sedona borla, kron xc500, bianchi afx5000, orbis plus luca6.0 arasından seçim yapma

Tepki
0
öncelikle herkese selamlar...yıllar sonra bisiklet aşkım depreşti...ancak bu süre zarfında bisikletler çok fazla değişmiş...yani özünde iki teker ama kadro,komponent derken insan seçim yapmakta zorlanıyor...eğer kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim...yarı asfalt yarı bozuk yolda kullanılacak,evim şehir dışında olduğundan..birde v fren seviyorum...ayrıca saatlerce dağ bayır gezme gibi bir fikrim yok,olsada vaktim yok...ondan dolayı bunlar pahalı sedona 701,kron xc250,bianchi speed 4000 işini görür dersenizde kabulümdür...bu arada bütçem 1000 TL civarı...

birçok konuyu günlerdir okuyorum ama yinede fikirlerinize ihtiyacım var...herkese keyifli sürüşler dilerim...

not:özellikle orbis plus 6.0'ı çok beğendim... kendimce kilitli maşa başta olmak üzere sanki birçok artısını buldum...

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
aklınızda bulunsun bu ikisi
(link)
(link)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Eğer kron XC 500 düşünürseniz size hemen 3 aylık XC 500'ümü satabilirim. Yol & Yarış bisikletine geçeceğim ve küçük bir eksiğim kaldı maddi manada.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
orbisin 53 cm kadrolu dağ bisikleti var... bisiklet şu andaki piyasada 1000 -1500 lira arası satılan bir çok dağ bisikletinden çok çok daha hafif kadroya sahip ve çok sağlam... arka tekerin bağlı olduğu kadronun kalınlığı 2 cm civarı ama senelerdir tık demedi...

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
hepsi burada sitesinde salcano astro 270 v var 27 vites aynakolu xcr fiyatıda indirimde salcanonun kendi sitesinden epey assada sitesnde 890 civarı hepsiburadada 670 tl sanırım tksit imkanıda mevcut bi bakın derim

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@Serhan Çelik

fiyat konusunda özel mesaj gönderdim size.

Tepki
0
@vahapaydin

mesajınızı aldım...bir süre daha bakmak istiyorum kendimce...net bir cevap bulabilirsem ne mutlu bana...

Tepki
0
değerli arkadaşlar birde bianchi'nin speed 8000'i gözüme takılmaya başladı...aynı paraya hidrolik diskli bisikletim olur gibi düşünüyorum ne dersiniz...yalnız komponentleri ayrıntılı bulamadım...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Serhan Çelik

hd fren dersen; (link)
ancak hem hafifliğiyle hem de donanım seviyesiyle v frenli 270sv modeli daha iyidir bana göre, tercihimi de bu yönde yaparak 270sv aldım...
masrafı az, sorun çıkarma ihtimali az, çıkardığı sorunu çözmek kolay, bakımı kolay, hafif...
normal kullanımda v fren daha avantajlıdır, özellikle yokuş çıkarken aradaki ağırlık farkı avantajdır...
şimdiye dek yetersiz geldiği bir durum da olmadı, zaten ani frende öne abanırsak arka kalkar, arkaya abanırsak lastik kayar... kontrolü daha bile kolay v fren'in(bana göre)... dik yokuşlardan uzun inişler yapmayacaksanız sorun yaşamazsınız... ıslanınca ötebiliyor sadece :rolleyes: