Sele altı çanta

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.760
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sele altı çantaya o kadar şey zor sığar. Ya da çantanın ciddi manada büyük olması lazım. Size tavsiyem resimdeki çantayı almaniz. İster kadroya ister gidona takabilirsiniz. İçine çok miktarda eşya rahatça sığıyor.
Screenshot_20230725-125030.png

• Beğen
Tepkiler: The Working Dead
Scudo

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sele altı çantaya o kadar şey zor sığar. Ya da çantanın ciddi manada büyük olması lazım. Size tavsiyem resimdeki çantayı almaniz. İster kadroya ister gidona takabilirsiniz. İçine çok miktarda eşya rahatça sığıyor.
307447 dosyayı görüntüle
Teşekkür ederim, şu nasıl peki hocam? 2.5 litre yeterli mi? Biraz da estetik dursun istiyorum.
(link)

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Dağ bisikletim için sele altı veya sırıtmayan ona alternatif bir çanta önerebilir misiniz? Bir tane sele altı çanta aldım suluk yeride olan, içine telefon cüzdan anca sığıyor, suluk da koyarsan hiç yer kalmıyor. Pompa, yedek iç lastik(29X2.25), levye, telefon, cüzdan gibi şeylerin sığabileceği bir boyutta çanta var mı?
AliExpress'te ve Amazon.com.tr'de yurtdışı kaynaklı iki yandan açılan ya da aşağı açılan büyük hacimli çantalar var.

Örnek olarak:
Yanlardan açılan: (link) (bu 2.6 litrelik epey büyük, 1.7 gibi daha küçük hacimli olanları var)
Aşağı açılan: (link)

Bunlar sadece örnek, fiyat v.b. kriter bakmadan ilk gördüklerimi ekledim. Bende ilk türde West Biking'in, ikinci türde Zixtro'nun çantaları var. Zicxtro güya iyi marka, sürekli kopan plastik parçalarını tamir ediyorum, yamalı bohçaya döndü.

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
AliExpress'te ve Amazon.com.tr'de yurtdışı kaynaklı iki yandan açılan ya da aşağı açılan büyük hacimli çantalar var.

Örnek olarak:
Yanlardan açılan: (link) (bu 2.6 litrelik epey büyük, 1.7 gibi daha küçük hacimli olanları var)
Aşağı açılan: (link)

Bunlar sadece örnek, fiyat v.b. kriter bakmadan ilk gördüklerimi ekledim. Bende ilk türde West Biking'in, ikinci türde Zixtro'nun çantaları var. Zicxtro güya iyi marka, sürekli kopan plastik parçalarını tamir ediyorum, yamalı bohçaya döndü.
Teşekkür ederim, (link) şu nasıl abi?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.009
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim, (link) şu nasıl abi?
Güzel görünüyor ama ben katlamalı-sıkıştırmalı-içine dürtmeli çantaları kullanışsız buluyorum. Bunlar daha çok içine doldur, git kampta aç modu için uygun. Fermuarlı-kapaklı modeller benim için (kısa mesafe ve şehir için) daha iyi.

Alternatif olarak kadro içi çantalara ve bunlara ek olarak kadro üstü çantalara da bakılabilir. Bende Sahoo'nun birkaç ürünü var:
Trekking bisikletimde şu ikisi var:
(link)
(link) (onun yerine yol bisikletimde kullandığım sportif görünüşlü ve içi ısı korumalı olan (link) gibi bir model de olabilir)

Daha büyük kadro çantaları da var:
(link)
West Biking'in de buna benzer bir modeli var, HepsiBurada'da da vardı.
Daha ünlü markaların (Topeak, Ortlieb...) ve birkaç yerli markanın da benzer ürünleri var ama fiyatları yüksek.

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Katlamalı sıkışmali olduğunu bilmiyordum teşekkürler. Kesinlikle benim içinde pratik değil bu şekilde, kullanışsız olur şehir içi sürüş için.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.233
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@The Working Dead vaktiyle (link) 'dan aldığım üst borulara takılan şu çantaları kullanıyorum. Büyük olanda telefon ve cüzdan, küçük olanda da yedek lastik, levye, yama seti ve quick link seti oluyor. Bu seti hem dağ hem yol bisikletinde kullanıyorum sürüş öncesi sadece bisiklet üzerinde değişim yapıyorum. Zaten yol bisikletindeyken üst formanın ceplerinden dolayı genelde büyük çantayı atıştırmalıklar için kullanıyorum.

@Spartiat abinin dediği gibi attığın linkteki ürün sele altı bikepacking çantalarındaki gibi katlamalı bir model günlük kullanımda çok da uygun olmayacaktır. Fermuarlı özellikle de kadro üzeri bir çanta daha işlevsel olacaktır.

Dosyalar

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@The Working Dead vaktiyle (link) 'dan aldığım üst borulara takılan şu çantaları kullanıyorum. Büyük olanda telefon ve cüzdan, küçük olanda da yedek lastik, levye, yama seti ve quick link seti oluyor. Bu seti hem dağ hem yol bisikletinde kullanıyorum sürüş öncesi sadece bisiklet üzerinde değişim yapıyorum. Zaten yol bisikletindeyken üst formanın ceplerinden dolayı genelde büyük çantayı atıştırmalıklar için kullanıyorum.

@Spartiat abinin dediği gibi attığın linkteki ürün sele altı bikepacking çantalarındaki gibi katlamalı bir model günlük kullanımda çok da uygun olmayacaktır. Fermuarlı özellikle de kadro üzeri bir çanta daha işlevsel olacaktır.
Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.073
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok teşekkür ederim.
Bu arada ben bu katlamalı olan minima modelini kullanıyorum. İhtiyacınıza göre şekillenmesi hoş. Mesela büyük alan kaplayan bir şey taşıyacaksınız 2 litrenin tamamı dolacak şekilde takıyorsunuz. Cüzdan ve beraberinde bir iki eşya taşıyacaksanız hacmini daraltıp ona göre kullanabiliyorsunuz. Ve yağmur geçirmiyor. Tavsiye ederim.

(link)

• Beğen

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzelmiş bunlar, bütçeye göre seçmesi kaldı öyleyse ☺
Bu arada ben bu katlamalı olan minima modelini kullanıyorum. İhtiyacınıza göre şekillenmesi hoş. Mesela büyük alan kaplayan bir şey taşıyacaksınız 2 litrenin tamamı dolacak şekilde takıyorsunuz. Cüzdan ve beraberinde bir iki eşya taşıyacaksanız hacmini daraltıp ona göre kullanabiliyorsunuz. Ve yağmur geçirmiyor. Tavsiye ederim.

(link)
Usta şunun boyu da ayarlanabilir mi? Satıcıya sordum cevap gelmedi. Ayrıca çok mu kaba durur?
n11'den Sahoo Sele Altı Tüp Çanta 10 Litre seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
(link)

Son düzenleme:

can^

Aktif Üye
Tepki
398
İsim
Can
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim, şu nasıl peki hocam? 2.5 litre yeterli mi? Biraz da estetik dursun istiyorum.
(link)
Bu ürünü kullanıyorum. Gayet memnunum. Hiçbir şekilde sallanma açlma vs. bir durumla karşılaşmadım. Görselde olduğundan biraz küçük ama içerisine 1 adet yedek lastik, telefon, cüzdan, yama seti, atıştırmalık sığıyor. Sıkıştırarak yagmurlukta koymuştum ama öyle ağzına kadar doluyor. Su geçirmezlik olarakta baya iddialı yağmur altında su geçirmedi benim deneyimledigim kadarıyla.

• Beğen