival marka hem de kırmızı. :) Bu rengin kadromla çok uyumsuz olduğunu fark ettiğimden hiç kullanmadan satmayı düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Gökalp

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Tırnak iç yapısı ve tırnakta ve body(rublenın takıldığı yer) kısımdaki kullanılan çeliğin sertlik derecesinden dolayı kaynaklanmaktadır.Ses çıkaran uygun fiyatlı, akıcı, sağlam bir göbek arıyorsan (link) sadece arka göbek olarakda alabılırsın Funn Bullet al derim,yalnız ağırlıkile ilgili takıntın yoksaki eğer bu göbek Dh göbeği olduğu için bu yüzden 4 rulmanlı ve sağlam olduğundan ağırdır. Ses şiddetide budur. (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mavic SLR göbeklerden çok tok ve net ses geliyor ama baya bi tuzlu fiyatı.

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@atakibrahim

Buda mavic SLR 2011
(link)

Cengiz ADANUR

Aktif Üye
Tepki
74
Göbekten ses çıkması çok mu tercih ettiğiniz bir şey acaba merak ettim? :) Özellikle sessiz ortamlarda yapılan sürüşlerde göbekteki bu ses rahatsız edici olur diye düşünüyorum..

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Ben de daha önce kullandığım ve hayran kaldığım Sun-Ringle Dirt Flea tavsiye ederim birçok markadan çok çok akıcı ve daha hafif bir model (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@atakibrahim

Evet daha tok bir ses gibi daha önce görmemiştim o göbeği.

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Cengiz ADANUR
Ben Sun-Ringle Abbah (link) kullanıyorum ama o sessiz ortamı birtürlü nedense daha yakalayamadım... :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@atakibrahim

Evet kesinlikle budur :) bunu bende ilk defa dinliyorum bunu dinledikten sonra diğerleri teneke gıcırtısı gibi geldi :)zaten iki ses bisiklette insanı hoş eder biri fliper sesi diğer spd pedal kilitlenme sesi :)

• Beğen

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Criss king çok övülüyor dünya genelınde bence sadece sesi için bu kadar para verılıyorama akıcılık yönünden Criss king bu video da bence sınıfta kalıyor... :) (link)

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
arkadaşlar bilgiler için teşekkürler :)

o kadar pahalı birşey alamam sanırsam.yalnız novatech aklımda kaldı pek pahalı değil.şu yurt dışından ((link)) hiç alışveriş yapmadım.e-bay sistemi var sanırsam

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Cengiz Gökalp
Nowatech bu şekılde ses çıkaran marka değildir.Her rulmanlı göbek ses çıkaracak anlamına gelmez.Nowatech ve Chosen aynı fabrıkadan üretilen taiwan malı göbeklerdir.Görsellik olarak oldukça güzeller fakat daha önce başıma gelen Nowatech marka göbek kullandım sözde Dh içinde uygun olduğu söylenıyor, alalı daha 1 ay olmadan rulmanları bozuldu ve body'si(rublenın takıldığı kısım) kilitlendi yani nowatech bu göbekler ile kesinlıkle kıyaslanamaz,ayrıca bozulmuyacak göbek diye de birşey yoktur.Her parçanın bır bakıma ıhtıyaçı vardır.Bence Shimano Deore ve Shimano SLX bu göbeklerden çok daha kalıtelı...

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bende son günlerde merak saldım bu göbek olayına,konuyu gördüğüm iyi oldu.Bir kaç hafta önce bisikletli bir arkadaşta görmüştüm,arka göbekten resmen eski dizel araçların çıkarttığı ses duyuluyordu:=)..Köy yollarında,köpeklerin olduğu ortamlarda pedal çevimeye devam edin yoksa vay halinize:=)

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
@atakibrahim

iyi de hocam novatech downhill göbeği değil ki

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Ben de geçenlerde bir adet rulmanlı arka teker göbeği sipariş verdim ama linkteki gibi olacağını sanmıyorum. Gelince montajdan sonra paylaşmaya çalışacağım.

• Beğen
Tepki
2
İsim
duhan
Bisiklet
Mosso
merhaba arkadaşlar,mtb kullanıcısıyım arka göbek almak istiyorum max 200 tl ye sağlam hub sesi çıkaran göbek tavsiye edermisiniz?