Şehir ya da yol bisikleti?

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
Arkadaşlar yeni bisiklet alacağım . Şehirde ulaşım aracı olarak kullanacağım birde uzun turlara çıkmak istiyorum . İlk uzun turumu bisikletimi aldıktan bir sene sonra 280 km lik bir yol olucak. git gel olursa işte 560 km toplamda. Bu şekilde nasıl bir bisiklet almalıyım bana ne önerirsiniz ?

Scudo

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
@FReeDoMSpY tabiki şehir tur bisikleti. Yol bisikletine bagaj takamazsın dolayısıyla malzeme taşıyamazsın, dahada yazmıyorum.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@celikzeki sen takamazsın dedin kaç kilo ne taşıyacaksın demedin ayrıca 10 kg taşıma kapasitesi var arka bacaklara da sabitlersen 25 kiloya kadar taşıma yapabilirsin

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@celikzeki
Yol bisikletine bagaj yakılmadığını size kim söyledi veya nereden okudunuz. Giant yol bisikletlerine göz atın ufkunuz açılsın sonra kesin net cevap vermiş olursunuz. Mesela defy modelinde kadro deliği var. Ben sele borusunu hiç yazmıyorum bile

@FReeDoMSpY
Anlattığınıza göre city bike

oguzturkol

Üye
Tepki
49
İsim
Oğuzhan TÜRKOL
Bisiklet
Salcano
şehir bisikleti daha kullanışlı olur 280 km uzun bir mesafe yol bisikletine yeni başlayan için de uzun yük de taşıyamazsınız sizin işinizi iyi bir şehir bisikleti fazlasıyla görecektik

oguzturkol

Üye
Tepki
49
İsim
Oğuzhan TÜRKOL
Bisiklet
Salcano
@FReeDoMSpY ben salcano city life 20 kullanıyorum bisikletten gayet memnunum akıcılığı çok iyi bisikletin verdiğim parayı hakketti diyebilirim. Salcanodan çoğu kişi şikayetçi ama ben aldırmadım alırken ve memnum kaldım. Bulunduğum ildeki servis de ilgileniyor vurdumduymaz değil.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@FReeDoMSpY Ben de size Carraro Sportive serisine bakmanızı öneriyorum. Tur bisikleti olarak işinizi rahatça görecektir :)

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@kuşlar gibi özgür hocam Carraro Sportive modellerinden siz hangisi önerirsiniz. kullandığınız bi model var mı ?(link) bu nasıl mesela ?

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@FReeDoMSpY Selamlar. Henüz almadım ama Carraro düşünüyorum, çoğu kişi tavsiye ediyor :) Benim baktığım modeller, 224, 225,327,227... Saygılar

• Beğen
Tepkiler: FReeDoMSpY

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
@soneryen @epsilon91 tamam arkadaşlar siz haklısınız, ama gerçekçi olun arkadaş tur yapacak 560 km yol yapacağım diyor, siz ticari satış stratejileri sonucu 3_4 kglik bagaji tur için bagaj sayarsanız birşey diyemem, bende derimki yüklen sırtına al sana bagaj, gidona asacağı poşetleri yazmıyorum bile.

@epsilon91 yol bisikletine 25 kg bagaj, akıllı iş. O kadar hasap kitap yapacaksın yol bisikletinin ağırlığı için sonra 25 kg bagaj. İyi pedallar...

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@celikzeki Bu adam dünya turu yapmayacak ya da her gün tur yapmayacak. Zaten şehir bisikleti daha mantıklı olur dedim siz yine konuyu kendinize göre çekiyorsunuz olayı anlamak ya da geri adım atmak istemiyorsunuz. Sizle uğraşacak değilim.