Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seleden kaynaklanan uyuşma

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ufuk Yılmaz 45 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben 17 yaşındayım ve bisiklet sporuna yeni başladım.Daha kask,tayt,kıyafet vs yok onları hafta sonu internetten sipariş etmeyi düşünüyorum ama sorun bu değil.

Ben altıma boxer üstüne de şort giyiyorum ve bisiklette oturarak pedal çevirirken şeyim uyuşmaya başlıyor ve hissetmiyorum.Bunu külotla da denedim yine aynı şekilde oldu.Neden oluyor olabilir acaba ? ne yapmalıyım ?
    İlerde başıma daha büyük sorunlar açsın istemiyorum.

cengizhan bekir bayram bunu beğendi.
  2. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Kardeşim şeyim demesen iyi olurdu ama neyse :D .

Kardeş bunun çaresini forumda değil DOKTORUNDA arayacaksın.

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletteki pozisyonunuzu ve sele gidon uzunluk, yikseklik ölçü ve ayarlarını forumda araştırınız.

Pedli tayt kullanabilirsiniz..

Bahadır Budak bunu beğendi.
  4. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bisikletle alakasız bir durum sizin urolojiye gitmenizde fayda var tayt çözüm değil doktora danışın

ali bayrak bunu beğendi.
  5. çağrı ilter

çağrı ilter Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ya şimdi nasıl açıklasam bilmem de hani bazen seleyle vücudumun arasına sıkışıyor ve bir süre az kan gitmesinden dolayı bende de uyuşukluk oluyor. Bir kaç saniye kalkıp dolaşımı normale döndürüp pozisyonu düzeltince geçiyor. Ama bahsettiğin eğer kalıcı bi uyuşma ise bir doktora danışmak daha iyidir heralde.

6. A. ali atalay

A. ali atalay Yeni Üye

Seviye:
    Sen bence seleni değiştir bu konuda birde doktora başvur uyuşuyo demişsin....

7. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aşağıdaki tavsiyelere uyman gerekiyor olabilir. Sadece sen değil, sanırım hepimiz. :)

"uzmanlara göre bisiklete binmenin direkt olarak sperm etkisini azaltıcı bir etkisi yok. İşin püf noktası bisiklete binmek dahil her türlü sporu yaparken testisleri sıkmayacak kadar bol ve yüzde yüz koton gibi doğal kumaşlardan dokunmuş şortlar giymek. Ayrıca bisiklete binen erkeklerin yarım saatte bir mola vermeleri ve ağırlıklarını kalçalarına verebilmeleri için selesi çok sert ve dar olmayan bisiklet modellerini seçmeleri tavsiye ediliyor."

Kaynak

murty ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  8. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Belki de şeyinin üstüne oturuyorsundur :D:D

Tabi bu işin şaka tarafı.Arkadaşlarında dediği gibi normalde bisiklete binenlerde böyle bir problem görülmez hiç kalkmadan uzun süre otursanız bile sadece acı hissedersiniz oda cinsel organda değil arka tarafta hissedilir.Sizin bir doktora danışmanız ŞART !

koray_can bunu beğendi.
  9. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iyi bir bisikletçiye gidip ergonomik ayarlarını en doğru şekilde yaptır..geçmiş olsun..şeyin en önemli şeyin..

GLN, ozic, Burak BAHAR ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende yol bisikleti kullanıyorum şuan bedli taytımvs. ekipmanlarım yok kot pantolonla 1-2 saat bisiklet kullanıyorum günde:) ama bir sorun olmuyor.(Tabi en kısa zamanda ekipmanları alcam:) )Bencede bir doktora gözükmenizde fayda var.

11. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    vücudunuzun bir parçası olan bu organın adını telaffuz etmeye neden bu kadar çekiniyorsunuz? onun bir adı var (bkz. penis)

12. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doktorluk bir durum yok ama böyle sürmeye devam edersen ileride olabilir ona göre. Sele dahil diğer ayarlarını bu işten anlayan birinden yardım alıp yaparsan şikayetin azalır. Ayarları yaptıktan sonra bisiklet sürerken sele üzerinde her 5 dakika beş ya da on saniye kalkıp tekrar oturarak bu şikayetin hiç oluşmamasını sağlayabilirsin.

13. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    alemsin ya :D

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Eğer selenin ortası delikse, bu tür sıkıntı yaratabiliyor. Pedli tayt giysen bile çok işe yaramıyor. Yapman gereken, ortası delik olmayan bir sele almak, gelecek nesillerinin iyiliği için :D

15. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Doktorluk bir durumun yok...
    Seleni uygun bir sele ile değiştir, oturuş tarzına dikkat et ve çok uzun süe aynı pozisyonda kalma arada sırada ayağa kalk...

Arkadaşımın esk bisikletinde 5-6 km.lik turda bile dediğin sorunu yaşadım... Kendi bisikletimde 40-50km kulansam bile sorun yok...

16. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    selenin burnunu hafif yukarı kaldır olursa sorun odur eğer değilse tam tersini dene.büyük ihtimal sele.

Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  17. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence sele yüksekliğini indirmen gerekiyor.

18. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gerekli tavsiyler zaten verilmiş. Espriler de yapılmış.
    Geçmiş olsun.

19. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Babama söyledim akşam babam sele ayarını indirdi.Sele ayarını boyuma göre çok yüksek yapmışım :) Bir daha olursa sele öne arkaya denicem.Hiç olmadı seleyi değiştiririm.Bakarım bir çaresine ...

Tolga Ayla bunu beğendi.
  20. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    doktora yinede bir git ama doktorun yapacağı şey daha az bisiklete bin demek olur
    pedli tayt al pedli taytsız bisiklet kullanımında hatta pedli taytla uzun bisiklet kullanımında bu tür şikayetler hep olur sele konumu onemli onu doğru ayarla

ancak gelgelelim şöle gerçekler var bisiklete binerken terlersiniz ve rüzgarı genelde kafadan alırsınız terli bölgeye gelen rüzgar (neresi olursa olsun) bölgeyi daha da fazla soğutur buda örn: uyuşmaya yada kas tutulmalarına neden olabilr dikkat edilmesi gereken başka bir unsur oturduğunuz pozisyonda oradan geçen damarlar bası görüyorsa mutlaka uyuşma olur bası ortadan kalkınca uyuşma geçer bu yüzden pedli tayt giyilir aynı zamanda pedli tayt idrar yolunun ve sperm kanallarının kapanmasını kalçanızda yaralar oluşmasını önler
    insanın kalçasındaki kaslar vicutta bulunan en güçlü kaslardır.nedeni insan oturur pozisyondayken tüm gövdeyi taşımasıdır.ancak sele gibi bir yapı sandalyeye nazaran daha küçük olduğu için butür şikayetler olabilir.önemlidir.ileride kısırlığa kadar gidebilir.
    tavsiye:
    eğer antrenman yapıyorsan seleni çıkar bisiklete ayakta bin.bu belini biraz zorlar buyüzden antrenmana başlamadan önce belini iyice ısıt.ayakta antenman yapman sadece bacak kaslarını değil otururken yaptığına oranla kondisyonunu ve karın kaslarına kadar tüm kaslarını çalıştıracaktır.
    denedim oldu
    geçmiş olsun iyi forumlar bol pedallar