Sedona 729 Proline sorunlarla geldi

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
Arkadaslar sedona 729 proline bir bisiklet aldım. Masa kilitlemek icin tusa bastigimda masanin üstu dönüyor fakat kilitlenmiyor. Elimle ok yonunde en sona kadar cevirdim kilitlendi milim oynama yok acaba ne yapmam lazim? Tuş o kadar kilitlemiyor.Diger bir sıkıntımsa bisiklet ters cevirdim tekeri cevirince bir yerlere surtuyor sanki diskten supheleniyorum ama gevsetemedim de:) Bisikletim adı ustunde üst düzey ama teknik bir bilgim ne yazık ki yok. Bildiginiz ses geliyor giderken lutfen yardim:)
IMG_20170509_153823.jpg
IMG_20170509_153659.jpg

Sesi çok şükür cozdum fakat mekanizma daha kotu oldu:) Donderince oluyor fakat icini acinca bir yay falan vardi geri toplayamadim da lutfen yardim

Scudo

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
hocam tam emin olmamakla birlikte maşanın kilit mekanizmasının telini biraz sıkılarsanız düzelir diye düşünüyorum(v frenli bisikletlerde tel sıkma mantığı ile aynı) disk sürtmesi ise çok kolay bir işlemdir, tekeri döndürün yavaşlayınca tam sürtme sesinin geldiği noktada durdurup kaliperin vidalarını gevşetin(3-4 tur gevşetseniz yeter komple çıkartmayın) daha sonra balatalar diski tam sıkacak şekilde fren koluna basılı tutun ve frene basmaya devam ederken vidaları sıkılayın

• Beğen
Tepkiler: Themaner

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
@Neil deGrasse Tyson
Hocam oncelikle tesekkur ederim ilginize. Fren için konusmak gerekirse bunlari yaptim gibi ama kaliperle ugrasmadan en distaki vidayi gevsettim bu sefer de teker yalpaliyor:) Bisikletimi onceden kullanan arkadas baya bir kiymet bilmemis ben tekrar hayata dondermeye calisiyorum acikcasi. En azindan profesyonel 30 vites bir bisikletin hak etmedigi bir sekilde kullanilmis. Yikama konusunda da tereddutlerim var acikcasi. Maşaya gelince dediginiz olmuyor cunku tam dönmüyor. İçini de actim mantigini pek anlayamadim nasil donuyor acaba:D acaba acip teli mi sarmam lazim veya o kablo icten mi gecmeli hic bilmiyorum bilenler umarim yardim eder siz de dahil olmak uzere...

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Themaner daha önce gidondan kilitli bir maşa kullanmadım hocam o yüzden pek birşey söyleyemeyeceğim,sadece tahminde bulundum. ama tekeri maşaya bağlayan vidayı gevşetmek kesinlikle çok tehlikeli birşey onu güzelce sıkılayın ve kaliperi ayarlayarak sürtmeyi ortadan kaldırın :koptum: