Seleden kaynaklanan uyuşma

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
Arkadaşlar ben 17 yaşındayım ve bisiklet sporuna yeni başladım.Daha kask,tayt,kıyafet vs yok onları hafta sonu internetten sipariş etmeyi düşünüyorum ama sorun bu değil.

Ben altıma boxer üstüne de şort giyiyorum ve bisiklette oturarak pedal çevirirken şeyim uyuşmaya başlıyor ve hissetmiyorum.Bunu külotla da denedim yine aynı şekilde oldu.Neden oluyor olabilir acaba ? ne yapmalıyım ?
İlerde başıma daha büyük sorunlar açsın istemiyorum.

Scudo

Erciyes Çeteci

Aktif Üye
Tepki
59
@Ufuk Yılmaz 45

Kardeşim şeyim demesen iyi olurdu ama neyse :D .

Kardeş bunun çaresini forumda değil DOKTORUNDA arayacaksın.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Ufuk Yılmaz 45

Bisikletteki pozisyonunuzu ve sele gidon uzunluk, yikseklik ölçü ve ayarlarını forumda araştırınız.

Pedli tayt kullanabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Budak

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
bisikletle alakasız bir durum sizin urolojiye gitmenizde fayda var tayt çözüm değil doktora danışın

• Beğen
Tepkiler: ali bayrak

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Ya şimdi nasıl açıklasam bilmem de hani bazen seleyle vücudumun arasına sıkışıyor ve bir süre az kan gitmesinden dolayı bende de uyuşukluk oluyor. Bir kaç saniye kalkıp dolaşımı normale döndürüp pozisyonu düzeltince geçiyor. Ama bahsettiğin eğer kalıcı bi uyuşma ise bir doktora danışmak daha iyidir heralde.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Aşağıdaki tavsiyelere uyman gerekiyor olabilir. Sadece sen değil, sanırım hepimiz. :)

"uzmanlara göre bisiklete binmenin direkt olarak sperm etkisini azaltıcı bir etkisi yok. İşin püf noktası bisiklete binmek dahil her türlü sporu yaparken testisleri sıkmayacak kadar bol ve yüzde yüz koton gibi doğal kumaşlardan dokunmuş şortlar giymek. Ayrıca bisiklete binen erkeklerin yarım saatte bir mola vermeleri ve ağırlıklarını kalçalarına verebilmeleri için selesi çok sert ve dar olmayan bisiklet modellerini seçmeleri tavsiye ediliyor."

(link)

• Beğen
Tepkiler: murty ve tolga1976

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Belki de şeyinin üstüne oturuyorsundur :D:D

Tabi bu işin şaka tarafı.Arkadaşlarında dediği gibi normalde bisiklete binenlerde böyle bir problem görülmez hiç kalkmadan uzun süre otursanız bile sadece acı hissedersiniz oda cinsel organda değil arka tarafta hissedilir.Sizin bir doktora danışmanız ŞART !

• Beğen
Tepkiler: koray_can

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
295
Bisiklet
Giant
Bende yol bisikleti kullanıyorum şuan bedli taytımvs. ekipmanlarım yok kot pantolonla 1-2 saat bisiklet kullanıyorum günde:) ama bir sorun olmuyor.(Tabi en kısa zamanda ekipmanları alcam:) )Bencede bir doktora gözükmenizde fayda var.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
vücudunuzun bir parçası olan bu organın adını telaffuz etmeye neden bu kadar çekiniyorsunuz? onun bir adı var (bkz. penis)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Doktorluk bir durum yok ama böyle sürmeye devam edersen ileride olabilir ona göre. Sele dahil diğer ayarlarını bu işten anlayan birinden yardım alıp yaparsan şikayetin azalır. Ayarları yaptıktan sonra bisiklet sürerken sele üzerinde her 5 dakika beş ya da on saniye kalkıp tekrar oturarak bu şikayetin hiç oluşmamasını sağlayabilirsin.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
Eğer selenin ortası delikse, bu tür sıkıntı yaratabiliyor. Pedli tayt giysen bile çok işe yaramıyor. Yapman gereken, ortası delik olmayan bir sele almak, gelecek nesillerinin iyiliği için :D

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Doktorluk bir durumun yok...
Seleni uygun bir sele ile değiştir, oturuş tarzına dikkat et ve çok uzun süe aynı pozisyonda kalma arada sırada ayağa kalk...

Arkadaşımın esk bisikletinde 5-6 km.lik turda bile dediğin sorunu yaşadım... Kendi bisikletimde 40-50km kulansam bile sorun yok...

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Babama söyledim akşam babam sele ayarını indirdi.Sele ayarını boyuma göre çok yüksek yapmışım :) Bir daha olursa sele öne arkaya denicem.Hiç olmadı seleyi değiştiririm.Bakarım bir çaresine ...

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
doktora yinede bir git ama doktorun yapacağı şey daha az bisiklete bin demek olur
pedli tayt al pedli taytsız bisiklet kullanımında hatta pedli taytla uzun bisiklet kullanımında bu tür şikayetler hep olur sele konumu onemli onu doğru ayarla

ancak gelgelelim şöle gerçekler var bisiklete binerken terlersiniz ve rüzgarı genelde kafadan alırsınız terli bölgeye gelen rüzgar (neresi olursa olsun) bölgeyi daha da fazla soğutur buda örn: uyuşmaya yada kas tutulmalarına neden olabilr dikkat edilmesi gereken başka bir unsur oturduğunuz pozisyonda oradan geçen damarlar bası görüyorsa mutlaka uyuşma olur bası ortadan kalkınca uyuşma geçer bu yüzden pedli tayt giyilir aynı zamanda pedli tayt idrar yolunun ve sperm kanallarının kapanmasını kalçanızda yaralar oluşmasını önler
insanın kalçasındaki kaslar vicutta bulunan en güçlü kaslardır.nedeni insan oturur pozisyondayken tüm gövdeyi taşımasıdır.ancak sele gibi bir yapı sandalyeye nazaran daha küçük olduğu için butür şikayetler olabilir.önemlidir.ileride kısırlığa kadar gidebilir.
tavsiye:
eğer antrenman yapıyorsan seleni çıkar bisiklete ayakta bin.bu belini biraz zorlar buyüzden antrenmana başlamadan önce belini iyice ısıt.ayakta antenman yapman sadece bacak kaslarını değil otururken yaptığına oranla kondisyonunu ve karın kaslarına kadar tüm kaslarını çalıştıracaktır.
denedim oldu
geçmiş olsun iyi forumlar bol pedallar

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Yılmaz 45